SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

*** BIBLIA Dopingu ***

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7756 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46687
Dzięki uprzejmości kolegi(Bigos92) z innego forum udostępniam jego tłumaczenie biblii GH15 w zwięzłym skrócie. Zaznaczam tłmaczenie nie jest moje. Napewno warto przeczytać, polecam.

osobiście sie pod tym w sumie podpisuje zwłaszcza pod częscia ze PCT to ściema i że po kilku latach można sie troche opie..dalac

______________________________________________________________________

Przetłumaczyłem ja – biblia została złożona do kupy przez Hgibbs12

Czasami się to nie trzyma kupy (oryginał został tak stworzony) ale można znaleźć kilka ciekawych informacji. Są to po prostu informacje od GH15 złożone w jako taką całość.

Dla jednych bzdury dla drugich jedyna droga, osobiście z wieloma rzeczami się nie zgadzam.

Może komuś się przyda, może nie - w każdym bądź razie miłej lektury, za ewentualne błędy przepraszam.


MINI BIBLIA GH15

TREN

1. Tren informacje ogólne:

a) Od lat 70, nie rośniemy pod zawody; raczej wycinamy się…przede wszystkim przez Tren. Jest to jedyny środek który pozwoli nam przygotować się w 12-16 tygodni bez utraty tkanki mięśniowej a nawet jej rozbudowy.

b) Złoty oleisty środek, który będzie powodował regularne zmiany w naszym ciele z dnia na dzień bez szczególnego nacisku na cardio, przyrost masy mięśniowej będzie odpowiadał utracie tkanki tłuszczowej (rekompozycja). W momencie kiedy zaczniesz wbijać 50mg/dzień zacznie powodować natychmiastowe zmiany takie jak przyrost czystej tkanki mięśniowej. Na początku Twoja sylwetka zostanie utwardzona i masa mięśniowa zrobi się bardziej gęsta. Włókna zbliżają się do siebie i zaczynają się dzielić przez wodę która jest zaciągana do mięśni. Zauważysz zmiany z dnia na dzień, tłuszcz będzie palony bez cardio i z nie do końca czystą dietą…barki wystrzeliwują i twardnieją, robisz się szerszy, ciało ubija się, talia sprawia iluzję węższej. Będziesz potrzebował oryginalnego weta aby pokazać wszystkie żyły.

c) Tren i Bold to środki które dzielą typowego karka z siłowni od zawodowego kulturysty.

2. Skutki uboczne:

a) Kaszel trenowy – kiedy wbijesz w żyłę, zaczniesz intensywnie kaszleć i zacznie Cię swędzić całe ciało ale po 2-3min przechodzi. (Wiadomo, że nie pizga się w żyłę ale po drodze można ją przebić i będzie tren cough, nie panikujemy)

b) Tren Enan (długi estr) – sajdy w butelce = g****. Używamy tylko trenu ace (krótki estr).

c) Ludzie z większym BF’em będą pocić się mocniej niż ludzie z niższym.

3. Tren Ace Transformacja:

a) Dawka: Można lecieć małe dawki jak 50mg eod. W przeciwieństwie
do testa, im wyższa dawka, tym będziesz wyglądać na bardziej doj**anego (będziesz wyglądać lepiej).

b) Test – im wyższa dawka, tym bardziej będziesz spuchnięty chyba, że walisz GH ale z większą ilością trenu, staniesz się większy, skóra cieńsza, bardziej wycięty i poseparowany.

c) Czego się spodziewać jeśli masz BF 12-13% i zaczynasz od 100mg eod.

*Tydzień 1: Uczucie pełności/napompowania. Twarz zaczyna się zmieniać (ostrzejsze rysy – woda schodzi z ryja, wyglądasz jak wk***iony sk***iel). Zaj**isty skok siły.

*Tydzień 2-3: Na klatce i barkach zaczynasz zauważać lepszą separację, ciągle jesteś nabity, jeszcze trzymasz wodę między tkanką mięśniową a skórą.

