SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] - Metribolone

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131166
METRIBOLONE
Methyltrienolone

Charakterystyczne informacje:
Czas dzialania: 24 godziny
Klasa leku: Steryd anaboliczny / androgenny (iniekcje, orale)
Tradzik: Tak
Retencja wody: Brak - niska
Wysokie cisnienie krwi: Rzadko (a to ciekawe, skoro zwykły tren podnosi znacznie cisnienie?)
Aromatyzacja: Brak (teoretycznie)
Toksycznosc dla watroby: Bardzo wysoka

Methyltrienolone (aka R1881 i Metribolone) to właściwie najmocniejszy SAA, jaki został stworzony przez człowieka. Jest znacznie silniejszy od swojego kuzyna - trenbolonu. Czym jest trenbolon nie ma sensu tutaj wyjaśniać, gdyż zostało o nim napisane kilka artow, nawet tutaj na sfd . Jedyna różnica jaka jest między tymi dwoma środkami, to grupa 17 alfa, która znajduje się w metri. Zwiększa ona biodostępność środka, jednocześnie przyczyniając się do cięższej pracy wątroby. Metribolon jest podobno pieciokrotnie silniejszy w dzialaniu od tradycyjnego trenu i 1000-krotnie bardziej androgenny od testosteronu. Środek został wynaleziony i opisany w ~1965 roku przez francuską firmę Negma. Wystąpiła ona o przyznanie zezwolenia na wdrożenie tego leku na rynek, na co nie uzyskała zgody ze względu na ogromną hep atoksyczność leku. Faktycznie, nawet w mikrogramowych dawkach (1 miligram = 1000 mikrogramów) jest 15-20 razy bardziej toksyczna niż anapolon. Środek stosowany był klinicznie pod koniec lat 60 i na początku 70 w leczeniu zaawansowanego raka piersi; jego działanie pomagało spowolnić wzrost lub nawet zmniejszyć guza. Jednak mimo jego skuteczności był zbyt toksyczny, co spowodowało wycofanie go z użytku w medycynie. Obecnie służy przede wszystkim do prowadzenia badań naukowych nad receptorami androgennymi. Jest to spowodowane jego silnym wiązaniem się z receptorami androgennymi, co przekłada się na przyrosty masy i siły mięśni. Przylega on tak silnie do receptorów, że naukowcy używają go (w mikrogramowych ilościach) aby sprawdzić, czy inny lek może go „wyrzucić" z tych receptorów, zamienić się z nim przy receptorze, bądź też do różnych porównań. Jest bardzo odporny na konwersje do DHT (dihydrotestosteronu), a mimo to można bardzo szybko przy nim wyłysieć i doznać problemów z prostatą. Jeśli ktoś ma genetyczne predyspozycje do łysienia, podczas brania metri istnieje wysokie prawdopodobieństwo wypadania włosów. Przydatna może okazać się Wit. B6. Jeśli już jesteśmy przy receptorach, należałoby wspomnieć o zadziwiająco silnym wiązaniu z receptorem progesteronu. Jako, że progesteron wzmacnia estrogenowe efekty aromatyzujących środków, ginekomastia teoretycznie jest możliwa. No chyba, że ktoś zaryzykowałby branie tego środka bez testosteronu nie bojąc się o tymczasową impotencję i/lub brak libido (Trena-Dick).

