SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łyk energii

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1113
Podczas intensywnego wysiłku możemy stracić nawet 1,5 litra wody. 1% utraconej wody to o 10% mniejsze nasze zdolności wysiłkowe. Senność, zmęczenie i szybsze bicie serca oznaczają, że powinniśmy uzupełnić potas. Pomyślałem sobie że dobrzy by było napisać coś o Napojach na Lato.


Wszystkie płyny które pijemy, można podzielić na trzy grupy:

1.Napoje izotoniczne, w których stężenie elektrolitów jest takie, jak w naszym organizmie. Takie napój pozwala organizmowi szybko odzyskać utracone płyny i pierwiastki.

2. Napoje hipotoniczne - zawierające mniejsze stężenie elektrolitów niż nasza surowica. Dorosłemu aktywnemu człowiekowi mogą nawet zaszkodzić, bo rozrzedzają jego naturalne stężenie pierwiastków elektrolitowych.

3.Napoje hipertoniczne - to wszystkie płyny wysoko słodzone, z dodatkiem kofeiny oraz soki owocowe. Powinny ich unikać osoby cierpiące na nadciśnienie, choroby nerek oraz cukrzycę.

Okay! Teraz przejdę do napojów.

1.ISOSTAR
2.IZO-PLUS
3.OLIMPIC
4.POWER SURGE
5.SPORT DRINK
6.POWER RADE
7.VMF DRINK

Ad1. Ten napój jest najpopularniejszy spośród wszystkich izotoników. Isostar zawiera 12 ważnych składników:
- cztery rodzaje w/w - glukozę, fruktozę, sacharozę i maltodekstrynę; są po to, by dostarczać organizmowi niezbędnej do życia energii.
- sześć minerałów - sód, potas, wapń, magnez fosfor i chlor; uzupełniają utracone elektrolity i zapobiegają bolesnym skurczom mięśni.
- dwie witaminy - C i E; dzięki nim usuwane są z organizmu wolne rodniki.
- Isostar nie zawiera żadnych środków słodzących, sztucznych barwników i konserwantów. W jego składzie nie ma też syntetycznej kofeiny, która zwęża naczynia krwionośne i podnosi ciśnienie. Energia w Isostarze pochodzi z w/w.

Ad2. W recepturze tego napoju zastosowano L-karnitynę i L-glutaminę. To niskocząsteczkowe substancje, które ułatwiają organizmowi gospodarowanie jego energią. Dla sportowców paliwem energetycznym będzie w przypadku Izo-Plusa w większej mierze tłuszcz niż w/w.

Ad3. Jak każdy napój izotoniczny zawiera niezbędne pierwiastki elektrolitowe - magnez, potas, wapń i sód. Zawiera również L-karnitynę, która zwiększa wydolność mięśni i zapobiega odkładaniu się tłuszczu.

Ad4. Obniżona zawartość sodu pozwala zatrzymać dłużej ilości wody w tkance podskórnej.

Ad5. Obniżona zawartość sodu. W składzie tego napoju najwięcej ejst chloru - 39mg. Nie występuje witamina E. Jest wzbogacony witaminą C.

Ad6. Słodzony płyn izotoniczny - zawiera aspartam - barwiony syntetycznie. Zawiera stosunkowo małą ilość potasu, jednego z najważniejszych elektrolitów, traconych wraz z potem.

Ad7. Vitamin Mineral Drink jest wzbogacony w substancje lipidowe, czyli cholinę, inozytol i karnitynę, które stymulują metabolizm kwasów tłuszczowych w organizmie. Spośród wszystkich napojów izotonicznych, ten zawiera największą ilość potasu. Oprócz witaminy B i C, w składzie napoju jest cała gama witamin z grupy B: B1, B2, B6, B12. Jest też bardzo nisko kaloryczny. 1 litr tego płynu pozwala zrobić 20 litrów napoju.


saw
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1542 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15275
ja mam pytanko co do ad2. Czemu uwazasz ze wiekszym zrodlem energi beda tluszcze niz w/w. Jezeli chodzi o ilosci l-karnityny to wydaje mi sie ze jest jej zamalo i ztego co wiem to pijac podczas treningu tak szybko niezadziala. A co do glutaminy to jest tu jako antykatabolik i jako rezerwowe paliwko dla komorek nerwowych wrawzzie duzego spadku glukozy.
Ale ogolnie rzecz biorac uwazam ze to jest najlepszy z tych wymienionych napoi i jak na Olimpa w bardzo przyzwoitej cenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1113
Karnityna powoduje, że więcej energii czerpane jest z tłuszczu. Wzrasta jego udział w pokryciu zapotrzebowania na energię. Z tego co wiem poleca go Ryszard Szurkowski, zwycięzca kilku wyścigów pokoju.

saw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1293
No co do IZO-Plus to ja sam nie wiem.....po treningu jako źródło W/W może jest i dobre, ale jedno mnie do niego zniechęca - smak. Po prostu tragedia, urywa rękę i nerkę Słodkie do porzygania z gorzkim, syropowym posmakiem nawet przy bardzo dużym roźcieńczeniu, ale skoro to głównie składa się z cukru , glukozy , fruktozy i proszków owocowych to jak to może smakować ....chciaż może, ISOStar jest extra (a też naszprycowany wszelikimi możliwymi cukrami prostymi), a taki np. jagodowy Power-Rade to już niebo w gębie.
A czy ta glutaminka i l-karnityna dużo wniesie....?

Tak czy owak zostane chyba przy iststarze, tylko ta cena....grrrrr...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna+HMB

Następny temat

suplementy na ukrainie

WHEY premium