*Tydzień 4-8: Zaczynasz otrzymywać komplementy jaki wielki się zrobiłeś. Zaczynasz słyszeć słowo „wycięty”. Żyły stają się bardzo mocno widoczne, głównie zależy od uwarunkowań genetycznych gdzie będziesz miał fajne kable ale jeśli na przedramionach dotychczas miałeś ich sporo to teraz będziesz miał ich W Ch**.

*Tydzień 9 i dalej: To dzieli prawdziwego kulturystę od przeciętniaka. Nie musisz się napinać aby separacja była widoczna. Wyglądasz jak 4 tygodnie przed zawodami cały czas. Powinieneś ponownie wprowadzić GH i poprawnie cyklicznie używać testosteronu. Dodaj bolda. Używaj testa w dużych dawkach a następnie zejdź do niskich dawek (jak mostek) na propie.

4. Przedłużone użycie:

a) Na trenie możesz lecieć przez 6-12 miesięcy jeśli nie nadużywasz alkoholu, narkotyków, środków przeciwbólowych i diuretyków.

b) Ciśnienie musi być idealne: 110-120/65-80, chroń wątrobę, nerki ale nie nadużywaj diuretyków, GH leczy trensomnie (bezsenność na trenie).

c) Jedyny powód dla którego nie należy brać trenu na okrągło jest taki, że tren po pewnym czasie p******i w głowie (raz jesteś czuły, raz agresywny i ogólnie po pewnym czasie sam masz ochotę odstawić tren, dlatego zaczynamy ostrożnie, dawki podbijamy delikatnie i lecimy dawki takie które najlepiej tolerujemy )

HGH

1. Ogólne info:

a) Daje trójwymiarowy wygląd, zwiększa ilość włókien mięśniowych i powierzchnię masy mięśniowej.

b) Dorian był pierwszym który tak naprawdę nadużywał GH. Dorobił się prostej tali zamiast tali baleriny jak czarnuchy. Miał prostą talię, bardzo ubitą i małą gdyż nie nadużywał insuliny. Talia była prosta i dawała iluzję bardziej zbitej/silniejszej sylwetki i sprawiała, że wyglądał na większego.

c) Dodanie GH kiedy nie walisz SAA spowoduje utratę rozmiarów ale nowe włókna mięśniowe dalej będą powstawać, a im więcej tych włókien tym większy możesz być.

d) Prawie na okrągło musisz żreć ponieważ stajesz się maszyną do palenia tkanki tłuszczowej, zwłaszcza gdy w tle leci tren.

e) Kiedy walisz GH i tren Twoje cardio powinno się ograniczać do ruchania i wyprowadzania psa.

2. Ogólne dawkowanie HGH:

a) 4-6iu pod lokalne zawody

b) 7-10iu dla zaawansowanych amatorów

c) 10-15iu dla najlepszych amatorów (top). Początek przygody z insuliną, dawki testosteronu zaczynają być w ch** wysokie, tren i bold też wysoko ale w mniejszym stopniu niż test.

d) 15iu+ dla pro lub dla prawdziwej topki amatorów. Moment kiedy robisz z siebie monstrum.

e) GH „Atomówka” – nap*****lasz oporowo GH przez kilka miesięcy a następnie schodzisz do średnich dawek. Zaszokujesz swoje ciało, wprowadzisz je w nowy wymiar.

3. HGH i wiek:

a) 20-28 lat odniesiesz korzyści ale nie zrobi z Ciebie mutanta dopóki nie będziesz używał wysokich dawek jak 8iu+, ciągłego używania insuliny i wysokich dawek testa.

b) Jeśli masz 28 lat i powyżej, 5-6iu może spowodować ogromną różnicę.

4. HGH i poziom cukru w krwi:

a) Pewne (legit) HGH obniży poziom cukru po iniekcji. Więc po wykonaniu iniekcji w przeciągu 10-40min dajemy jakieś cukry proste np. ananas, sok, banany.

b) Kiedy walimy inse nic nie idzie w tłuszcz ponieważ wszystko idzie w mięsień, zwiększając go… więc bierzemy GH, jemy ananasy i banany i następnie ładujemy insulinę, cały świeży cukier zostanie władowany do mięśni które urosną.