Metribolone jest bardzo odporny na wiązanie białek takich jak SHBG. Oznacza to, iż jest bardzo aktywny we krwi. Co to znaczy? Około 97 - 99 % testosteronu znajdującego się we krwi jest w stanie "zawieszenia" zaś 1 - 3 % jest w stanie aktywnym lub wolnym. Tylko wolne lub aktywne androgeny mogą wniknąć do receptorów i odpalić mechanizm anaboliczny. Niektóre SAA są bardziej odporne na te białka wiążące niż inne. A Metribolone jest najbardziej odporny ze wszystkich. Jeśli chodzi o przyjmowanie, metri z jedzeniem może zmniejszyć jego biodostępność. Z tego względu zalecane jest przyjmowanie go na pusty żołądek. Dawki tego produktu zaleca sie bardzo niskie [~ 500-750 mcg/dzień, nie dłużej niż 3-4 tygodnie; Przedłużenie tego czasu będzie bezwzględnie wymagało ciągłego badania krwi przeprowadzonego przez lekarza (oczywiście i podczas okresu poniżej 4 tygodni badania są co najmniej wskazane Istotna jest tutaj indywidualna tolerancja na środek, jedna osoba nie wytrzyma na nim 2 dni, a drugiej uda się dłużej niż 4 tygodnie, choć takich osób jest zapewne niewiele ] Podczas zwiększania dawki należy zachować szczególną ostrożność. Skąd więc wiadomo, że pół miligramowa dawka jest w miarę bezpieczna? Własciciel pewnej firmy UG rozdał atletom, których znał kilka próbek tej substancji, a oni prowadzili zapisy i regularnie badali krew. Ludzie, którzy brali 2mg/dzień zaliczyli bardzo wysokie enzymy wątrobowe i żółtaczkę (żółknięcie oczu i skóry). Wszyscy wyzdrowieli, a przez metodę prób i błędów, dawka 500-750mcg została ustalona jako stosunkowo bezpieczna i powodująca takie efekty jak 150-225mg Trenbolonu Acetate dziennie. Dla kobiet, możliwy skutek uboczny MT to wirylizacja (rozwój męskich cech seksualnych: pogłębienie głosu, wzrost włosów na ciele/twarzy i powiększenie łechtaczki; skutki te mogą się pojawic nawet przy niskich dawkach), więc jest absolutnie niewskazany dla nich. Metri NIE JEST dla nowicjuszy i jest prawdopodobnie przydatny jedynie dla kulturystów przed zawodami (taa, a kiedys 20 mg metki było hardcorową dawką ). Najlepiej gdyby został użyty jako część wycinki na cyklu, ułożonego z jakimś iniekcyjnym SAA (testosteron, itd.... ), ale na pewno nie z żadnym oralnym steroidem. Jest poprostu za bardzo toksyczny, choć wydaje się logiczne, że połączenie metri z dodatkowym oralem byłby totalną dewastacją wątroby.

Pare fotek:

Wyjepka:

Orginał oral:

Orginal inj:

OPINIE

Metribolone jest jak "Super Parabolan". Kilka osób, które znam, próbowały twierdzą, iż środek jest po prostu niesamowity.(…) Przy naprawdę olbrzymim dawkowaniu uszkodzenie wątroby jest nie tylko przypuszczeniem, jest to fakt. Ponieważ ten lek jest jak "Super Parabolan", wszystkie negatywne skutki uboczne, rezultaty są podobne, oczywiście pomimo siły ich występowania. (…)

Muscle Enchancement

dobrze porobi juz przy dawkach rzedu 750 mcg do 1 mg dziennie, ale i tak to zabojstwo dla watroby, tak dla skojarzenia bralem to scierwo poltora roku temu przez miesiac i ciagle czasem watroba sie odzywa, mialem ALAT powyzej 100 z 6 mies. (Działanie) uczucie jak bym walil 300 mg trenu codziennie, twardosc/sila, mysle ze najlepiej to zastosowac na kilka dni przed zawodami (…) watroba dawala znac po kilku dniach juz, co oczywiscie mocno obniza apetyt. (…) moim zdaniem jest to srodek jak juz mowilem dla wyjscia na scene albo w ostatecznym przypadku dla przelamania stagnacji, tak czy siak, 2 tyg to max dlugosc stosowania.

Bokito

Czytalem blog typa ktory zaczal od 2mg na dzien i w ciagu 2 tygodni zwiekszyl do .... 8mg//ed. Wpisy urwaly sie jakos po 12 dniach i po jakims czasie poszlo info ze typ dostal chyba ataku serca i sie przekrecil :(

Roid_rage

Sam zrezygnowal z dalszej relacji, waga mu się wachala w granicach 115 kg, Szla minimalnie w gore i w dol, wpadlo mu troche sily. Nie czul zadnych negatywnych sajdow i stwierdzil, ze wystartuje z tym jeszcze raz za jakis czas, no coz nie udalo się Metri nie był bezpośrednią przyczyną śmierci, ale bardzo możliwe że miał jakiś swój udział w zniszczeniu zdrowia tego gościa

czuć to coś od pierwszej iniekcji a wodę połykam litrami tak suszy w gębie.
nie jest to wcale uczucie jakby się było na 300mg trenu,raczej przypomina niewielkie przedawkowanie cocolino.
na razie nic złego nie odczuwam tylko sobie rosnę.7 kilo w tydzień przy niskich węglach i do tego omen który na pewno jeszcze się nie rozkręcił.


Justine

Kiedyś brałem oral tren i t-bol w tym samym czasie. To było rok temu, brałem koło 4 tygodni, bardzo mi się podobało! Chce sprobować jeszcze, ale tym razem polecieć z 6 tygodni.

