SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]Blog Treningowy Artur - Pokonujemy słabości. Foty_str.102_Redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 180410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Wywal te buty zanim zrobisz sobie krzywdę. Poza tym dużo tracisz w początkowej fazie z uwagi na amortyzację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
spaiter
rion10

Plusy z nagrywania filmów, wyłapywanie błędów. Też to właśnie zauważyłem, ogólnie jestem leworęczny, może to ma jakieś znaczenie ? ale ostatnie pow w miarę równo poszło. Co do wyciskania, to faktycznie delikatnie może wyżej wyciskać. Dzisiaj nogi więc pewnie filmiki też wpadną !



Zmieniony przez - spaiter w dniu 2018-10-16 18:13:08


Generalnie każdy z nas ma którąś stronę dominująca, ale nie powinno to wpływać na zakres ruchu.
Z wyciskaniem możesz prostować bardziej jednak jest tutaj ale bez migracji barków do przodu po prostu wyprostuj bardziej ramiona, nieznacznie tak aby nie wpadły w blokadę w łokciu i dopnij klatkę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Co do przysiadów uwaga o obuwiu słuszna jak trenujesz w domu to siady i martwe ciągi w płaskim obuwiu, a ideałem jest na boso. Jesteś u siebie więc nie ma żadnych przeciwwskazań.
Zobacz z ujęcia bokiem jak z buta robi się łódka podczas zejścia w dół przenosisz środek ciężkości i delikatnie unosisz piętę.
Po pierwsze wprowadź tempo przysiadu 3010
Po drugie zacznij przysiad od delikatnego cofnięcia bioder żeby ciężar spoczywał na środku stopy.
Po trzecie pilnuj dołu grzbietu żeby nie wchodził w butt wink.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Tylko żeby cofnięcie bioder było faktycznie cofnięciem bioder a nie robieniem kaczego tyłka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
rion10, Lucker83

Panowanie, dzięki za cenną krytykę i tipi dotyczące siadów. Na pewno postaram się do nich zastosować, jednak tak jak pisałem, wracam do siadów po bardzo długiej przerwie, został taki nawyk ich robienia, którego nikt wcześniej nie kontrolował. Człowiek młody to o takich rzeczach nie myślał, siad to siad, dupa do tyłu, ass to grass itp... . Na pewno to nie będzie takie proste, żeby wyuczyć się nowej techniki, która na pewno zapewnia bezpieczeństwo i długofalowy progres. Pewnie jeszcze parę treningów będę potrzebował, żeby poprawnie wykonać siad, więc pewnie progres siłowy na razie zostawię na tym etapie co jest.

Muszę nagrywać więcej filmików, bo jak widać, fajnie można wyłapać błędy o których mogę nie wiedzieć.

Dzisiaj był off od treningu i urlop o którym wspominałem. Cały dzień na polu, 60 płytek poprzenoszonych i poukładanych, masakra Plecy nie są raczej zadowolone, zobaczymy jak jutro pójdzie trening. Micha trochę ucierpiała, bo nie było czasu.
1. Omlet
2. Ryż + kura
3. Kasza + kura
4. Pizza + trochę gorzkiej czekolady
5. Odżywka.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
To są tylko wskazówki, na które trzeba zwrócić uwagę. Pewnych nawyków nie da się wyeliminować z dnia na dzień.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Czwartek

1. Wyciskanie skos pauza 4 x 6 / 76,5kg
2. Hantle poziom 4 x 8 / Hantle 35kg + 2x regres / 25kg/20kg
3. Podciąganie podchwyt 3 x 5 / 5kg
4. Ściąganie na wyciągu szeroko 4 x 10 / 45kg
5. Arnoldki siedząc 5 x 10 / Hantle 17,5kg
6A. Francuz ze sztangą 5 x 10 / 35kg
6B. Uginanie na ławce skos 5 x 10 / Hantle 10kg

Dzisiaj skupiłem się bardziej na technice, bo faktycznie coś z tą prawą ręką jest nie tak , że ona tak ucieka. Jakiś sposób żeby to wyeliminować ? patrzę w lustro, żeby wyrównać sztangę lub hantle, ale wiadomo, wtedy nie jest łatwo o czucie, jak zerkam na lustro, ale ogólnie, trening poszedł bardzo dobrze, na skosie fajny zapas, może coś dołożę? zobaczymy na następnym tren. Na pewno jest już lepiej w porównaniu do ostatniego wyciskania, jeśli chodzi o poziom sztangi lub hantli. Myślałem, że będzie gorzej, bo wczorajsze noszenie płyt 50x50 25-30kg wagi styrały trochę plecy, dobrze, że nogi jutro









www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Dwie sprawy. W wyciskaniu przyjmij porządnie pozycję techniczną i już jej nie zmieniaj, nie patrz w lustro bo od tego masz kamerę żeby sobie oglądnąć gdzie leży błąd, bo jak już zerkasz w lustro to cała pozycja techniczna się sypie.

W podciąganiu panie kolego zrób większy zakres ruchu czyli na dole ręce do pełnego wyprostu tak abyś od łopatki zaczął ruch.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Podciąganie podchwytem ma jedną fajną cechę. Zaj**iście rozciąga mięśnie obłe grzbietu. Podciągaj się tak jak pisze rion10 to je rozciągniesz. Jak nie będziesz działał na pełnym zakresie to nic nie rozciągniesz.


Zmieniony przez - Lurker83 w dniu 2018-10-19 12:25:08
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
rion10

Tak jak pisałem, ten trening poświęciłem na technikę i dlatego zerkałem na lustro, ponieważ muszę złapać równoległość pomiędzy obiera rękami. Nagram za tydzień, zobaczymy czy dało to pożądany efekt

Lurker83

Tak zrobię, następna porcja filmów z góra/hiper za tydzień, więc będzie można zweryfikować, czy się coś poprawiłem

Dzięki za kolejne uwagi, dzisiaj lecą nogi, chociaż kiepsko dzisiaj spałem. Nie wiem, ale już 2-3 tydzień, gorzej śpię z czwartku na piątek, co to za zależność ? ale nie ma się co załamywać, jedna lub dwie noce w takim okresie to nic, w porównaniu do tego co było...

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Front squat

Następny temat

ILOŚĆ POWTÓRZEŃ

WHEY premium