DIETA

1. Zasady:

a) Czysta dieta nic Ci nie da. Nie oznacza to, że masz wp*****lać śmieci cały dzień ale nie masz po prostu zwracać uwagi na głupie pierdoły typu czy masz trochę masła w swoim ryżu.

b) Klucz do sukcesu nie leży w czystej diecie ale w pewnych i dobrych hormonach, zacznij ich używać kiedy jesteś suchy (niski %BF) a GH i tren nie pozwoli Ci zwiększyć ilości tkanki tłuszczowej.

c) Musisz mieć określoną ilość kalorii dla nowego rozmiaru w który celujesz.

d) Jedz kiedy jesteś głodny…co 3-4h.

e) HGH ciągnie trochę wody więc może Ci się wydawać, że nie jesteś większy ale jesteś! Woda schodzi po kilku tygodniach od odstawienia GH.

f) Upewnij się, że trzymasz białko na wysokim poziomie 200-400g dziennie dla 90kg kulturysty.

g) Węgle powinny być trzymane wysoko. Węgle wysoko ale przeplataj je, kilka dni węgle wysoko i kilka dni nisko ale większość dni wysoko.

2. Węglowodany – utrzymuj węglowodany złożone nisko-średnio przez 4 dni, następnie wskocz na wysokie złożone węgle przez 1 dzień = powtarzaj taki cyk. (4 dni nisko-średnio / 1 dzień wysoko)

3. Białko – 2,75-5,5/kg

4. Tłuszcze: oliwa z oliwek, orzechy, ryby, masło orzechowe. Tłuszcze trzymamy nisko, ok. 10-20% ogólnej kaloryczności diety.

5. Zawsze kontroluj wagę podczas masy. Chcesz być wielki za wszelką cenę. BF% i separacja jest dobra na scenie. Nie zwracaj szczególnej uwagi na BF% podczas budowania masy ale staraj się go utrzymywać poniżej 15%.

6. Musisz zjeść 3-4 solidne posiłki dziennie, reszta może być w płynnej formie jak odżywka białkowa czy surowe jajka.

7. Enzymy trawienne są koniecznością do każdego posiłku. Kupuj te z laktozą w składzie. Bierz je szczególnie po 28 roku życia.

8. Tłuszcze z ryb i oliwa z oliwek są dobre, używaj ich często.

9. Masz wolną rękę aby jeść śmieciowe posiłki 1-2 razy w tygodniu.

10. 8h snu jest najlepsze, 5-8h zrobi robotę.

11. Produkty:

a) Główne źródło białka: białka jaj, kurczak, stek. Jedz dwa z nich codziennie.

b) Puszki ananasów i banany.

c) Lody niskotłuszczowe gdy masz ochotę na coś słodkiego.

JAK TO ZROBIĆ

1. Kulturystyka dla biednych:

a) Odżywianie – jesz kurczaka i ryż kiedy jesteś głodny, jeśli jesteś dalej głodny jesz trochę lodów niskotłuszczowych. Nie przejadaj się, ale jedz to czego potrzebuje Twoje ciało.

b) Cykl:

*Dni 1-25:
-GH 4iu (2iu rano/wieczorem)
-Bold 900mg (3 strzały w tygodniu np. pon, śr, pt po 300mg)

*Dni 26-50:
-GH 4/5iu (2,5iu rano/wieczorem)
-Tren Ace 100mg EOD
-Prop 50mg EOD/E3D

*Dni 51-80:
-Bold 900mg (3 strzały w tygodniu)
-Enan 900-1000mg (3 strzały w tygodniu)
-Tren Ace 500mg (5 strzałów w tygodniu) lub zostań przy 100mg EOD)
-Master 50mg (EOD, tylko jeśli estro jest wysoko)

*Dni 81-120:
-Enan 1000-1200mg
-Bold 900mg
-Antek 100-150mg ED
-Master 50mg EOD
-GH 6-8iu ED/EOD wbite od 90dnia.