Co do cyklu: zdobyłem mięśnie i spaliłem tłuszcz w tym samym czasie. Nie miałem sajdów a leciałem 1-2 mg ed & t-bol 100mg Ed i nie sądzę t-bol miał czasu, aby się na maxa rozkręcić


TiTanUp

Towar jest szorstki... będziesz rosnąć super szybko(…) tylko jajka się kurczą.

Brałem wiele rzeczy w przeszłości, uznawanych za hardcorowe ... i mogę szczerze powiedzieć - jest to jedyna rzecz, jaką brałem, która spowodowała atak lęków. Czułem się jak zwierzę w klatce, które umrze. Gniew, strach, emocje, agresywne myśli. Nie wezmę już tego nigdy


ReBilly

(…) Zyski były doskonałe, dużo mięśni, samych, czystych mięśni. Bez wody, bez dodatku tłuszczu. Używałem dużo sterydów i mogę śmiało powiedzieć, że methyltrienolone jest najpotężniejszym, ale Sajdy są naprawdę ostre. Jest to najbardziej toksyczny oral, nawet w tak małej dawce jak 0,5 mg może zniszczyć wątrobę. Niszczy też nerki, zajeżdża prostatę i powoduje dysfunkcje seksualne.
Po 2 latach ...żałuję że brałem. Nie zastanawiam się, kto i po co tego używa. (…) nie jestem nowicjuszem w koksowaniu, brałem wszystkie osłonoki na wątroby, gruczoł krokowy, anty-prolaktyny itp., biłem w celu uniknięcia dysfunkcji seksualnych i co? EPIC FAIL
Agresja, letarg, seksualne dysfunkcje… Moje hormony się s*******iły, ale takie rzeczy jak nerki, wątroba były w porządku (w moim przypadku)


baNsh3e

(…) dzisiaj wziąłem ostatnią dawkę MT. I przeżyłem!

Brałem oralny MT, 1 mg dziennie, 5 razy w tygodniu i:
1) siła, siła, siła. Brałem wszystkie orale i prawdopodobnie wszystkie zastrzyki.(…) Jeśli chodzi o przyrost mocy, nigdy nie przeżyłem czegoś, co można z tym porównać.
2) Agresja jest potężna. Podejrzewam, że nikt nie będzie spokojny i zrelaksowany podczas brania MT.

3) Sajdy są zdecydowanie zauważalne i irytujące. Konkretnie - zgaga, bezsenność.
Jeśli chodzi o zmianę składu ciała, w porównaniu z standardowym trenem, metri wypada gorzej. Zdobyłem odrobinę kg przez ten miesiąc i spaliłem trochę smalcu, ale ma się to nijak do rezultatów na zwykłym trenie. Jeśli chodzi o rekompozycję ciała - tren zostaje królem. Jednak jeśli chodzi o siłę, to zwykły tren nawet się nie zbliża do metri. Metri jest zupełnie niepodobny do żadnego koksu na siłę. A siła zaczyna iść błyskawicznie, już od pierwszych dawek.

Związek ten z pewnością powinien być bardziej powszechny w środowisku kulturystów i jestem zdziwiony, że tak nie jest.
Możemy przeczytać wiele historii o zagrożeniach związanych z doustnymi methyltrenem, i bez wątpienia ma jest w tym trochę prawdy. Ale nie odważyłbym się powiedzieć, że jest jakoś dużo bardziej toksyczny niż halo, Drol, Anadrol lub dbol. (…) methyltren jest mocnym gównem.

Nie daje takich efektów rekompu ciała jak tren, tren e lub hex.(…)
Przede wszystkim cechą metri jest siła i agresja. Te dwie rzeczy powodują, że jest wyjątkowy.

Jestem szczęśliwy że zrobiłem ten cykl. Nie wiem jak szybko pozbędę się objawów letargu i bezsenności. Mam nadzieję, że dość szybko. Jednak teraz jestem nieco zaniepokojony utratą zysków siły którą zdobyłem.


testboner

Pare slow od autora:

Art. Ten jest oparty wyłącznie na moim teoretycznym biadoleniu. Sam nigdy nie mam zamiaru brac takich srodkow (jako ze jestem suchotnik sam test wystarczy do realizacji moich celow). Niemniej jednak takie srodki jak metri budza zainteresowanie, bo przeciez to co najmocniejsze/najgorsze/najbardziej zle najbardziej kusi , przynajmniej w teorii. Warto po prostu wiedziec co w trawie piszczy, jeśli chodzi o swiat zawodowych Powerlifterow czy tez BB. No i na przykładzie metri widac, jak mocne gowno może wymyśleć człowiek, choc to i tak pewnie namiastka tego, co zostanie wynalezione za nastepne kilka lat. Podczas pisania korzystałem z kilku zagranicznych stronek i kilku polskich, jak również z artykulu Infamousa, który zamieścił jakis czas temu tutaj w dziale. Nie będę podawal konkretnych źródeł, gdyz nie jest to praca naukowa a art. Na forum, niech wiec wystarczy info, ze nie pisalem tego z glowy Piszac to miałem na celu przedstawic w jak najprostszej formie, co to jest ten metri i jakie opinie sa o nim w sieci. Mysle, ze moze to pomoc wyrobic sobie samemu zdanie o tym srodku, czy faktycznie jest to szatan wcielony, czy poprostu kolejny stopien wtajemniczenia. Jeśli ktos procz Justina to bral, niech sie podzieli z nami swoja wiedza
Jeśli mod stwierdzi ze to bzdury to niech kasuje

pzdr


Zmieniony przez - _zwierzu_ w dniu 2010-06-29 22:41:47
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12918
sog polecial ;) ciekawy art jak i wypowiedzi... ale srodek dla prawdziwych hardcorow, na amatorskim poziomie nawet omka styknie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 964
Bardzo ciekawy art.
SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 199651
dobrze sie czytało sog

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 5978 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 65164
a masz soga za wysilek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1495 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22074
sog. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2313 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22731
sprobuje moze wkoncu mnie cos wyrwie z kapci

sog

Zmieniony przez - DYLAUDIO w dniu 2010-06-30 00:06:56

Get Big or die trying...ON 7.06-29.08
Project "gym" in progress...

SZUKAM TANIO TRANSPORTU BUS/CIĘŻARÓWKA!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1495 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22074
dylu sproboj:) i relacje tu zapodaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2313 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22731
w desperacji do tego chyba dojdzie

nie no joke

Get Big or die trying...ON 7.06-29.08
Project "gym" in progress...

SZUKAM TANIO TRANSPORTU BUS/CIĘŻARÓWKA!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 522 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2417
bardzo rzadko to robie więc doceń to WBIJAM SOGA , zayebisty art

fajny art... czuje sie jakbym czytał o jakimś złym graalu , coś potężnego strasznego a zarazem kuszącego... jakby inny wymiar rozrywki

pewnie nigdy nie spróbuje nawet insuliny ale chętnie bym przeczytał relacje z cyklu na tym syfie tak samo jak chłopaki robili relacje z DNP dzień po dniu


od siebie tylko dodam... że ten środek odpuściłbym nawet w przypadku startujących... spokojnie można osiągnąć grube efekty na tych bardziej przyziemnych środkach aniżeli dnp czy metri

Zmieniony przez - skvrwiel w dniu 2010-06-30 14:19:30

Zmieniony przez - skvrwiel w dniu 2010-06-30 14:19:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131166
dzieki wszystkim za wpisy.

skvrwiel, tutaj masz 2 relacje po angielsku, pisane wlasnie mniej wiecej dzien po dniu, ktorych podsumowanie zostalo napisane w opiniach.

http://www.anonymousbodybuilding.com/forum/thread14694-6.html

testboner

http://forums.steroid.com/showthread.php?t=396146

t-mos (to ten co zmarl jakis krotki czas po odstawieniu metri)


Ogolnie jesli ktos zauwazy cos sprzecznego z rzeczywistoscia w arcie niech wspomni o tym, zeby nie bylo tu jakis bledow. Wydaje mi sie, ze takowych nie ma, ale wiadomo ze moglo sie cos wkrasc Widze teraz pare literowek, ale akurat nie wplywaja one na sens zdan. Natomiast w tym fragmencie:


Po 2 latach ...żałuję że brałem. Nie zastanawiam się, kto i po co tego używa. () nie jestem nowicjuszem w koksowaniu, brałem wszystkie osłonoki na wątroby, gruczoł krokowy, anty-prolaktyny itp., biłem w celu uniknięcia dysfunkcji seksualnych i co? EPIC FAIL

po bilem i przed w celu unikniecia mialo byc propa. Wiec jesli jakis mod bedzie tak dobry to niech doda tam slowko, bo zdanie jest bezsensu, wychodzi na to ze bil metri zeby miec libido

Zmieniony przez - _zwierzu_ w dniu 2010-06-30 15:20:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

s-drol na 1 cykl

Następny temat

z czym połączyć MEGAVOL?

Obnizka