SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### Krótkie Cykle,Dobre Przyrosty,Mniejsze Skutki Uboczne ###

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10888 Napisanych postów 49846 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak sobie teraz myślę, że większy sens by to miało, gdyby walić cały czas 250mg ew długiego testa i robić mocne ośmiotygodniówki dzielone czterema tygodniami tego samego testa długiego w tle. Dobrze kombinuję?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10888 Napisanych postów 49846 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Źródło:
-Neal-
Krótki cykl - co to?

Krótki cykl to taki który nie przekracza więcej niż 6 tygodni, 4 tygodnie daje podobno najlepsze przyrosty masy w stosunku do efektów ubocznych.

Przykładowe zastosowanie krótkich cykli:
2 tygodnie ON, 2-4 tygodnie OFF
4 tygodnie ON, 4-6 tygodni OFF
6 tygodni ON, 6-8 tygodni OFF

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się tutaj system 4 tygodnie ON, 4 tygodnie OFF - przez cały rok daje znakomite rezultaty i jakby nie patrzeć jesteśmy pół roku ON.


Dlaczego warto zastosować krótkie cykle?

#1.
Jeżeli jesteś jednym z tych, co robi dłuższe cykle, powiedzmy 10-12 tygodni lub więcej do tego bierzesz równą ilość przerwy i jesteś zmęczony traceniem swoich przyrostów masy/siły po cyklu... można spróbować krótkich cykli gdzie czas przerwy jest odpowiednio krótszy.... oczywiście nie uzyskasz takich efektów przy zastosowaniu krótkiego cyklu, co w długim, natomiast rekompensatą jest czas... który dzieli Cię do następnego cyklu, dzięki temu przyrosty są stabilne i nie ulegają znacznemu zmniejszeniu.

Teraz... przy powiedzmy roku zastosowania systemu cykli krótkich tj. 4 ON, 4-6 OFF zdobyta masa mięśniowa będzie o wiele lepszej jakości przy minimalnych skutkach ubocznych, co prawda dużo w trakcie pojedynczego cyklu nie zyskamy, natomiast sumując wszystko przez okres jednego roku da nam o wiele lepsze rezultaty niż ma się to w przypadku cykli 10-12 tygodniowych gdzie przerwa jest długa i występuje efekt jo jo. Większość osób stosujących cykle 4-6 tygodniowe stwierdzają że ich przyrosty w ciągu roku są znacznie lepsze.

#2.
Przy zastosowaniu krótkich cykli, nasz profil lipidowy jest o wiele w lepszym stanie przez cały rok.

Część z was może nie wiedzieć o tym, że androgeny brane nawet w małych dawkach, zmieniają nasz profil lipidowy. Poziom ldl (zły cholesterol) wzrasta, natomiast hdl (dobry cholesterol) spada. Ujmując to szczegółowo... poziom hdl spada o 40-70% w 2 tygodnie, a ldl wzrasta średnio o 36% w 4 tygodnie.
Poziom lipidów zazwyczaj normalizuje się w ciągu 3-10 tygodni, w późniejszym okresie następuje zaprzestanie.

#3.
Mniejsze obciążenie dla wątroby.
Długie cykle, które nie zawierającą środków z grupą 17-aa, nie obciążają wątroby w tak dużym stopniu, ale czasami może mieć ktoś problemy... Przerwy pomiędzy cyklami pozwalają bardzo dobrze zregenerować się wątrobie. Zdrowa wątroba może bez problemu, co jakiś czas przyjąć dużą dawkę w krótkim czasie bez poniesienia konsekwencji... uszkodzenie wątroby to długotrwałe jej obciążanie.

#4.
Nie ma potrzeby zastosowania [ale można] HCG podczas cyklu, tak więc nie ma ryzyka wystąpienia atrofii jąder, oraz odblokowanie HPTA jest o wiele łatwiejsze przy krótkich cyklach.