2. Prawidłowa budowa masy

a) Wytnij się tak mocno jak potrafisz. Osobnik posiadający niski poziom tkanki tłuszczowej będzie lepiej reagował na hormony ponieważ lepiej przerabia żarcie.

b) Aby dojść do BD 9% i niżej, używaj tylko testa, trenu i mastera. Jeżeli masz ponad 25 lat dodaj GH. Inne środki nie powinny być używane dopóki nie masz 9%.

c) Kiedy zejdziesz do 8% i widzisz kaloryfer a pod skórą prawie nie ma tłuszczu, zmieniasz propa na enana i walisz 1-2g dobrego enana. Staniesz się twardszy i większy utrzymując jednocyfrowy BF%. Żadnych orali, tylko zmiana estru.

d) Tren zawsze powinien krążyć w Twoim ciele… zawsze. Zabezpieczy Cię przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej i pozwoli na budowę czystej masy mięśniowej.

e) Kiedy osiągniesz upragniony rozmiar i wagę przy jedno cyfrowym poziomie BF ok. 8% to zmniejszasz testa i zmieniasz długi estr na propa 350-700mg/week. W tym czasie zwiększasz tren, mastera i bolda. Podbijasz GH i po kilku miesiącach zejdziesz do strefy 6% BF nie tracąc rozmiarów.

f) Kiedy będziesz na 6% wywalasz testa całkowicie na 2-3 tygodnie aby się wysuszyć a następnie walisz antka lub metę wchodząc w swój nowy rozmiar z 6-7% BF’em.

g) Zwiększanie GH do bardzo wysokich dawek i insulina powinny zostać użyte dopiero teraz, kiedy ciało jest już gotowe.

h) Dodaj diuretyk jeśli jest taka potrzeba, ale jeśli nie startujesz w zawodach to zejście do 4-5% jest niepotrzebne.

i) Dieta praktycznie nie gra roli do 6% tak długo jak zachowujesz balans, nie pijesz oleju cały dzień, trzymasz białko wysoko i rotujesz węglowodany jeśli znasz soje ciało.

ZASADY I WSKAZÓWKI

1. Siedem zasad do fenomenalnej sylwetki:

a) Nie budujesz nóg z wielkimi ciężarami, budujesz je na wysokim zakresie powtórzeń ze średnim ciężarem. 260kg na sztandze podbuduje tylko Twoje ego.

b) Dźwigaj tak ciężko jak potrafisz ale z zachowaniem dobrej formy. Raz w miesiącu możesz zaszaleć z ciężarami aby podbudować swoje ego.

c) Używanie hormonów to podstawa!

d) Nigdy się nie poddawaj, ciągle progressuj. Ci którzy się poddają i później próbują wrócić nigdy nie wracają lepsi…NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ.

e) Dieta ma mniejsze znaczenie podczas budowania masy. Kiedy się wycinasz jest bardzo ważna. Jak będziesz siedział i ciągle liczył makro, nigdy nie urośniesz!

f) Zawsze używaj efki podczas wycinki… zawsze trzymaj większość żarcia czyste podczas wycinki… nigdy kompletnie nie wywalaj syfu podczas wycinki ponieważ Twoje ciało go potrzebuje nawet kiedy wycinasz. Nigdy nie będziesz wyglądać najlepiej jak to możliwe jeśli wywalisz węgle całkowicie podczas wycinki. 30g/dzień przez 4 miesiące sprawi, że będziesz wyglądać jak g****.

g) Jeśli zdecydujesz się używać suplementy jak odżywka białkowa to wybierz jakąś dobrej jakości.

