SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

!!!.P.S.I.E......G.Ó.W.N.O.!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17709

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 8310 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38343
Zajarałem się ostatnio Psim Gównem - totalnym hardcorze. Zamieszczam ten post w dopingu i w dziale trening. Do rzeczy. Twórcą tego systemu treningowego jest Dante - pseudonim Dogg Crapp. Opiszę Wam co i jak w skondensowanej wersji - nie chce mi się rozpisywać za bardzo. Metoda napewno kontrowersyjna oraz godna uwagi lub chociaż przeczytania.

Przetłumaczę Wam co niektóre najważniejsze słowa twórcy - Dogg’a - myślę, że słowo w słowo da nam ogólnie lepszy obraz tego gówna.

„Jest bardzo ciężko rozmawiać o treningu, kiedy nie stoję przed nim i nie widzę tej osoby. W moim codziennym życiu podczas gdy trenuję moją metodą sam siebie oraz innych ludzie zaczynają się przekonywać, że ona naprawdę działa - zaje.biście działa!!! Natomiast pisanie online o treningu uderza w ego kulturystów - dając im do zrozumienia, że nie wiedzą co robią i zaczynają się wywody jak to zasady Weider’a są lepsze pośród wszystkich pozostałych. Ludzie się wku.rwiają jak zaczynają myśleć, że to co robią dobrze może okazać się złe i małoefektywne."

„Mogę uczynić 75kg chłopaczka w prawdziwego monstrum 120+ kg pod warunkiem, że będzie ze mną na totalne 100%!!! …What a fckuing attitude!!! He he!!! - eghhh tylko moja opinia... ... ale nie potrafię pomóc 85-105kg którzy utknęli w swojej drodze. Te chłopaczki robią nadal to co robili dotąd i nigdy prawdopodobnie tam nie zajadą. W ostatnich miesiącach zastosowałem moje metody na trenujących aby sprawdzić co powiedzą oraz wszelkie opinie. Ciągle słyszałem argumenty przeciwko mojej metodzie. Hey - to jest zupełnie inne niż wszystko dotąd - wszystkie normy przekroczone ale w drugą stronę i jak powiedziałem wcześniej ludzie nie mogą przestać myśleć co oni do h.u.ja robią!!! "

Każdy myśli, że to jest z dupy wzięte - jedni mówią, że mała objętość drudzy, że za duża inni, że za duża intensywność itede, ble ble ble!!! Pojawiają się opinie, że program za mało stymuluje mięśnie. Dogg mówi: „jeżeli objętość = przyrosty to idźcie zróbcie 100 ciężkich serii na grupę i róbcie ją co 3 tygodnie. Powiedzcie mi jakie zaje.biste przyroste odniesiecie???"

Wg opinni Dogga każda osoba, którą trenował wyniosła co najmniej 23kg (47lbs). Dogg treuje dużo osób i sprawia mu wewnętrzną satysfakcję jeśli sprawi, że jego podopieczny staje się największy na swojej siłowni. Fajnie to powiedział : ..."stary jeśli po 5 latach treningu nikt na siłowni nie rozpoznaje w Tobie choć trochę kulturysty i nie pyta się jak ćwiczysz co bierzesz to chyba..." ... tutaj pozostawiam Wam dokończenie zdania... W swoim artykule opisał 4 osoby, które osiągnęły to:

I 85kg - 118kg w 2,5 roku

II 77kg - 115kg w 3 lata

III 94kg - 119kg bez sterydów - genetyczny mezomorf w 1 rok!!!

IV 99kg - 125kg (zmniejszył dawki soku o połowę, podwoił spożycie białka - pokazałem mu jak trenować właściwie) w 2 lata

Filozofia metody Dogg Crapp jest bardzo kontrowersyjna. Dogg mówi, że „objętość treningu jest dla ludzi, którzy nie mogą wygenerować nadludzkiej intensywności podczas serii aby osiągnąć przyrost..." Poza tym fajnie przedstawia swój pogląd zadając pytanie: „Gdybyś był światowej klasy sprinterem kilka dziesiątych sekundy powyżej rekordu świata co byś zrobił aby złamać barierę? Biegałbyś 5000m i powtarzał sprinty przy 60% intensywności godzinami? Czy sprawiłoby, że byłbyś szybszy? Czy pchnąłbyś tę pieprzoną intensywność do granic możliwości i zapieprzać eksplozyjne sprinty tak zaje.biście ciężko jak tylko byś dał radę??? Ty mi powiedz."