Przy długim rzędzie cykli systemem 4 ON/4OFF, jest możliwość wystąpienia atrofii jąder, dobrym pomysłem wtedy jest użycie HCG 500ui E3D kiedy jesteśmy ON... 4 tygodnie OFF mogą być niewystarczające by jądra wróciły do normalnego poziomu.

#5.
Nie powodują wyraźnej retencji wody, zbędne jest użycie inhibitorów aromatazy oraz diuretyków.

#6.
Nie powodują wyraźnego skoku ciśnienia krwi.

#7.
Zminimalizowane negatywne efekty ze strony DHT - trądzik, wypadanie lub porost włosów, możliwe powiększenie raka prostaty...

#8.
Krótkie cykle nie niosą ze sobą wysokiego poziomu estrogenu przez parę miesięcy....Czy są odpowiednie dla Ciebie?

Jeżeli jesteś już na wysokim poziomie, zastosowanie krótkich cykli może nie przynieść Ci oczekiwanych rezultatów.... Krótkie cykle doskonale sprawdzają się natomiast dla większości osób stosujących doping.


Czego możemy od nich oczekiwać?

Jeżeli nie pokonałeś jeszcze swoich maksymalnych możliwości genetycznych, to będzie bardzo trafny wybór... w ciągu 4 tygodni możesz znacznie powiększyć swoje przyrosty tk. mięśniowej oraz siły.

Gdy w czasie odstawienia SAA spadłeś do minimum... Przyrosty zdobyte na krótkim cyklu szybko zrekompensują utratę masy po wcześniejszych cyklach. Jeżeli nie zastosujesz większej przerwy niż 6 tygodni po każdych 4 tygodniach bycia ON, nie stracisz za dużo... z każdym kolejnym cyklem będziesz zdobywał przyrosty, ale analogicznie biorąc za każdym razem mniej - spowodowane jest to barierą genetyczną.

W zastosowaniu długich cykli, już po 8-10 tygodniu stosowania tych samych środków odczuwamy zastój... spowodowany on jest absorpcjom substancji, organizm przyzwyczaja się do substancji aktywnej dzięki czemu nie daje tak znakomitych rezultatów jak na początku... sterydy łączą się z receptorami i dzięki temu zwiększa się synteza białek - tak rośniemy, jest jeszcze grupa która nie łączy się z receptorami a daje nam przyrosty. W czasie długiego cyklu należy zmieniać środki z tych 2 grup - na początku bardziej anaboliczne i ze wzrostem dodajemy te bardziej androgenne. Taki cykl nie wychodzi nam na zdrowie i nie da nam takich samych rezultatów, jakbyśmy to wszystko podzieli na parę cykli. Również podczas takich cykli można w razie występowania nie za ciekawych objawów, szybko z nich zejść dzięki zastosowaniu środków posiadających krótkie estry, okres aktywnego półtrwania jest krótki i można dzięki temu zastosować szybkie PCT - nie dają nam takiej możliwości długie estry.

Jednym z najbardziej moich ulubionych argumentów przemawiających za krótkimi cyklami jest krótki okres OFFu.... spadki są zminimalizowane i podczas krótkiego czasu bycia ON jest wyraźny efekt zwiększenia się masy ciała oraz siły.

Podsumując: Minimalne efekty uboczne, mniej spadków oraz krótszy czas beznadziejnego profilu lipidowego.

W taki sposób nie staniesz się "dziwnie dużym", nie bierzesz tutaj dużych dawek przez długi okres czasu, na długich estrach które są praktycznie po za Twoją kontrolą.

Moim zdaniem dążenie do wybranego celu małymi krokami jest o wiele bezpieczniejsze podczas użytkowania SAA, niż użycie 'bomb'. Nie mówię tutaj tylko o naszym zdrowiu fizycznym, mowa jest tutaj też o naszym stanie psychicznym gdzie podczas przerwy jesteśmy przygnębieni i czekamy z niecierpliwością 12 tygodni albo więcej by zacząć następny cykl.