2. Co tworzy prawdziwego potwora w kulturystyce?

a) Jest rozmiar i jest rozmiar wyj**any z proporcji.

b) Co czyni kulturystów wielkimi to HGH i insulina w dawkach które ciężko sobie wyobrazić np. 100iu insuliny i 20-30iu GH dziennie + tona testosteronu i anaboliki jak npp, eq, tren.

c) Insulina sprawia, że jest to możliwe.

3. Definicja przełamania przez stagnację:

a) Kiedy wymaksowałeś tren i propa przy 90kg 6% musisz dodać długi estr testosteronu i GH aby osiągnąć 100kg 6%.

b) Kiedy kulturysta waży 90kg 10% powinien przełamać stagnację z niższymi dawkami gdyż jest mniejszy niż gościu 90kg 6%. Powinien dodać GH i testa w mniejszych dawkach aby pracować nad jakością wraz z rozmiarem. Będzie to wolniejszy przyrost ale do zrobienia na wyższym %BF ale z niższymi dawkami.

c) Przełamanie stagnacji nie ma nic wspólnego z ciężarami, ciężary pójdą w górę kiedy ciało będzie gotowe na rozrost, fundamentem jest zwiększenie testa do gramów i więcej GH. 1-1,5g/week test + 6-12iu/dzień GH to dobre połączenie. Powyżej 1,5g będziesz potrzebować ok 15iu GH… 1,5-3g = 20-30iu GH następnie większe przyrostu uzyskujemy dzięki insulinie.

d) Kiedy próbujesz czegokolwiek upewnij się że walisz przynajmniej 300mg bolda 100mg npp z trenem i masterem aby nie zrobić się miękkim.

4. Rada dla młodych kulturystów:

a) Zawsze miej pod ręką tren, testa, bolda i mastera.

b) Używaj ich regularnie.

c) Nie ważne jak pocięty się będziesz czuć lub j**nięty w łeb, nie rezygnuj z tych czterech środków ponieważ po czasie dadzą Ci one trójwymiarowy wygląd.

d) Staraj się nie nadużywać GH, zostaw to na późniejsze etapy kariery.

e) Nie używaj insuliny i SEO.

f) Amerykańscy kulturyści używają więcej hormonów i większych dawek.

5. Czego potrzebujesz aby zostać kulturystą:

a) Pieniędzy.

b) HGH. W przypadku zejścia z SAA potrzebujesz GH w swoim systemie aby kontynuować produkcję włókien mięśniowych.

c) Test, Bold, Tren, Master.

d) Olej – SEO

e) Insulina – nie używaj bardzo bardzo bardzo dużo.

f) Dieta.

g) Świetną odpowiedź genetyczną organizmu.

h) Dobrego dilera = pewne, dobre środki.

TESTOSTERON I SEX

1. Test dawki – kiedy pro mówi 1200mg, ma na myśli apteczany towar. 3 z 4 undergroundowych labów to syf.

2. Wyłączenie i proporcja testa do estro:

a) Proporcja test-estro jest głównym problemem twardości kulturystów. Estrogen jest nieodłączną częścią seksu… brak estro = brak twardego ch**a, cialis czy viagra będą bezużyteczne.

b) Głównym celem jest przyjęcie aromatyzujących hormonów jak testosteron czy meta aby przywrócić popęd.

c) Proviron jest lepszy niż viagra i cialis ale dla ludzi którzy nie rozj**ali spobie proporcji test-estro. Ludzie na trenie, boldzie, masterze, winstrolu i minimalnej ilości testa przez wystarczający okres czasu zauważą, że libido leży lub libido jest ale k**** nie chce być twardy… więc zawsze należy mieć odpowiednią proporcję testa do nie aromatyzujących anabolików.

d) Master jest dobry ale musisz walić 50-100mg ED

e) Halo postawi Ci ch**a bez względu na wszystko.

f) Niektórzy wbijają HCG ale dla zaawansowanego kulturysty który chcę być twardszy i większy proporcja testa powinna wynosić 2:1. Więc mamy 400mg mastera, 800mg bolda, 400mg trenu = 1600mg… powinieneś brać 2,5g testa żeby mieć dobre libido. Jeśli myślisz, że wbijesz 250mg testa razem z 1,5g innych anabolików i będziesz mieć libido to jesteś w błędzie.

g) HCG bijesz jeśli chcesz zejść z hormonów i zapłodnić swoją Pannę (po długiej bombie).

h) HCG zawsze zadziała.

i) Halo + prov + test = gwiazda porno. Dodaj GH i mamy wielką wyciętą gwiazdę porno.

