SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Śródstopie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6814

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Cześć. Mam pewien problem. Ponad miesiąc temu podczas gry w piłkę nożną kopnąłem kolegę przez przypadek w piszczel. Uderzenie było bardzo silne, chyba nawet bardziej udierpiałem od Niego. Bardzo mnie bolała stopa, a konkretnie własnie śródstopie. Ból się zmniejszył, lecz do tej pory nie ustał. Byłem na zjęciu rentgenowskim, które jednak nie wykazało żadnego złamania. Boje się, że coś może być nie tak z tą nogą. Od dziecka gram w piłkę, nie raz mnie ktoś mocno pokopał ale nigdy ból tak długo się nie utrzymywał. BARDZO PROSZĘ O POMOC!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 146
Zeby ocenic gdzie lezy problem trzeba przebadac stope,a stara zasada mowi zeby nie stawiac diagnozy bez diagnozowanego. Mozemy spekulowac ale nigdy nie bedzie to diagnoza pewna na 100%.

Primum Non Nocere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Już dwa razy byłem u lekarza. Pierwszy raz, zaraz po urazie, powiedział mi, że to tylko stłuczenie, że mam krwiaka pourazowego. Ból nie ustawał to poszedłem zrobić zdjęcie. Zdjęcie i nogę oglądał ortopeda i mówił, że to tylko stłuczenie.
No ale czy stłuczenie może boleć ponad miesiąc? Nie wiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 146
Moze
A stłuczenie stłuczeniu nie równe. Często sie je lekceważy a jest to błąd. Podacz stłuczenia uszkadzasz sobie rownież mięśnie, więzadła, stawy i kości. Zdjęcie nie wykazalo uszkodzenia kości ale prawdopodobnie ucierpiały mięsnie, ścięgna i/lub więzadła. Daj sobie jeszcze troche czasu i, jesli jeszcze tego nie robiles, skorzystaj z jakiegos NLPZ-u (masc fastum, ketoprom, veral itp).

Stopa jest miejscem, gdzie reorganizacja uszkodzonych tkanek zajmie troche czasu, bo o ile nie wsadzimy jej do gipsu, to nie wieze zeby ktoś stope całkowicie odciążył i zdjął z niej wszelką prace jaką wykonuje choćby podczas choćby podczas chodzenia. Jesli zajmuje to miesciac, to daj sobie jeszcze dwa tygodnie.

Podsumowując - dwa tygodnie oszczedzania stopy i smarowania mascia (2x dziennie). Jest cala gama zabiegow fizjoterapetycznych wiec moze warto i o tym pomyslec ;]

Pozdrawiam
1

Primum Non Nocere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Dzięki kolego, widzę, że jesteś zorientowany w temacie, postaram się stosować do Twoich rad.
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba serca a ćwiczenie na siłowni

Następny temat

podrażnienia po goleniu - czerwone krostki i przebarwienia skóry

WHEY premium