Nie można robić powiedzmy 20 serii na grupę z nadludzką intensywnością - jest to po prostu niewykonalne. Dogg mówi, że kiedy on ćwiczy przysiady z bardzo ciężkim obciążeniem przy 12 powtórzeniu nie może znieść bólu i ma ochotę odłożyć sztangą. Jakoś robi koejne powtórzenia i tak do 20!!! Jego twarz robi się fioletowo-buraczana a oddech staje się jak lokomotywa. Mówi: „ Qrwa miałbym wyrzuty sumienia wracając do domu i ciągle myśląc jak bardzo dałem dupy i nie zrobiłem tych pieprzonych 20 powtórek!!! 10 minut!!! po tej serii nie jest w stanie jej już powtórzyć. Może udałoby mu się zrobić 14 - przynajmniej tak twierdzi - 10 minut po!!! 10 minut!!! „Jeżeli jesteś w stanie to powtórzyć to jesteś pieprzonym robotem."

90% osób na siłowniach wykonują pewną formę treningu objętościowego ale poza genetyczną elitą oraz cięzkim nadużywaniem sterydów czemu wszyscy stoją w miejscu??? ??? Rok za rokiem!!! Podczas treningu objętościowego zauważa się mnóstwo przetrenowania kontuzji ścięgien oraz ludzi, którzy palą wszystką energię, którą magazynują. Oczywiście trening objętościowy działa na freaków genetycznych takich jak Wheeler czy Dillet - dwóch półdupków trenujących w granicach 60% - nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale z textu mnie więcej o to chodziło!!! Ci dwaj panowie mają niesamowita genetykę ale w przeciwieństwie do Yatesa czy Colemana nie mają hardcorowych umysłów aby tak trenować i mieć taką siłę woli i oddania. Oczywiście stwierdzenie autora - do mnie pretensji proszę nie mieć - najwidoczniej Yates i Coleman są hardcorowcami a Wheeler czy Dillet - a szczególnie Dillet są genetycznymi mutantami, którym masa jest zapisana w DNA

Dogg lubi najszybszą i najkrótszą drogę aby osiągnąć zamierzony cel - ja zresztą też!!! Chodzi o metodę treningu. Ktoś kto wykonuje 6 serii z 90% intensywnością osiągnie więcej niż Joe Blow robiący 20 serii z 40% intensywnością. Zwróćcie też na Yatesa - przecież on wykonywał tylko jedną serię - no dobra przeważnie jedną nie liczą rozgrzewki. Cały widz polega na tym, że Dorian ma doskonałą kontrolę mózgu nad mięsniami oraz wszelkimi bodźcami - to się zdobywa po wielu latach albo nigdy ale to tylko IMO. Dorian potrafi napinać „wszystkie włókna" - najprościej obrazując łączył się z mięśniami poprzez umysł i tylko jedną serię. A wracając do tematu...

Istotą jest również to, iż jeśli jesteście silniejszy niż rok temu, niż 6 miesięcy temu, niż 3 miesiące temu, ba nawet tydzień temu to oznacza, że stajesz się większym - tylko ta uwaga mogłaby się nie pokrywać w kwestii trójboistów. Małe klateczki a cisną po 200kg.

1. Jeżeli ktoś trenuje klatę codziennie na bank się przetrenuje i nie jego klata nie będzie większa.
2. Jeżeli ktoś trenuje klatę raz na miesiąc nie przetrenuje się ale będzie rósł 12 razy w ciągu roku nie licząc atrofii podczas treningu.
3. Jeżeli ktoś trenuje 30 serii na klatę zajmię mu to dużo czasu aby się zregenerować - oraz możliwośc występienia katabolizmu mięśni.
4. Jeżeli ktoś trenuje klatkę jedną serią z 8 łatwymi powtórkami, osoba ta może trenować częściej ale nie uszkodziłaby mikrowłókien aby być większym

Pozostaje pytanie - co do h.u.j.a zatem robić?

Odpowiedź jest bardzo prosta i na tym polega całe to psie g****!!!

ROBIĆ NAJMNIEJSZĄ ILOŚĆ BAAARDZO INTENSYWNEGO TRENINGU, KTÓRY SPRAWI OGROMNY, DRASTYCZNY WZROST SIŁY I MASY ORAZ POZWOLI ZREGENEROWAĆ SIĘ I CO RÓWNIEŻ NAJWAŻNIEJSZE TRENOWAĆ NAJCZĘŚCIEJ JAK SIĘ DA!!!


Jeżeli można trenować/regenerować/ROSNĄĆ, trenować/regenerować/ROSNĄĆ, trenować/regenerować/ROSNĄĆ najczęściej jak tylko się da w przeciągu roku zdobywanie masy mięśniowej oraz siły nastąpi dwukrotnie szybciej niż u pozostałych osób.