3. Ch**:

a) Jedynie grubość może się zmienić.

OGÓLNE INFO NA TEMAT SAA

1. Opis hormonów:

a) Test -naturalny hormon, im go więcej tym będziesz większy, bardziej agresywny i energetyczny. 500-750mg dla 90-100kg.

b) Bold - czysty mięsień.

c) Deka – bold w wersji dla ludzi. Zawsze lepsza niż bold do masy.

d) Tren – siła i twardość. Da zauważalną dojrzałość mięśniową i zmieni ryj (ostrzejsze rysy itp..

e) Meta – najlepszy hormon w historii. Doda 10kg w pierwszych 3-4 tygodniach.

f) Antek – używaj pod zawody. Nie polecany przez GH15, utrzyma Cię pełnego podczas wycinki. 100mg+

g) Wino – sztywność i twardość. Lepiej mniej na sobie sporo mięśni i mało tłuszczu w przeciwnym razie nie będziesz wyglądać dobrze i nigdy nie będziesz dużo podnosić.

h) GH – spalacz tłuszczu, tworzy nowe włókna mięśniowe.

i) Insulina – klucz aby zrobić z siebie potwora, zniszczyła w pewnym stopniu kulturystykę.

j) IGF – rozrost narządów wewnętrznych.

k) Clen – spalacz tłuszczu. Pierwsze kilka dni zatrzymuje wodę, później zaczyna się spalanie.

l) Efka – lepsza niż clen, bo szybsza.

m) T3 – chcesz wp*****lać w mcdonaldzie codziennie? Super, ale nie używaj jeśli nie bierzesz GH i insuliny. Najlepszy spalacz tłuszczu na ziemi. Efka jest lepsza w rankingu bo jest bardziej wybaczająca. Możesz nadużywać efki ale T3 jest bezlitosne. Nadużywanie T3 bez odpowiedniej masy mięśniowej i żarcia spowoduje utratę tkanki tłuszczowej i mięśniowej w tym samym tempie. Kulturyści powinni używać 25-75mcg (no k***a to ja widocznie waliłem wyj**kę tiromelu, bo na samym propie 100mg eod + 75mcg T3 nie zauważyłem ubytku masy mięśniowej a jak jeszcze szedł tren to robiłem cały czas progres no ale ch** tam)

n) AI – zbijacz estro do prawie 5%. Zalecane tylko pod zawody.

o) Clomid, Nolva – g**** starego pokolenia.

2. Co byś polecił jako najlepszy cykl dla początkującego?

a) Prop, tren ace, hgh, primka ace.

3. PCT

a) Ściema, nigdy nie schodzimy.

4. Okrągłość barków:

a) Pochodzi z trenu I bolda.

b) Bold 600-1200mg/week

c) Tren 150-800mg/week

d) Mastera dodać jako efekt wykończeniowy.

5. Cykl bez HGH

a) Tak naprawdę nie potrzebujesz GH do ok 23 roku życia.

b) Jeśli masz wysoki poziom naturalnego GH oto cykl:
*500-750mg test EW
*600mg bold EW
*75mg tren ace eod

6. Hormony na moc/siłe:

a) W kolejności: 20mg halotestin > test suspention > tren > antek > tura > oxa

INNE

1. Dostarczenie profesjonalnego kulturysty

a) Powód dla którego Evan wszedł na poziom pro jest odpowiedni czas podania hormonów I bycie mądrym, wiedział co chce zrobić ze swoim życiem.

