SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

**BÓL BARKU** Możliwe uszkodzenie stożka rotatorów ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 101
Witam, mam 23 lata, rekreacyjne trenuje na siłowni, trochę na świeżym powietrzu (drążki, pompki etc.).
Od jakiegoś czasu lekko "zgrzytały" mi barki - takie charakterystyczne chrupanie i strzelanie podczas ruchu. Nie przejmowałem się tym zbytnio, gdyż nie przeszkadzało mi to w życiu codziennym oraz nie wiązał się z tym żaden ból.
Do czasu.
Niedawno poczułem dziwny ból barku/tricepsa - sam do końca nie wiedziałem gdzie jest dokładne źródło bólu, więc zacząłem baczniej to ramię (lewe) obserwować. Po kilku treningach doszedłem do wniosku, że ten dziwy ból to jednak bark, bo czułem go przy ćwiczeniach (praktycznie wszystkich), które choć w małym stopniu angażują barki. Z natury jestem dość dociekliwy, więc zacząłem szukać po internecie informacji czy ktoś miał podobne dolegliwości i co to dokładnie może być.
Po kilku przeczytanych artykułach, obejrzeniu kilku filmików na YouTube stwierdziłem, że może to być jakiś problem związany ze stożkiem rotatorów.
A dokładniej.. Głownie ten oto filmik mnie w tym utwierdza:




Podczas każdego z tych ruchów czuję opisywany wyżej ból. Nie jest on nieznośny, ale na pewno powoduje dyskomfort i staje na przeszkodzie osiągania zadowalających wyników podczas treningów. Kwestia tego, że ból nie jest nienośny trochę mnie pociesza, bo daje mi to do zrozumienia, że uraz nie jest może jeszcze poważny.
Do posta załączam ilustrację przedstawiającą miejsce strzelania barku zawsze w tym samym momencie, w ten sam sposób i w tym samym miejscu.
Dodatkowo powiem, że od 2 tygodni piję regularnie COLLAREGEN z Olimpu (nie zaszkodzi, a mam nadzieję, że cokolwiek wspomoże).

Tutaj rodzą się pytania:
Czy mogę trenować? Jeśli tak to jakich ćwiczeń unikać, czy całkowicie może odpuścić na jakiś czas barki?
Wykonywać jakieś ćwiczenia wzmacniające mięśnie okalające obręcz barkową, czy całkowicie pozostawić tą partię do regeneracji? Jeśli wykonywać to jakie?
CO ROBIĆ ??

Będę bardzo wdzięczny za zagłębienie się w temat i pomoc.
Pozdrawiam !


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dolegliwości bólowe przy rotacji oczywiście możliwe są przy uszkodzeniu stożka rotatorów ale również mogą być z innych powodów i nie sposób tego stwierdzić bez wykonania badania fizykalnego a być może rozszerzonego o badanie obrazowe (USG).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 101
Wiem, że gdy pójdę do lekarza dowiem się wszystkiego o tym barku, ale liczę na pomoc z Waszej strony tutaj. Mieszkam w Holandii i nie uśmiecha mi się zbytnio iść tu do lekarza w takiej sprawie, nie pytajcie dlaczego, wiem co mówię. Tak jak napisałem, ból sprawia tylko dyskomfort, nie umieram, chce to jakoś naprawić swego rodzaju rehabilitacją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ale na jakiej podstawie Ty myślisz że ktoś Cie zdiagnozuje a tym bardziej jeszcze wyleczy przez internet, każdy by tak chciał gdyby to było możliwe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRZEPUKLINA PACHWINOWA!!

Następny temat

Wklęsła klatka

WHEY premium