Metoda Dogg Crapp sprawia, że przyrost umięśnienia następuje absolutnie najszybciej jak tylko jest to możliwe. Dogg mówi, że jego treningi kłócą się ze wszystkimi dotychczas przyjętymi zasadami, normami ale sprawia, że ludzie rosną normalnie 2 razy szybciej!!!

Typowy program na masę - dajmy na to klatkę to trening co 7 dni a czasami nawet co 9 dni. A chodzi o okres regeneracji potrzebny dla rozrostu. Powiedzmy, że podczas każdego treningu uzyskujemy 0,04cm grubości - pod koniec roku uzyskamy coś około 2cm - całkiem nieźle!!!

Do budowanie mięcha używamy ogromnej intensywności i dużych ciężarów ale z odpowiednią regenracją oczywiście. Problemem jest to, że każdy zapie.radala z dużą objętością 3-5 ćwiczeń oraz 10-20 serii na grupę!!! Dogg jest zdania, że nie jest to konieczne aby rosnąć! Tak długo jak dokladamy talerzy do sztangi tak długo będziemy rozwijać umięśnienie! Jeśli ktoś jest w stanie zrobić przysiady 180kg x 20 powtórek to znaczy, że będzie rósł pod warunkiem, iż wykona on te 20 powtórek z maxymalnym i mówię tu naprawdę nadludzkim niemal wysiłkiem, który może spowodować omdlenia! Jeżeli natomiast przychodzi typ, podchodzi pod rack zdejmuje 180kg i siada sobie 20 razy nic sobie z tego nie robiąc - to dodawanie hack przysiadów czy innych ćwiczeń zrobi g**** a jedynie zwiększając czas potrzebny na regenarację!

Teoria Dogg Crapp polega na trenowaniu grupy mięśniowej 3 razy w ciągu 9-14 dni oraz zapewnia maxymalnie krótką regenerację oraz wzrost jak nigdy dotąd! Weźmy klatkę - trenując 3 razy w tygodniu w przeciągu 9-14 dni ćwiczymy mięśnie klatki piersiowej raptem 91-136 razy w roku!!!!!!! W przeciwieństwie do 40-52 treningów! Dogg osobiście wolałby rosnąć 136 razy w roku niż 52. Wracając do hipotetycznych 2 cm przyrostu w ciągu roku przy 40-52 mamy teraz 5,5cm. Z tego wynika, iż przyrost jest 2 krotnie większy! Większość ludzi trenuje klatkę 3 bądź 4 ćwiczeniami i czekając tydzień do 9 dni do następnego treningu. Dogg używa tych samych 3 ćwiczeń podczas 9-14 dni ale robiąc klatkę 3 razy w tym czasie zamiast jednego!!! SUPER CIĘŻKIE OBCIĄŻENIA!!!

Każdy wie, że następuje kontrakcja mięśnia albo też nie - nie da się wyizolować pewnych obszarów mięśnia można tylko ustawić się w pozycji, która reprezentuje lepsze mechaniczne korzyści tym samym kładzie nacisk na pewne głębokie włókna mięśniowe. Np. Wycisk głową w górę kontra ława płaska. Ogromnym błędem młodych osób jest ustanowienie priorytetów takich jak: Muszę robić to ćwiczenie bo inaczej nie urośnie!!!
Teraz do rzeczy tyle się napisałem a jeszcze nikt nie powiedziałem, jak to wdrożyć w życie! Wybierzcie sobie 3 ulubione ćwiczenia na każdą grupę mięśniową albo lepiej ćwiczenia, które pomogą Wam w rozwoju słabszych partii. Np. idąc za Doggiem ćwiczeniami na klatkę będą Smith maszyna w górę Hammer siedzący oraz wycisk na Smithie z rękami bardzo szeroko. Teraz mając te 3 ćwiczenia robicie nimi rotację tzn. używacie tylko jednego podczas jednego treningu. Np. w pierwszym dniu klatki Dogg robi Smith maszynę w górę, następnie 3-4 dni później robi Hammer siedzący na drugim treningu klatki. Następnie 3-4 dni później szeroki uchwyt na Smith. Następnie po 3-4 dniach powtarzamy cyklik. I ot cała filozofia jeśli chodzi co ile trenować i co wybrać.

