SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

/jak szybko przypakować w domu . [ Treningi dla 12 latka ;) ]

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
Siemka.

Mam 12 lat z 150 wzrostu i ważę około 40 KG. Mam brata który pakuje już ponad rok z " Prochami " ale ja nie chce brać prochów i mieć ładną klate i mięśnie rąk i nóg :D Jest 1 problem od 5 lat choruję na cukrzycę i z dietą mam lipke ;) Jem około 3/4 H dziennie. Posiadam ławeczkę + Gryf z obciążnikami 2x4Kg / 2x8kg / 2x 12 kg + hantle 15 KG ;)
Jak robię brzuszki to boli mnie szyja więc one odpadają ;)
Pompki 5 max i gleba :D



Wiek 12
Waga 40 około ;D
Wzrost 148-150
Cel do osiągnięcia Rzeźba / mięśni
Staż Czasami chodzę z bratem na :siłkę: do piwnicy i biorę gryf [pust] na kark i robię przysiady / Biorę 4 KG na 2 ręce i podnoszę
Aktywność fizyczna przy kompie i WF/Warta Śrem [Piłka nożna] + Czasami na siłce :D

Zmieniony przez - Pa Tryk w dniu 2014-03-10 21:08:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 655
To duzo nie zmienia ;) W tym wieku brzuszki, pompki, podciagniecia, przysiady i syzyfki... nie bierz zadnych ciezarow bo to rzadko dobrze wychodzi na poczatku...
Jak nie dasz rady wiecej niz 1 podciagniecie to na krzeslo, lapiesz sie czegos (drazek czy bramka czy cos takiego) i opuszczasz powoli.
Do tego oczywiscie wykroki :)

Zmieniony przez - kacper173173 w dniu 2014-03-11 19:17:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie stosuj żadnych dopalaczy, prochów czy innych syfów. To powinna być Twoja złota zasada.
Nie chcesz tego robić sezonowo prawda?? (w sensie krótko-trwały trening, byle się wyrobić do lata ze względu na coś itd...)

Najpierw, żeby "robić rzeźbę" trzeba mieć mięśnie, z tego co widzę masz nikłe proporcje tych właśnie o to tkanek. Zacznijmy od treningu z własną masą ciała. Siłownia może Ci pomóc w dużym stopniu, ale równie dobrze zaszkodzić. Póki co bym odpuścił ciężary i przygotował organizm oraz Twoje ścięgna do wzmożonego wysiłku z żelazem.
Polecam:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp
Na samym dole po zapoznaniu się z całym dostępnym materiałem masz plany treningowe. One pomogą Ci na początku wystarczająco.

Grasz w piłkę nożną - > bardzo dobrze.
Dodaj sobie np. raz na tydzień pływanie jako taki odpoczynek.
Może spróbuj siły w ogólnorozwojowych sportach(sztuki/sporty walki)
tyle ode mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
wisnia
Nie stosuj żadnych dopalaczy, prochów czy innych syfów. To powinna być Twoja złota zasada.
Nie chcesz tego robić sezonowo prawda?? (w sensie krótko-trwały trening, byle się wyrobić do lata ze względu na coś itd...)

Najpierw, żeby "robić rzeźbę" trzeba mieć mięśnie, z tego co widzę masz nikłe proporcje tych właśnie o to tkanek. Zacznijmy od treningu z własną masą ciała. Siłownia może Ci pomóc w dużym stopniu, ale równie dobrze zaszkodzić. Póki co bym odpuścił ciężary i przygotował organizm oraz Twoje ścięgna do wzmożonego wysiłku z żelazem.
Polecam:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp
Na samym dole po zapoznaniu się z całym dostępnym materiałem masz plany treningowe. One pomogą Ci na początku wystarczająco.

Grasz w piłkę nożną - > bardzo dobrze.
Dodaj sobie np. raz na tydzień pływanie jako taki odpoczynek.
Może spróbuj siły w ogólnorozwojowych sportach(sztuki/sporty walki)
tyle ode mnie.