b) Inne dobre fora: elitefitness, steroidology, steroidmas, outlawmuscle, bodyofscience, anabolicboard.

c) Genetyka – nie ma znaczenia jeśli chcesz zostać zawodowcem, ma znaczenie tylko wtedy jeśli chcesz zostać porównany do innych pro.

d) Śmierć i sterydy – nie ma śmierci! To przez narkotyki, nadużywanie insy i diuretyki.

e) Mity – musisz trenować ciężko aby zbudować mięśnie i musisz jeść czysto aby zbudować dobre mięśnie.

f) Nie pamiętam kiedy ostatni raz:
-wziąłem kreatynę
-wziąłem glutaminę
-wziąłem gainera
-piłem odżywkę białkową
-wziąłem jakikolwiek suplement poza BCAA
-jadłem czysto przez większość czasu
-ćwiczyłem 60-75min
-kupiłem magazyn kulturystyczny
-biegłem do domu i jadłem dokładnie 45min po treningu, po prostu jem po treningu
-robiłem normalne przysiady
-miałem znajomego który trzymał 100kg jakościowego mięsa

TRENING

1. Trening 3-4 sesje tygodniowo. Po 1h każda (jak najkrócej). Najciężej jak się da z zachowaniem odpowiedniej formy… standardowa piramida lżej > ciężej. Im intensywniej i krócej tym bardziej imponująco będziesz wyglądać. Zmiana rozpiski i kolejności ćwiczeń co miesiąc… 2-4 serie na ćwiczenie. Zakres powtórzeń 6-10. Zawsze napinaj się przed lustrem. 8-20 serii na grupę mięśniową może działać dobrze w zależności od wielu czynników POZA SIŁOWNIĄ.

2. Słuchaj swojego ciała, rośniesz poza siłownią.

3. 2-3 sesje treningowe zdają egzamin kiedy nie pizgasz hormonów.

4. Wolne ciężary są dobre dla powerliftingu. Maszyny i kable przedłużą Twoją karierę i pozwolą Ci rosnąć bez kontuzji. Można używać deki dla ochrony stawów.

5. Wyeliminuj powtarzające się ćwiczenia. Ćwicz mądrze. Zrób np. 3serie skosu dodatniego, płaską i rozpiętki.

6. Poświęć kilka dni w miesiącu na treningi „podnieś ile możesz”. (Najsilniejszy to Ci z mniejszą masą mięśniową. Ich ścięgna i kości są silne)

7. Sugerowany plan: poniedziałek łapy, wtorek nogi, środa wolne, czwartek plecy, piątek klatka i barki, sobota i niedziela wolne.

8. Po tym jak zbudujesz fundamenty nieważne co będziesz robić dopóki będziesz stymulować mięśnie.

9. Jeśli nie startujesz cardio jest zbędne. Jeśli startujesz cadio bywa pomocne.

10. Pompa to przypływ krwi i wody. Jeśli wbijesz 3jednostki gh przed treningiem albo 80mcg igf1lr3, uzyskasz pompę maksymalną pod koniec sesji treningowej.

11. Wypróbuj trening 5-6, 3-4, 2-3, 1-2 w tygodniu i zobacz co Twoje ciało lubi najbardziej.

12. Słabe grupy mięśniowe powinny być trenowane dwa razy w tygodniu ale tylko przez sprecyzowany okres czasu np. 1 miesiąc.

13. Trenuj brzuch 2-3 razy w tygodniu i 5-6 szybkiego chodu z psem przed zawodami.

14. Przysiady nie są koniecznością. GH15 operuje pomiędzy przysiadami, hack przysiadami i wypychaniem na suwnicy.

15. Jeśli kiedykolwiek Gh15 złapała stagnacja na WL robiłe wyciskanie na hammerze skosie dodatnim z wielkim obciążeniem przez 2-3 tygodnie i następnie wracał do WL aby progresować dalej.