Dzień I np. poniedziałek mógłby wyglądać w ten sposób: Klatka, Barki, Triceps, Plecy - szerokość, Plecy - grubość

Dzień II np. środa: Bicepsy, Przedramiona, Łydki, Dwugłowe, Czterogłowe

Dzień III np. piątek: to samo co w poniedziałek tylko, że z innymi ćwiczeniami - Klatka, Barki, Triceps, Plecy

Sobota/Niedziela - Wolne

Dzień IV - poniedziałek - to samo co w dzień II tylko z innymi ćwiczeniami - Bic/Tric/Przedramiona/Nogi

Uderzamy wtedy grupę dwukrotnie w przeciągu 8 dni. Co do objętości - robimy tyle serii rozgrzewkowych ile się da - tzn. ile nam potrzeba aby być gotowym na tą jedną OUT OF MIND!!! Mogą to być dwie lajtowe serie na małe grupy oraz 5 lajtowych rozgrzewkowych na duże grupy lub ciężkie ćwiczenia takie jak martwy ciąg! Ta jedna seria jest albo prostą serią albo serią z zatrzymaniem (w zależności od zdolności regeneracyjnych). Dla osób, którzy potrzebują dużo czasu na regenerację tylko jedna prosta seria. Bardzo ważne jest to, iż wraz z progresem potrzebna jest dodatkowa regeneracja. Dogg mówi: „Kiedy zacząłem ćwiczyć 13 lat temu ale tak lajtowo moja zdolność do regeneracji była trochę gorsza ale tylko trochę niż obecnie - byłem w stanie wyciskać 60kg i siadąc 70kg w pierwszych miesiącach treningów. Dzisiaj daje radę z ciężarem 3-6 krotnie cięższym niż wtedy. Z moją zdolnością regeneracji wtedy i teraz myślicie, że będę potrzebował więcej czasu na regenerację po przysiadach 70kg po 8 razy czy po przysiadach 225kg po 8 razy? Oczywiście, że teraz!

Dogg przez 13 lat zmieniał swoją filozofię wiele razy - w końcu zaszedł tam gdzie jest teraz i wreszcie osiągnął to co chciał!!!

Każdy kto miałby ochotę spróbować tego gówna można spróbować systemu 4 treningi w 8 dni - proste pojedyńcze serie.

Dogg jest trenerem osobistym. Jego pierwszym klientem był chłopaczek, który ćwiczył od 3 lat i w przeciągu 7 tygodni zmienił się z 83kg przy 7,5% fetu do 93kg przy 7,7%!!! Pod koniec 10 tygodnia waga około 97-98kg!!! Całkiem nieźle!!!

Koniec części I


Kolejna jutro! O dopingu i Dogg Crapp i nie tylko.

Pozdro

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 898
Nie podoba mi się to psie g****
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 8310 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38343
Jak spróbujesz - może zmienisz zdanie!

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 821 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6454
1. Jeżeli ktoś trenuje klatę codziennie na bank się przetrenuje i nie jego klata nie będzie większa.
2. Jeżeli ktoś trenuje klatę raz na miesiąc nie przetrenuje się ale będzie rósł 12 razy w ciągu roku nie licząc atrofii podczas treningu.
3. Jeżeli ktoś trenuje 30 serii na klatę zajmię mu to dużo czasu aby się zregenerować - oraz możliwośc występienia katabolizmu mięśni.
4. Jeżeli ktoś trenuje klatkę jedną serią z 8 łatwymi powtórkami, osoba ta może trenować częściej ale nie uszkodziłaby mikrowłókien aby być większym

Pozostaje pytanie - co do h.u.j.a zatem robić?


MAm pytanko, skad masz ten caly tekst? Mozesz podac stronke (moze byc po angielsku) o i jeszcze jedno, czy ten trening trzeba robic "zarzywajac" doping?? Czy sie bez tego obejdzie, bo nie zamierzam sie faszerowac chemia, a treningu bym sprobowal za 5 lat Bo chyba za mlody jeszcze jestem na takie obciazenia i powtorzenia az do mdlosci

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1753 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20297
Ostry art przeczytalem polowe jak narazie za***iste porady drukne sobie