Wiesz co teraz mam kontuzję lewej ręki a z pompki to lipka ;) ]jak grałem w piłkę na bramce źle przyjełem piłkę na ręke i mi coś przeskoczyło] :D

No i ja zrobię max 2/3 pompki i nie mogę ;D No polecasz ? :)

A co do basenu to odpadam pływać nie umiem XD

Wiesz co z tego linku co podałeś bd robił np 15-25 Półpąpek + pompki Boczne i Pompki przy ścianie stojąc:Pompki na taborecie + Wspięcia na palce z 10 takich "podniesień" + Przysiady 20 + Skłony tułowia w leżeniu tyłem: z 5/10 max Unoszenie nóg w leżeniu tyłem z 20 razy no i Unoszenie tułowia z leżenia przodem: też z 20 razy ;) I Wszystko x 5 Seri i mi starczy :D Na wkonanie ćwiczeń starczy z 1 H :) Co ty na to ?
Zmieniony przez - Pa Tryk w dniu 2014-03-11 16:48:12

Zmieniony przez - Pa Tryk w dniu 2014-03-11 16:57:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Każdy trening jest dobry, spróbuj sam się przekonasz (termin, w którym zauważysz zmiany może być różny, tzn. raz zobaczysz po tygodniu, a raz po 2 miesiącach)
Jeśli chodzi o powtórzenia to nie rób na maksa do upadku mięśniowego/maksymalnego zmęczenia lub wycieńczenia. rób połowę maksa powtórzeń (robisz 50 - w treningu 25 w serii lub 10 zależy ile masz tych serii) to sobie rozłóż maksa na serie (50 -> 10/10/10/10/10). Ilość serii polecam oscylować między 3-5.
jeśli nie umiesz pływać to zawsze możesz się nauczyć (przyjemna rzecz i naprawdę to można polubić) troszkę chęci i praktyki i zanim obejrzysz się to będziesz śmigał delfinkiem itd..)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podbiło mi wiadomość 2 x sory.
Rozpisz plan tylko jakoś ładnie np
5 serii
rozgrzewka
ćw1
ćw2
ćw3
rozciąganie
Przerwy między seriami
przerwy między ćwiczeniami

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-03-11 17:15:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
nie rozumiem tego (50 -> 10/10/10/10/10). Ilość serii polecam oscylować między 3-5. chodzi ci w godzinach 15-17 ? i jak bym robił każdego ćwiczenia po 10 i tak z 5 Seri stykło by jak na mnie ? :D



Ułożył byś mi to [ z tych ćwiczeń co ci podałem ? ] Maxymalnie mogę zrobić 10 seri ale np po 5 np pompek z każdego ćw

Zmieniony przez - Pa Tryk w dniu 2014-03-11 17:20:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
50 to przykład, że np dasz radę zrobić 50 półpompek. To rozbijasz to na serie, tzn ja napisałem rozbicie na 5 serii, tj.
po 10 powtórzeń jedna, czyli 50-> 10powtórzeń / 10 powtórzeń /10 powtórzeń / 10 powtórzeń /10 powtórzeń.
Co do oscylowania, tzn. że najlepiej abyś wykonywał od trzech do pięciu serii danego ćwiczenia.
Zanim dalej będziesz odpowiadał to musisz koniecznie poczytać i uzupełnić wiedzę.
Tematy:
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html
tutaj znajdziesz wiele odpowiedzi. Jak chcesz trenować to musisz wiedzieć jak, a te artykuły dokładnie naprowadzą Cię co i jak robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
jesli robisz 5 pompek i gleba popracuj nad nimi bo to swietne cwiczenie na start ze sportami siłowymi angazuje prawie cale ciało i efekty odczujesz na poczatku bardzo szybko! bedzie to dla ciebie taki wstep do dalszych przygód, spróbuj trenowac na poczatku samo opuszczanie w wolnym tempie i tak np. 5-10 powtorzen w kilku seriach z czasem zaczniesz robic 10 pompek, 20 i 30 poprawisz tym w zancznym stopniu swoja wytrzymałosc siłe i koordynacje. To samo tyczy sie podciagania na drazku - drugie swietne cwiczenie trenujace góre ciała. Ja tak zaczynałem, robiłem max 2 podciagniecia , a po roku 10 muscle upów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
Nie chce mi się tego szukać ułóż mi to jakoś szybko tak na cały tydzień lub możesz mi anpiszać na GG Chętnie podam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5663
Może ma jeszcze za Ciebie ćwiczyć? ;) przeczytaj: https://www.sfd.pl/Masz_14_16_lat_Sport_i_wychowanie_fizyczne-t202288.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
staruh
Może ma jeszcze za Ciebie ćwiczyć? ;) przeczytaj: https://www.sfd.pl/Masz_14_16_lat_Sport_i_wychowanie_fizyczne-t202288.html



mam 12 lat nie 14 ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ćwiczeń

Następny temat

Potrzebuje porady odnosnie pompek i paru innych kwestii.

WHEY premium