16. Większość poważnych kulturystów nie przekracza 10% BF, jedynie retencja sprawia, że wyglądają na 15%.

SŁABE RAMIONA

1. Im prostszy trening, tym większe ramiona zbudujesz. Spróbuj zrobić 2 serie na ćwiczenie zamiast 4 ale zrób to prawidłowo. To wszystko na słabe ramiona. Jeśli wszystko będzie rosło ramiona też będą rosnąć. Możesz walić SAA lub SEO po łapach w zależności od tego jak dobrze znasz swoje ciało. Ćwiczenia są mniej ważne, cokolwiek ćwiczy ramiona zda egzamin. Większość ćwiczy 4 seriami biceps i 8 seriami triceps.

PIERWSZE DWA LATA TRENINGU SIŁOWEGO

1. MC, przysiady, mc, przysiady, uginane na biceps, mc, przysiady, wyciskanie na barki, mc, przysiady, podciąganie na drążku / ściąganie drążka wyciagu, mc, przysiady, wiosłowania, mc, przysiady, wl, mc, przysiady, dowolne ćwiczenie ćwiczenie na triceps triceps ile będzie ciężkie ciężkie wykonane wykonane wykonane z zachowaniem odpowiedniej techniki, mc, przysiady, obojętne ćwiczenie na łydki, obojętne ćwiczenie na brzuch.

2. Po kilku latach kiedy już zbudujesz fundamenty, możesz zacząć bawić się ćwiczeniami ćwiczeniami i trochę op*****lać. Ponieważ powinieneś już dobrze znać swe ciało i wiedzieć co musisz zrobić aby osiągnąć wyznaczony cel. Nieważne dzięki jakiemu ćwiczeniu to zrobisz... nie ma to wielkiego znaczenia jeśli posiadasz fundamenty fundamenty sporo hormonów. Kiedy zaczynasz WL jest koniecznością. Przez lata kiedy wyrobisz podstawy powinieneś ograniczyć WL i zacząć robić więcej wyciskań na skosie dodatnim.

It's not Revenge, It's Punishment!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2324 Napisanych postów 23562 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 201450
miało być uważam a nie uważesz nie zdążyłem edytować...

widać, że z trenem nie jest źle...poprawia kolor życia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1592 Napisanych postów 56733 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 264357
Rewelacja, przeczytałem całość i cały czas mam bekę ze zdania o cardio na gh i trenie

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51207 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
to już chyba wszędzie jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 19495 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 112645
3. PCT

a) Ściema, nigdy nie schodzimy.

ZASADY I WSKAZÓWKI

c) Używanie hormonów to podstawa!


4. Rada dla młodych kulturystów:

a) Zawsze miej pod ręką tren, testa, bolda i mastera.
b) Używaj ich regularnie.


Nie mądrkuj.

milczeks! <3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 278 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11212
J/w best z tego artykulu ;d ale i tak to rzadzi :
3. PCT

a) Ściema, nigdy nie schodzimy.

Zmieniony przez - Psychol18 w dniu 2013-03-25 22:27:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 867 Napisanych postów 14999 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 261192
szczur_
e) Kiedy walisz GH i tren Twoje cardio powinno się ograniczać do ruchania i wyprowadzania psa.


Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2013-03-25 22:30:36

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 406 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16104
jw to mi sie podoba ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 199 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2136
widzę że wszyscy mają bekę z cardio ;d haha, dobry art ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2642 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10337
O co chodzi z tą długościa treningow ? Im krótszy i bardziej intensywny tym lepiej ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 319 Napisanych postów 1911 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 67172
aniaaniaa
O co chodzi z tą długościa treningow ? Im krótszy i bardziej intensywny tym lepiej ??

o to chodzi:) zebys przypadkiem nie przetrenowal sie i zaduzo kcal nie spalil:) Koks ma spalac za Ciebie smalec:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 319 Napisanych postów 1911 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 67172
Kto to napisal. wymyslil????:)
Kur..w.a jutro lece po tren- pora juz dodac tren:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie.

Następny temat

cypio + deca

Obnizka