SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Uderz w Dukana - jak spieprzyć sobie zdrowie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Ona nie jest dla nikogo, chyba, że ktoś chce spieprzyć sobie zdrowie jak mówi tytuł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Ja sama jestem osobą która miała duży problem z otyłością i straciła na prawdę dużo tłuszczu. Chęci utraty kilogramów w tempie ekspresowym to ja się wcale nie dziwię, jakby ktoś wymyślił metodę utraty 10 kg w jeden dzień to pewnie sama bym się chętnie zgłosiła Ale nie kosztem zdrowia, samopoczucia itd. Nie ma drogi na skróty, nawet jak się uda komuś stracić szybko kilogramy to zawsze jest to jakimś kosztem.
A niby jaka jest różnica miedzy zdrową dietą dla osoby o dużej nadwadze od tej, która jest np na masie?
Ja się redukuje, mój mąż na dokładnie tej samej diecie (jemy dokładnie te same produkty) robi powiedzmy rekomp, ktoś inny na dokładnie tej samej diecie może robić masę. Wystarczy sobie poobliczać zapotrzebowanie dokładnie do siebie i dostosować ilości. Wiadomo, że wielki chłop będzie jadł więcej niż drobna dziewczyna, ale składniki diety mogą być takie same. Gdzie więc tu patologia? Osoby z dużą nadwagą/otyłością, które często mają fatalną przemianę materii, czasem problemy ze zdrowiem tym bardziej nie powinny szaleć z dietą i dodatkowo sobie szkodzić takim "cudem" jak Dukan czy inne modne wymysły. Nie kopie się leżącego (na ogół )

To co jemy ma duży wpływ nie tylko na nasze ciało ale i nasze życie. Znacie powiedzenie, że jak człowiek głodny to zły? W wielu przypadkach to się sprawdza. I nie musi się ten głód objawiać burczeniem w brzuchu, można nie dostarczać pożywieniu odpowiednich składników i już mimo pozornego najedzenia coś będzie z nami nie tak. Jeśli na jakiejś diecie człowiek chodzi maksymalnie wkurzony (jak wiele znanych mi osób na Dukanie)+ nie ma siły na ćwiczenia to nikt mi nie wmówi, że ta dieta jest zdrowa.

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ale ludzie nieaktywni mogą równie dobrze stosować zbilansowaną/lc itp więc nie wiem w czym Dukan ma być tu lepszy? I myślisz, że jedzac samo białko organizm korzysta w dużej mierze z tłuszczu? W normalnych warunkach nawet 30% spożywanego białka jest przerabiane na glukozę, a w przypadku gdy nie ma żadnego innego źródła energii, poza odrobiną wnkt z ryb ten procent jest jeszcze większy.

Tak więc niech będzie - jest t odieta dla ludzi bez aktywności. Tacy ludzie są mniej podatni na zakwaszenie organizmu - ok. Tylko jaki jest cel cięcia ww do 0 i tłuszczy do radykalnego minimum? I dlaczego Twoim zdaniem będąc na tłuszczówce można mieć sporo energii i jednocześnie bardzo sprawnie chudnąć?

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 52 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 294
Wiecie, ja tylko chciałem stwierdzić, że autor powiedział półprawdy albo wręcz nieprawdę w swoim artykule i nigdy nie twierdziłem, że polecam komukolwiek tą dietę. To jest wybór osobisty każdego.

Można było zawrzeć właśnie takie argumenty jak wy podajecie wtedy nie miałbym pretensji żadnych ale nie zdzierżę jak ktoś mi kit wciska!

Zmieniony przez - dietykon w dniu 2011-03-27 19:14:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Tylko, że to co jest napisane w artykule, to sama prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 52 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 294
Nieprawdą jest, że w tej diecie nie ma warzyw! Co za tym idzie nieprawdą jest, że zalecenia tej diety prowadzą do zakwaszenia organizmu! Nieprawdą jest, że w tej diecie zupełnie nie ma tłuszczu! Nieprawdą jest, że w tej diecie je się same chude mięso! Nieprawdą jest, że ludzie na tej diecie wieczorem chodzą na piwo! Nieprawdą jest, że eliminacja efektu jojo w praktyce nie sprawdza się!
I tylko o pisanie nieprawdy mi chodzi nie zamierzam dyskutować czy ta dieta jest zdrowa bo nie jest, nie jest tak jak każda dieta odchudzająca. Najlepiej zapobiegać a nie leczyć. Ale nie o to mi chodzi. Tutaj zaglądają ludzie w celu uzyskania informacji i chcę aby te informacje były prawdziwe i rzetelne!

Jeszcze dodam, że nawet oficjalny opis tej diety w zestawieniu diet na tym forum jest, hm, nie całkiem prawdziwy? Że tak powiem.

Zmieniony przez - dietykon w dniu 2011-03-27 20:54:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odpowiedź na wasze pytania jest taka, że ta dieta nie jest dla aktywnych, ćwiczących ludzi.

Acha Kolego, jeśli posiadasz trochę wiedzy z zakresu fizjologii i władasz językiem angielskim, przeczytaj sobie artykuł:
http://www.ajcn.org/content/90/6/1509.full.pdf html

Może do ciebie dotrze, jaki wpływ może mieć dieta wysokobiałkowa na nerki zdrowego mężczyzny A podkreślić należy, że uczestnicy badania nie mieli żadnych ograniczeń w spożywaniu węglowodanów oraz tłuszczy.

Tutaj zaglądają ludzie w celu uzyskania informacji i chcę aby te informacje były prawdziwe i rzetelne!

Tak, zaglądają tutaj rzesze ludzi, z czego >50% to chcące schudnąć kobiety. A mnie bardzo zależy, żeby wiedziały czym takie pseudo-diety grożą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 52 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 294
Tak, zaglądają tutaj rzesze ludzi, z czego >50% to chcące schudnąć kobiety. A mnie bardzo zależy, żeby wiedziały czym takie pseudo-diety grożą

Dokładnie tak jak mówisz, w pełni się zgadzam, tylko z artykułu na pierwszej stronie to nie wynika. Przytoczone są chybione argumenty i to właśnie mnie wkurza! Nie mam niczego przeciw krytyce diety ale musi to być zrobione w sposób rzetelny a wywody kogoś kto nawet nie zapoznał się z szczegółami zasad tej diety nie tworzą obrazu z którego można wywnioskować, że ta dieta stwarza zagrożenia dla zdrowia. Może inaczej - można wywnioskować ale w oparciu o błędne argumenty a to nie tak powinno być! Trzeba było powiedzieć prawdę i przedstawić prawdziwe zagrożenia!

Zmieniony przez - dietykon w dniu 2011-03-27 21:41:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Wg mnie początkowy artykuł miał być swojego rodzaju wstępem mającym zwrócić uwagę na problem (co chwila wpada tu ktoś napalony na tą dietę i trzeba go gdzieś odsyłać) oraz zachętą do dyskusji. Wystarczy poczytać dalsze wypowiedzi w tym temacie i robi się piękny zbiór wyjaśnień dlaczego nie powinno się tej diety stosować. Proponuję traktować temat jako całość i po problemie :)

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 52 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 294
No to jest argument który do mnie przemawia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście z irracjonalnej głodówki - proszę o pomoc!

Następny temat

[ART] Uderz w Dukana - jak spieprzyć sobie zdrowie !

WHEY premium