Trening czyni rzemieslnika, MISTRZEM to sie trzeba urodzic
http://s5.bitefight.pl/c.php?uid=82912 <-- Taka ciekawostka
Tutaj sa moje fotki do oceny:
http://www.sfd.pl/temat233849

http://www.sfd.pl/temat286418/  WEJDZ ZOSTAW WPIS OD SIEBIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 898
No może spróbuje kto wie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7390
Jak ktos sprobuje to niech da znac dziwne to troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 385 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1987
kurfa, czemu taki trening tylko z koksem, w/g mnie to po***ane, powinieneś dostać bana kurfa, za to że w pewnym sensie prowokujesz do brania koksów, jakiś małolat, któy pierszy raz słyszy o silce, przeczyta art, zobaczy że można szybko urosnąć, sięgnie po koks i zacznie ćwiczyć w ten oto sposób !! jeśli ktoś chce brać koks to jest jednym słowem po******lony, ja dla takich i******ów szacunku nie mam ! co do treningu nie jest najgorszy, ja osobiście polecił bym zamiast robienie jednego ćwiczenia na każdą grupe, to jakoś 2, aby zmeczyć mięśnie na dwa spsooby, bo wiadomo, że na niektóre grupy jednym ćwiczeniem nie zadziałasz w pełni, bo żeby zaangażować wszystkie częście grupy, trzeba wykorzystać kilka ćwiczeń, spojrz na klate, wyciskanie płaskie, na + na - każde inaczej angażuje klate a gdzie rozpiętki ?? tego już nie ma ! plan można dobrze zmodyfikować i może okazać bardzo dobrym ! gdyby nie info o koksie, dostałbyś soga !

"aviva, aviva... Włocławek się kiwa...!!!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 8310 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38343
Info o koksie - facet o czym my rozmawiamy - gdybyś przeczytał uważnie tam jest napisane, że przytaczam słowa twórcy programu a nie moje. Co do artów są ich 4 - napisałem koniec cz. I - w następnych są info o SAA + ww. metodzie.

Nie jestem przeciwnikiem sterydów, ba jestem ich wielkim zwolenników, ale pod warunkiem, że jest on stosowany przez osoby, które doskonale się na nich znają, znają wszystkie za i przeciw oraz wszystkich sportowców na odpowiednim szczeblu zaawansowania.

Koniec kropka.

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 268 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7565
Uriel: jesteś bardzo szanowanym userem w dziale Doping, sam Cie podziwiam i napewno skorzystam z wielu Twoich rad nie tylko jeśli chodzi o doping ale również o trening... lecz to co napisałeś kłuci sie z "tutejszą religią". Tu nawet autorytety którzy próbują być "kolejnymi weiderami" zbyt wiele nie osiągneli, ale przyjeło sie że to oni mają rację i nawet jak często tak nie jest to I TAK MAJA RACJĘ [z tego powodu odchodzi z tego działu wiele userów którzy naprawde dużo wnosili... ], stoją za nimi użytkownicy z małym doświadczeniem którzy jeszcze przez długi czas tego nie osiągną... a jeśli ma ktoś wątpliwości co do swojego treningu to "zapraszamy do TRENINGU CYLKICZNEGO"... Tu jest prosto napisane 1x w tygodniu... bez dyskusji... tutaj takie metody sie nie przyjmą... napewno po tej wypowiedzi zostane zjechany przez wielu użytkowników... [chyba już 2 raz ale nie pamiętam ]. Naprawde Uriel szkoda Twojego czasu w tym dziale bo i tak "wyższe wartości" mają dla nich większe znaczenie niż rady które naprawde im by pomogły [a pewnie i kilka niemiłych opini w Twoim kierunku poleci...]...
sam już tu nie przesiaduje i nie czytam tego działu bo rozwalają mnie za każdym razem profesjonalnie-banalne odpoiwedzi Michała S. To przynajmniej moje zdanie bo rady autorytetów z tego działu nie działają na mój rozrost, nie dostałem tu rady która by mi pomogła... poprzez trening, doświadczenie [choc wcale nie długie] doszedłem do tego co dobrze na mnie działa... jestem przekonany że po wypróbowaniu przedstawionego tu treningu bede zadowolony z rezultatów, inni też by byli... wystarczy spróbować... zachęcam
p.s. chyba nic nie poplątałem... pisałem pod wpływem emocji które mnie nachodza podczas czytania "prawd wiary" tego działu. cześć Wam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 297 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6229
Brawo! Dobry artykuł.
Na pewnym poziomie zaawansowania po prostu należy przejść na trening bardziej intensywny, zrezygnować z objętości i wprowadzać częstsze treningi każdej z grup. Nogi 2 razy w tygodniu, klatka i barki 2-3 razy w tygodniu po 5-10 ciężkich serii rozbitych na dwa ćwiczenia - wg mnie normalna sprawa. To spokojnie można wykonać na czterech treningach w tygodniu.
Ale początkujący przez np rok-dwa powinni ćwiczyć "tradycyjnie".

Właśnie obraziłem Twoje uczucia religijne

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

..::do expertow::..

Następny temat

UŁOZYŁEM SOBIE NOWY PLAN TRENINGOWY

nutloveb