SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] Fit Małżeństwo Nikki & Tygrysekk

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 599536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Do mc to mam duże zastrzeżenia. Sztanga za daleko od piszczeli, barki mocno przed sztangą, rozpędzasz sztangę kulając ją po podłodze. Całość wygląda tak jakbyś się gdzieś spieszyła, a każde powtórzenie powinno być na spokojnie, dobrze ustawione, żeby nie ryzykować kontuzji. A szczegulnie to kulanie sztangi po podłodze może mieć katastrofalne skutki bo nie jesteś w stanie przy tym w odpowiedniej sekwencji spiąć mięśnie. Szkoda zdrowia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
No niestety też miałem wrażenie, że Nikki się gdzieś goni (fakt, czasu miała mało), ale to nie jest wytłumaczenie.
Night możesz mi wytłumaczyć co oznacza, że barki są przed sztangą i jak to zmienić, bo u mnie też to występuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Jak się ustawiasz do ciągu to barkami nie powinno się wyjeżdżać za bardzo przed sztangę. To właśnie najczęściej powoduje że najpierw wyprostują się nogi i całość będziesz ciągnął grzbietem na nie optymalnej dźwigni. Im bliżej sztanga będzie osi Twojego ciała tym efektywniej pociągniesz ciężar. Trzeba na spokojnie stanąć złapać sztangę, wyjąć luz na łożyskach/ krążkach, przyjąć pozycję z wypiętą klatą, ściągniętymi w tył i w dół łopatkami i wystartować wtedy z nóg. Ale całe ciało ma być napięte. Jak sztanga będzie w okolicy kolan to dociągasz ją grzbietem. Za każdym razem jak pozwolisz sztandze odejść dalej od osi ciała albo właśnie rozpędzasz ją po podłodze - to nie będzie dobrego powtórzenia.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Tak, to że po piszczelach to wiem, bo mam zawsze czerwone a i kolana lekko pozdzierane.
Z tymi barkami może być u mnie problem. Bo z tego co rozumiem, żeby barki były w prawidłowej pozycji to tułów musi być bliżej pionu czyli tyłek musi być niżej. Ja niestety w takiej pozycji mam lekko zaokrąglone plecy a po drugie kolana mi wychodzą przed sztangę, a to powoduje, że najpierw muszę wyprostować nogi aby sztanga miała miejsce podczas ruchu w górę. No a jak nogi pierwsze to wiadomo, że potem ruch ciągnę mocno grzbietem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Nigdzie panowie się nie spieszyłam...ta sztanga sam mi uciekała, więc nie wiem czy coś z kołami jest nie tak czy już podłoga jest sfatygowana, bo chyba nie widać tego na filmiku,ale podczas każdej mojej przerwy prawa strona sztangi uciekała mi do przodu.
Czy w takiej sytuacji Night mogę robić mc z małego podwyższenia tzn. będę miała sztangę położoną na podpórkach przy przysiadach najniżej jak się da? Wtedy nie będzie mi uciekać...
Druga sprawa jest taka, że mimo oglądanych filmików i zdjęć jak ma wyglądać prawidłowa postawa podczas MC to w rzeczywistości nie wychodzi mi tak jak być powinno...:( Gdybym mogła Night z tego małego podwyższenia robić martwy ciąg to spróbuję następnym razem zastosować się do twoich wskazówek, a i tak nic innego mi nie pozostaje jak się wreszcie nauczyć przyjmowania prawidłowej postawy w martwym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Tygrysekk
Tak, to że po piszczelach to wiem, bo mam zawsze czerwone a i kolana lekko pozdzierane.
Z tymi barkami może być u mnie problem. Bo z tego co rozumiem, żeby barki były w prawidłowej pozycji to tułów musi być bliżej pionu czyli tyłek musi być niżej. Ja niestety w takiej pozycji mam lekko zaokrąglone plecy a po drugie kolana mi wychodzą przed sztangę, a to powoduje, że najpierw muszę wyprostować nogi aby sztanga miała miejsce podczas ruchu w górę. No a jak nogi pierwsze to wiadomo, że potem ruch ciągnę mocno grzbietem.


tyłek nie musi być niżej - nie ma być luzu. Trzeba mieć napiętą sylwetkę. Być może za szeroko łapiesz sztangę i za szeroko stajesz na nogach.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Nikki
Nigdzie panowie się nie spieszyłam...ta sztanga sam mi uciekała, więc nie wiem czy coś z kołami jest nie tak czy już podłoga jest sfatygowana, bo chyba nie widać tego na filmiku,ale podczas każdej mojej przerwy prawa strona sztangi uciekała mi do przodu.
Czy w takiej sytuacji Night mogę robić mc z małego podwyższenia tzn. będę miała sztangę położoną na podpórkach przy przysiadach najniżej jak się da? Wtedy nie będzie mi uciekać...
Druga sprawa jest taka, że mimo oglądanych filmików i zdjęć jak ma wyglądać prawidłowa postawa podczas MC to w rzeczywistości nie wychodzi mi tak jak być powinno...:( Gdybym mogła Night z tego małego podwyższenia robić martwy ciąg to spróbuję następnym razem zastosować się do twoich wskazówek, a i tak nic innego mi nie pozostaje jak się wreszcie nauczyć przyjmowania prawidłowej postawy w martwym.


to chyba z tych podpórek będzie lepsza opcja. Jak krzywa podłoga to faktycznie ciężko zapanować nad sztangą na ziemi.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
nightingal
tyłek nie musi być niżej - nie ma być luzu. Trzeba mieć napiętą sylwetkę. Być może za szeroko łapiesz sztangę i za szeroko stajesz na nogach.


Może źle się wyraziłem, ale jeśli tułów będzie bardziej pochylony, to długość tułowia spowoduje, że barki będą mocno w przodzie i raczej wyprzedzą sztangę. Jeśli sylwetka byłaby bardziej spionizowana (tyłek niżej) to długość tułowia będzie bardziej w pion niż w poziomie i barki zostaną bardziej z tyłu w stosunku do sztangi.
Zobaczę dziś przy rack pull choć tu będzie dużo łatwiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Powiem Ci tak - ciężko to opisywać. Na żywo byśmy doszli do ładu sprawniej. Takie detale da się pozmieniać żeby szło ciągnąć technicznie. Owszem jakieś przykurcze, słaba mobilność bywają przeszkodą - ale w mc zazwyczaj da się to przeskoczyć. No tyle że właśnie na żywo.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Następnym razem stań węziej i węziej złap sztangę - to powinno pomóc w odpowiednim ustawieniu się.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dalej widzę siebie tak samo...

Następny temat

Opona na brzuchu- wieczny problem

WHEY premium