SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W domu też można

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Te pompki na rękach tak fajne że aż sam w domu spróbowałem zrobić.
Parę prób stanięcia na ręce (przy ścianie oczywiście) i za którymś razem wyszło, choć się lekko dygałem
Zszedłem powoli czołem do ziemi ale nie dałem rady się unieść całkiem, może z pół powtórzenia
Ale szczerze to bardziej czułem trica niż barki, w sumie nie patrzyłem na rozstaw dłoni ale gdzieś na szerokość barków, może po prostu za wąsko.

Wypiski z diety będziesz czasem wrzucał czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
zdecydowanie za wąsko

a dieta....cóż, to nie jest moja najmocniejsza strona ale postaram się jakieś "czystsze" dni wrzucać.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi zdecydowanie na klatkę dobrze wchodzi dip z obciążeniem + nogi do przodu i jeszcze triceps płacze jak robię, więc podwójna korzyść i podwójny ból :P Girondy też próbowałem, ale jakos nie przypadły mi do gustu, wolałbym chyba koreańskie dipy chyba tak to się nazywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
niestety u mnie klasyczne dipy z obciążeniem nie przejdą. Krzesła są zbyt niskie bym nawet z zaplecionymi nogami z tylu robił,a co dopiero z nogami z przodu(wyprostowanymi ku podłodze) :-/

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jakbyś zrobił l-sit? ew. zamiast dipów to rób pompki jak jesteś w nich gorszy niż w innych ćwiczeniach, myślę że warto się zmusić polubić to ćwiczenie, jest z niego pożytek. Jak ładowałem w pewnej chwili na jednej ręce pompki to teraz nawet sam chętnie do perfect form będę dążył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
właśnie robiąc girondę próbowałem utrzymywac nogi w l-sicie, słabo mi to wychodziło ale będę próbował.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To po girondzie pokatuj l-sit albo nawet jak się zasiedzisz, ja tak robię przy lekcjach, że nawet przy stole sobie l-sit robie jak mi się nudzi, progresu to nie daje wielkiego, ale pozwala przyzwyczaić ciało do tej dziwnej pozycji albo normalnie trenuj l-sit i najpierw zwykłe dipy z nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
chyba bede musiał. Nigdy nie ciągnęło mnie do żadnych figur rodem z akrobatyki czy kalisteniki ale wychodzi na to że przy moich ograniczeniach domowych z l-sitem będę musiał się dokładniej zapoznać.


a dziś.

podciąganie na drążku podchwyt +33kg
1s x 5
2s x 4
3s x 4
4s x 4
5s x 3
+15kg x 8
+CC x 8
pierwsza seria poszła łatwiej niż ostatnio. Następnym razem będe atakował 6 powtórzeń albo dołoże ciężaru,zobaczymy
pozostałe serie spoko. Na koniec, po ostatniej serii od razu 8 powt z +15kg i potem od razu 8powt z ciężarem cała(przerwa tyle co potrzebowałem na zdjęcie ciężaru). Fajna pompa, fajnie na koniec paliło.

pistolety(na każdą nogę)
1s x 5
2s x 4
3s x 3
4s x 3

technicznie troche słabo to wygląda ale za to sił jest wiecej niż się spodziewałem, za czesto tego ćwiczenia nie wykonywałem, więc i wyników w nim jakichś godnych nie było.

wspięcia(na jednej nodze)

4s x max

pierwsza seria z narzeczoną na kolanie ale za mało waży, wiec nie bylo to wyzwanie
kolejne serie z workiem +33kg i jazda na max.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
wczoraj bieganie, biegało się nawet nieźle, choć tempo nie było powalające. Łącznie zrobiłem 7,52km
Tak to na mapce wyglądało







Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-13 09:53:12

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
dziś

podciąganie na drążku nachwyt szeroko

CC x 20
CC x 15
CC x 14+1
CC x 13+2
+5kg x 10
+5kg x 9
+5kg x 8

w pierwszej serii ostatnie powtórzenie mocno na styk,w dodatku ze sporym bujnięciem. Reszta jakieś delikatne ruchy pewnie też miała ale w granicach zaakceptowania.

seria łączona
pompki na trzech krzeslach + pompki diamentowe
CC x 15+10
CC x 15+10
CC x 15+10

tu staralem się powoli,bez pośpiechu by czucie było jak najlepsze. I było.

seria łączona
russian twist + plank
CC x 50 +45sek
CC x 50 +45sek
CC x 50 + 45sek
CC x 50 + 45sek

oba z zapasem w każdej serii

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Problem z prawym bicepsem

WHEY premium