SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Suplementacja w sportach walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Dokladnie
Wystarczy wejsc u nas na forum na odzywki, suplementy i spytac sie o laczenie kofeiny z kreatyna. W swietle obecnych badan to straszny mit, tak jak "silownia spowalnia". Jest mase artow na temat tej koffy. Noi tak jak Kopt powiedzial- wiekszosc boosterow przedtreningowych zawiera w sowim skladzie zarowno kreatyne jak i kofeine.
Acha. Jesli chodzi o transportery to ja personalnie nie jestem zbytnio ich wielkim fanem. Na ten temat tez bylo masa badan i artow na forum.

Daje odpowiednie fragmenty:

MIT - Na cyklu kreatynowym powinniśmy całkowicie wystrzegać się kofeiny, która może zniweczyć działanie kreatyny.

Otóż jest to bzdura. Jeszcze do ok. 2005 r. większość ludzi, w tym ja sam wierzyliśmy w ten pogląd. Argumentowano to tym, że kofeina jest diuretykiem (odwadnia organizm) a kreatyna nawadnia organizm, więc te 2 substancje mocno się ze sobą gryzą. W krótkim czasie jednak badania potwierdziły, że kofeina jest diuretykiem, ale nie aż takim by wpłynąć na efekty cyklu kreatynowego. Przełomem było wypuszczenie przez niektóre firmy stacków kreatynowych zawierających kofeinę w swoim składnie np. Xpand Energized.
Niedługo sam postanowiłem to sprawdzić i zrobiłem 2 cykle kreatynowe - na monohydracie i jabłczanie. Podczas tych cykli piłem dość mocną kawę przed każdym treningiem. Wcześniej zrobiłem cykl na monohydracie nie pijąc kawy. Jednoznacznie stwierdzam, że kawa nie miała żadnych ujemnych skutków na działanie kreatyny. Wytrzymałość na cyklu rosła zarówno gdy piłem kawę jak i nie piłem kawy. Później konsultowałem to z kolegami z forum sfd.pl i Oni również pili kawę czy brali kofeinę w tabletach podczas cykli kreatynowych. Nie zauważyli żadnej różnicy czy gorszego działania kreatyny, gdyby kawy nie pili.
WNIOSEK: Kofeina nie wpływa na efektywność cyklu kreatynowego. Wystarczy dobrze nawadniać organizm i można pić kawę na cyklu. Kofeina w odpowiednich dawkach może nawet pomóc, ponieważ pobudza organizm i motywuje do działania.
by Boguc

Pierwsza mit to wszystkim dobrze znane tzw. "transportery", "wspomagacze wchłaniania" kreatyny.
Czyli jak zamiast 40zł na cykl kreatynowy wydać 200zł i mieć takie same efekty :D.
Co tu dużo się rozwodzić, nie ma co daleko szukać. Zwykłe carbo, glukoza czy inne węgle proste, które mają ponoć super poprawiać wchłanianie kreatyny. Fakt, faktem insulina wspomaga wchłanianie kreatyny, ale wyrzut insuliny (związany z pożyciem ww prostych po treningu) nie zgrywa się czasowo z przebywaniem kreatyny w krwioobiegu. Więc pierwszy mit jest obalony!

Co z resztą prześwietnych "transporterów"
Chcecie napewno dowiedzieć się całej prawdy :>? Czytacie na własne ryzyko ...
Tauryna - ponoć z samej wątroby byka..
Miała cudownie wpływać na transport i wykorzystanie kreatyny. Była wielkim szałem na początku gdy weszła na rynek. Miała to być wielka rewolucja: antykatabolik, transporter , pobudzacz w jednym i to wszystko za śmieszne pieniądze.
Co z tego wyszło wszyscy widzą. Tauryna od jakiegoś czasu jest zapomniana i nie wykazano żadnego wpływu tego suplementu na poprawieniu wyników cyklów kreatynowych
Drugi mit obalony!


Kolejny mega transorter d-ryboza. Nie jest to preparar z wątroby ryby, żeby nie było niedomówień
Jak zaczynałem zabawe z suplami to juz była, a czy ktoś ją teraz używa?
Nie wydaje mi się...
Co prawda jest dodawana do stackow kreatynowych, ale jej działanie ma niewielki wpływ na poprawe cyklu kreatynowego.
Z dzisiejszego punktu widzenia, po upływie czasu reklama olimpa, gdzie na plakacie było napisane "d-ryboza i kreatyna, potężne połączenie, w przypadku zbyt wielkich przyrostów, prosimy o oddstawienie d-rybozy", dzisiaj budzi tylko śmiech .
Trzeci mit obalony!

By Dudek

Polecam z zapoznaniem sie z tym:
https://www.sfd.pl/search.asp?wczym=tytul&search=mity suplementacji 

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Spoko wystarczylo linka wkleic.
Troche sie przeterminowalem
Ale widac ze czuwacie i bardzo dobrze.
Tak to jest ze opinie co roku sie zmieniaja i ludzie robia rozne badania zeby cos udowodnic. Proponuje sprawdzic na sobie. Bo kazdy organizm reaguje troche inaczej.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Tak, to tez prawda.
Ja osobiscie nie narzekalem na polaczenie kreatyny i kofeiny.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
ja też nie narzekałem

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 167
temat tak czesto poruszany i ciekawy a tu takie pustki..