Wybór środków

Ideą krótkiego cyklu jest szybko 'wejść', mocno uderzyć w receptory androgeniczne, dostać z tego jakiś zysk i ulotnić się jak szybko jest to możliwe by odczuć jak najmniej skutków ubocznych. Do zrealizowanie takiego użycia najodpowiedniejszą formą będą orale oraz środki iniekcyjne na krótkich estrach. Ograniczony czas bycia ON, nie pozwala zastosować środków z łańcuchami długo estrowymi tj. Deca etc. Za długo rozkręcają się i zbyt długi okres czasu usuwają się z organizmu, jest to niekorzystne w zastosowaniu krótkich cykli.

Środki powinny być mocne i dawki też muszą być przyzwoite by w tak krótkim okresie czasu przynieść najlepsze rezultaty.
Możesz użyć łagodniejszych środków tj. Anavar, ale twoje rezultaty będą mniejsze.


Najlepsze środki i połączenia

* Trenbolon
* Test Propionate
* Metanabol
* Anadrol

Uważa się że najlepsze połączenie to Metanabol/Tren.
Jest tylko jeden środek lepszy niż testosterem w zastosowaniu na kicka, jest to Metanabol natomiast on posiada nieszczęśliwą grupę 17-aa.
Najbardziej efektowne IMO połączenie to: Tren/Test/Meta - środek z grupy 19-nor, pochodna DHT i Testosteron - chodzi tutaj o wszechstronny wpływ na komórki satelitarne i sekrecje m.in. IGF i FGF. Podczas takiego połączenia mamy wspaniałe rezultaty.

Test Prop/Tren
Test Prop/Tren/Wins
Test Prop/Tren/Meta
Test Prop/Anadrol
Test Prop/Meta


Połączenia i przykładowe dawkowanie

Tren oraz Meta jak już wspomniałem to najprawdopodobniej najlepsze środki ze względu na ich szybkie działanie. Początkujący mogą użyć tych silnych androgenów, Tren nie obciąża nerek tak jak to się słyszy.

Niektórzy mogą uważać mnie za świra że polecam Tren dla nowicjuszy, mogą twierdzić że to za srogi pomysł.... ale większość osób bez problemu poleci długie cykle na Testosteronie/Metanabolu dla początkujących, lecz długie cykle z zastosowaniem Testosteronu/Metanabolu będą mieć więcej skutków ubocznych niż przy zastosowaniu krótkiego cyklu z zastosowaniem Trenu/Metanabolu. Test w porównaniu do Trenu nie jest taki lajtowy, występują przy nim efekty podwyższonego estrogenu - ginekomastia, obrzęki... podczas gdy w Trenie brak aromatyzacji do estrogenów i nie zachodzi konieczność stosowania inhibitorów aromatazy [mowa tutaj o krótkotrwałym stosowaniu tych dwóch środków].

Przykładowe dawkowanie:

Początkujący: TREN/META

1-4: Tren 50mg ED
1-4: Metanabol 30mg ED

PCT: Dwa dni po ostatniej iniekcji Trenu, 200-300mg Clomidu w następne dni 50-100mg, później przez okres 3 tygodni 50mg. Można zrobić odblok na Nolvie... 80mg w dawce dzielonej w pierwszy dzień, następnie do końca tygodnia 40mg, i następnie 3 tygodnie na dawce 20mg.

Bardziej zaawansowani: Front z Trenu 200mg, dla skoku stężenia, dalej w dawce...
1-4: Tren 75mg ED
1-4: Metanabol 50mg ED
PCT: j/w

Początkujący: TEST PROP/TREN

1-4: Test Prop 75mg ED
1-4: Tren 50mg ED
PCT: j/w

Bardziej zaawansowani: Front z Test Prop 300mg, dalej w dawce:
1-4: Test Prop 100-200mg ED
1-4: Tren 75mg ED
Możliwość potrzeby użycia inhibitorów aromatazy.

Zaawansowani: MEGA STACK...

