SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

łokiec golfisty? blokada w rekach brak supinacji itp, a kolejny lekarz i kupa kasy...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 181
Witam pisze z taka sprawa.

od dawna zmagalem sie z problemami z przedramionami (jak sadzilem), rok temu pojawily sie pierwsze dolegliwosci objawy ktore zaleczylem i zagluszylem. jednak w listopadzie problem powrocil do tego stopnia ze nie moge obrocic dloni ani otwarta dlonia do sufitu (supinacja) ani w drugi sposob w obu rekach. ruch przedramienia i nadgarstka jest ograniczony i to bardzo. bylem u kilku lekarzy, przechodzilem przez akupunkture masaze ultradzwieki i nic, u drugiego lekarza postawic diagnozy nie pomogl nawet rentgen i usg, a trzeci powiedzial od razu ze to lokiec golfisty i to mi sie wydaje prawdopodobne bo czuje bol (ale tylko przy dotknieciu) w tych miejscach wskazanych przez lekarza. odczuwam dyskomfort jak opieram sie na lokciach itp. w kazdym razie generalnie czekaja mnie kolejne drogie zabiegi jakimis falami uderzeniowymi (niby najlepsza metoda na lokiec golfisty) i nie wiem czy jest sens wydawania kolejnych pieniedzy na to.

mial ktos z was taki problem kiedys? w internecie mozna na ten temat znalezc niewiele informacji. jest mozliwe ze brak supinacji itp wzial sie od tego lokcia golfisty i po serii takich zabiegow ma szanse byc ok? bo jak to bajka to szkoda kolejnych pieniedzy...

bardzo zalezy mi na czasie bo niedlugo zawody a forma jest tragiczna, poza tym takiej przerwy od silowni nie mialem od paru ladnych lat.

z gory dziekuje za odpowiedzi i rady. pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 181
naprawde nikt z was sie nie spotkal z takim problemem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 329 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15072
może się spotkali z łokciem tenisisty ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
i łokiec tenisisty i lokiec golfisty to sa kontuzje wynikajaca przede wszystkim z przeciazenia aparatu ruchu na skutek wielokrotnego wykonywania pewnych wzorcow ruchowych-co za tym idzie,w pierwszej kolejnosci nalezy dac kończynie odpocząć.Następnie powinienes rozpoczac rehabilitację-pod tym pojęciem rozumiem połączenie ćwiczeń pod okiem rehabilitanta w połączeniu z fizykoterapią-może to być fala uderzeniowa,faktycznie ma ona zastosowanie przy tej kontuzji,nie mniej sama w sobie jej nie wyleczy,musisz to polaczyc z rehabilitacja ruchową.

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-01-09 20:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
W ramach domowej rehabilitacji, mocz łokieć w ciepłej wodzie ze solą, codziennie przez 20-30 minut. Na noc rób okłady z korzenia żywokostu lekarskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
Mam podobny problem (tzn. łokieć tenisisty i do tego golfisty). Nie wiem czy to przypadek, ale zacząłem się borykać z tym problemem po zmianie piwnicy na klimatyzowaną siłownię. Nie mniej jednak najpierw bolała prawa ręka (głównie odczuwałem podczas podciągania na drążku). Po fizjoterapii - laser, ultradźwięki, magnetronik, krio - oraz ćwiczeniach w odciążeniu przeszło. Wrócilem na siłownię i po miesiącu zaczęły boleć oba łokcie przy czym tym razem lewy bardziej. Po 5 sesjach fali uderzeniowej na lewy łokieć i 6 tygodniach odpoczynku probowałem lekko pocwiczyć i ból w lewej ręce powrócił. Co do ciepłych okładów to na rehabilitacji mówili, żeby to leczyć zimnem ale to nie pomaga, więc spróbuje potraktować to ciepłem. Jeśli ktoś zna inne skuteczne metody, będę wdzięczny za pomoc, bo na razie to jestem załamany efektami leczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
bardzo kiepsko mi wygląda ta rehabilitacja,nie masz w pobliżu jakiegoś konkretnego gabinetu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
Mieszkam w małej miejsowości pod Płockiem. Jest tu gabinet rehabilitacji ale nie powala wyposażeniem. Tylko nawet tutaj trzeba czekać ok 2 miesiące na zabiegi (i to nie jest najgorszy czas z możliwych). Chcę tylko dodać, że bardziej odczuwam łokieć tenisisty (ból promieniuje od nadkłykcia bocznego) niż golfisty. Czy to może mieć związek z klimami na siłowni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
przede wszystkim nie wydaje mi się,żebyś miał obie te dolegliwości na raz,dlatego może warto by się było wybrać do samego Płocka do prywatnego gabinetu fizjo żeby się Tobie przyjrzeli,ta rehabilitacja którą opisałeś wygląda bardzo słabo,stąd mam wątpliwości,czy faktycznie trafiłeś w dobre miejsce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
obie typy zapaleń zdiagnozował ortopeda z Płocka (na prywatnej wizycie). To dobry lekarz, więc nie mam powodu żeby mu nie wierzyć. Do tego czułem ból promieniujący zarówno od nadkłykcia przyśrodkowego (przy unoszeniu przedramion ze sztangą) - łokieć golfisty. Z kolei łokieć tenisisty odczuwam zwykle po treningu, kiedy łokieć nie jest rozgrzany oraz w nocy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
wobec tego pozostaje wierzyć lekarzowi i rehabilitantom z twojego ośrodka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból mieśni

Następny temat

Gospodarka wodno-mineralna ;))

WHEY premium