W najblizszym czasie wracam do treningow SW po wakacyjnej przerwie i chce kupic sobie suplementy, ktore pomoga mi w osiagnieciu lepszej formy
Maja mi one pomoc we wzroscie kondycji/wytrzymalosci (głowny cel) ale dzieki odzywianiu postaram sie tez zlapac kilka kg.

Z tego co wyczytalem w artykulach w tym dziale najbardziej przyda mi sie :
kreatyna
zma
bcaa

witaminy
kofeina
carbo
...zastanawiam sie jeszcze nad HMB (warto bylo by sprobowac na wlasnej skurze)

bialka i gainera kupowac nie chce bo to wszystko moge dostarczyc z posilkow.

I teraz mam kilka pytan
1. Czy wybralem dobre suplementy?
2. Do budowy kondycji lepiej kupic mono czy stacka?
3. Jakiej firmy kupować poszczegolne produkty?
4. Moze polecacie inny zestaw suplementow/odrzywek?

Podkreslam, ze glownym celem jest wzrost kondycji/wytrzymalosci w ktorym maja pomoc mi suplementy bo nie zastapia mi one treningu.

z gory dzieki o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
I teraz mam kilka pytan
1. Czy wybralem dobre suplementy?
Wszystko zalezy od zasobnosci Twojego portfela.
Mozesz sie zdecydowac na mniejszy zestaw- carbo zastapic bananem po treningu, BCAA opcjonalne, tak samo ZMA.
2. Do budowy kondycji lepiej kupic mono czy stacka?
Stacki kreatynowe zawieraja sporo dodatkow, ktore dobrze moga dzialac na przyplyw Twojej formy. Nie zmienia to jednak fakty, ze mono jest dorbym suplem.
3. Jakiej firmy kupować poszczegolne produkty?
To zalezy od Ciebie i Twoich preferencji. Ja nigdy nie decyduje sie na jedna firme- wybieram te, ktore charakteryzuja sie dobra renoma oraz przestepna cena. Warto eksperymentowac.
4. Moze polecacie inny zestaw suplementow/odrzywek?
Ten, ktory podales nie jest zly.
Osobiscie slyszalem ciekawe informacje o korzystnym wplywie na wydolnosc l-karnityny (w duzych, rzedy okolo 2000mg dawkach). Prawodpodobnie stestuje jeszcze w tym sezonie.

Zmieniony przez - Kamiru w dniu 2008-07-29 23:35:33

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 167
dzieki za odp
Obecnie chcial bym wydac jak najmniej...nastepny zestaw bedzie lepszy:)
W domu mam kreatyne mono wiec nie bede kupowac narazie stacka
Kupie tylko zma, bcaa, witaminy i kofeine.

Nie bede kupowac carbo, gainera i bialka bo bede staral sie zastapic to odpowiednimi posilkami przynajmniej w okolicach treningu.

I jak zwykle mam kilka pytan
1. Jaka kofeine wybrac?
2.Kreatyne brac w krotszych ale czestszych czyklach -4tyg. czy stale?
3. Stosowac 3g. kreatyny czy 5g. tak jak w cyklu kulturystycznym?
4. a wiec jak to jest z hmb...oplaca sie sprobowac dorzucic do tego zestawu na poprawe wytrzymalosci/kondycji czy szkoda $$$ w tym przypadku?

pzdr

Zmieniony przez - JLB90 w dniu 2008-07-30 13:30:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
1. Jaka kofeine wybrac?
Nie bralem zadnej osobiscie- albo kawa, albo w innych suplach lykalem. Samej nie bralem, wiec nie doradze.
2.Kreatyne brac w krotszych ale czestszych czyklach -4tyg. czy stale?
No to juz zalezy zupelnie od Ciebie.
3. Stosowac 3g. kreatyny czy 5g. tak jak w cyklu kulturystycznym?
Jak wyzej- nikt za Ciebie metody nie wybierze.
4. a wiec jak to jest z hmb...oplaca sie sprobowac dorzucic do tego zestawu na poprawe wytrzymalosci/kondycji czy szkoda $$$ w tym przypadku?
Moim zdaniem zawsze lepiej na sobie przetestowac, ale to zalezy od Twojego portfela. Jak Cie stac, mozesz kupic, a jak kosztem wielkich wyzeczen, to daj z tym spokoj.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
COCAINE Stimulation - próbował ktoś juz tego ?
cena za 10 puszek to 38zl
Opłacaloby sie kupic aby stosowac przed treningiem?


Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-08-04 10:57:40

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
miałem to kiedyś do ostrowi. Zwykły energy drink jak każdy inny

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odpowiedni wiek?

Następny temat

Mistrzostwa Europy Muay Thai

WHEY premium