1-4: Test Prop 100mg ED /front 300 mg/
1-4: Meta 50mg ED
1-4: Tren 75mg ED
1-4: Arimidex 1-1,5mg ED

Pojedyncze zastosowanie:

Metanabol jest jednym z lepszych środków, mógłbym nawet powiedzieć że w zastosowaniu do krótkich cykli lepiej sprawdza się niż Test.
W zastosowaniu pojedynczym, daje on bardzo dobre rezultaty w dawce 50mg ED przez okres 4-6 tygodni. Nie należy go brać dłużej niż 6 tygodni z powodu jego grupy 17-aa, może to dać nam nieźle popalić po wątrobie.

Test Prop również może zostać użyty jako środek do pojedynczego cyklu.... dawka 75-200mg ED, także da nam świetne rezultaty...

A co ze specyfikami takimi jak Susta, Eq, Cypio itp.?

Środki z długimi łańcuchami estrów, jak i testosteron nie są najlepszy wyborem dla zastosowania w krótkich cyklach. Tłumaczyłem już wyżej dlaczego, ale mimo wszystko mogą mieć zastosowanie... należy zrobić dobry front loads, by stężenie we krwi błyskawicznie wzrosło...

tzn.: Średniozaawansowany użytkownik stosujący Test Cyp... powinien zrobić Front Load najmniej z 800mg w pierwszym dniu, za 2 dni 400mg, następnie dalej co 4 dni 400mg.
400mg co 4 dni, co równa się nam 700mg na tydzień.

Używając w ten sposób Test Cyp w okresie 4-6 tygodni, dostrzeżemy całkiem dobre przyrosty masy.
* Najlepszym połączeniem byłoby dodanie do tego Trenu... lub Metanabolu (należy użyć 1mg arimidex ED jeżeli zastosujemy metanabol i testosteron razem)
* Po ostatniej iniekcji Test Cyp należy odczekać parę tygodni, by spadł poziom androgenów zanim zaczniesz PCT... jest to równoznaczne z wydłużeniem czasu rozpoczęcia kolejnego cyklu.


Lipidy krwi

Stosowanie Niacyny podczas cyklu może spowodować, mniejszy spadek naszego dobrego cholesterolu [hdl].
Co prawda nie każdemu pomaga, ale może akurat Ty zauważysz pewien stopień poprawy (nie oczekuj wyraźnej poprawy, androgeny robią swoje w lipazie wątrobowowej.
Niacyna najlepiej działa w dawce 1500mg brana raz dziennie. Dobrze już działa w dawce 600-1000mg, ale tak jak już wyżej wspomniałem nie na każdego będzie przynosiła rezultaty.

Używając niacyny w czasie przerw, jest jak najbardziej korzystne - poziom hdl szybko się unormuje.

**Niacyna jest elementem czynnika tolerancji glukozy. Stosowanie przez dłuższy czas dużych dawek może powodować uszkodzenie wątroby, niemiarowość pracy serca, dolegliwości skórne (pieczenie i swędzenie), podniesienie poziomu glukozy we krwi. Nie polecam stosowanie przez dłuższy okres niż 6 tygodni.

*Policosanol
Jest to także bardzo dobra osłonka dla lipidów, podnosi poziom hdl i zarówno obniża poziom ldl, nie jest tak toksyczna dla wątroby, można brać ten środek przez dłuższy czas bez obaw.

Uwagi końcowe

Zalecam podczas takich cyklów także profilaktykę ogólnie stosowaną podczas kuracji na 'witamince' tj. magnez 300-500mg ED, omega-3 6-8g ED, cynk 25-50mg ED, wit. E 800-1200mg ED, koenzym Q10 45-120mg ED itp. Badanie ciśnienia, oraz co jakiś czas polecam wybrać się na badania krwi. Nolva/Arimidex zawsze pod ręką!THE END

-Neal-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak przeciwdzialac retencji wody?

Następny temat

metka z Akhirinu

Shaker