SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

!!!.P.S.I.E......G.Ó.W.N.O.!!!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 87 Napisanych postów 8310 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38343
Zajarałem się ostatnio Psim Gównem - totalnym hardcorze. Zamieszczam ten post w dopingu i w dziale trening. Do rzeczy. Twórcą tego systemu treningowego jest Dante - pseudonim Dogg Crapp. Opiszę Wam co i jak w skondensowanej wersji - nie chce mi się rozpisywać za bardzo. Metoda napewno kontrowersyjna oraz godna uwagi lub chociaż przeczytania.

Przetłumaczę Wam co niektóre najważniejsze słowa twórcy - Dogg’a - myślę, że słowo w słowo da nam ogólnie lepszy obraz tego gówna.

„Jest bardzo ciężko rozmawiać o treningu, kiedy nie stoję przed nim i nie widzę tej osoby. W moim codziennym życiu podczas gdy trenuję moją metodą sam siebie oraz innych ludzie zaczynają się przekonywać, że ona naprawdę działa - zaje.biście działa!!! Natomiast pisanie online o treningu uderza w ego kulturystów - dając im do zrozumienia, że nie wiedzą co robią i zaczynają się wywody jak to zasady Weider’a są lepsze pośród wszystkich pozostałych. Ludzie się wku.rwiają jak zaczynają myśleć, że to co robią dobrze może okazać się złe i małoefektywne."

„Mogę uczynić 75kg chłopaczka w prawdziwego monstrum 120+ kg pod warunkiem, że będzie ze mną na totalne 100%!!! …What a fckuing attitude!!! He he!!! - eghhh tylko moja opinia... ... ale nie potrafię pomóc 85-105kg którzy utknęli w swojej drodze. Te chłopaczki robią nadal to co robili dotąd i nigdy prawdopodobnie tam nie zajadą. W ostatnich miesiącach zastosowałem moje metody na trenujących aby sprawdzić co powiedzą oraz wszelkie opinie. Ciągle słyszałem argumenty przeciwko mojej metodzie. Hey - to jest zupełnie inne niż wszystko dotąd - wszystkie normy przekroczone ale w drugą stronę i jak powiedziałem wcześniej ludzie nie mogą przestać myśleć co oni do h.u.ja robią!!! "

Każdy myśli, że to jest z dupy wzięte - jedni mówią, że mała objętość drudzy, że za duża inni, że za duża intensywność itede, ble ble ble!!! Pojawiają się opinie, że program za mało stymuluje mięśnie. Dogg mówi: „jeżeli objętość = przyrosty to idźcie zróbcie 100 ciężkich serii na grupę i róbcie ją co 3 tygodnie. Powiedzcie mi jakie zaje.biste przyroste odniesiecie???"

Wg opinni Dogga każda osoba, którą trenował wyniosła co najmniej 23kg (47lbs). Dogg treuje dużo osób i sprawia mu wewnętrzną satysfakcję jeśli sprawi, że jego podopieczny staje się największy na swojej siłowni. Fajnie to powiedział : ..."stary jeśli po 5 latach treningu nikt na siłowni nie rozpoznaje w Tobie choć trochę kulturysty i nie pyta się jak ćwiczysz co bierzesz to chyba..." ... tutaj pozostawiam Wam dokończenie zdania... W swoim artykule opisał 4 osoby, które osiągnęły to:

I 85kg - 118kg w 2,5 roku

II 77kg - 115kg w 3 lata

III 94kg - 119kg bez sterydów - genetyczny mezomorf w 1 rok!!!

IV 99kg - 125kg (zmniejszył dawki soku o połowę, podwoił spożycie białka - pokazałem mu jak trenować właściwie) w 2 lata

Filozofia metody Dogg Crapp jest bardzo kontrowersyjna. Dogg mówi, że „objętość treningu jest dla ludzi, którzy nie mogą wygenerować nadludzkiej intensywności podczas serii aby osiągnąć przyrost..." Poza tym fajnie przedstawia swój pogląd zadając pytanie: „Gdybyś był światowej klasy sprinterem kilka dziesiątych sekundy powyżej rekordu świata co byś zrobił aby złamać barierę? Biegałbyś 5000m i powtarzał sprinty przy 60% intensywności godzinami? Czy sprawiłoby, że byłbyś szybszy? Czy pchnąłbyś tę pieprzoną intensywność do granic możliwości i zapieprzać eksplozyjne sprinty tak zaje.biście ciężko jak tylko byś dał radę??? Ty mi powiedz."

Nie można robić powiedzmy 20 serii na grupę z nadludzką intensywnością - jest to po prostu niewykonalne. Dogg mówi, że kiedy on ćwiczy przysiady z bardzo ciężkim obciążeniem przy 12 powtórzeniu nie może znieść bólu i ma ochotę odłożyć sztangą. Jakoś robi koejne powtórzenia i tak do 20!!! Jego twarz robi się fioletowo-buraczana a oddech staje się jak lokomotywa. Mówi: „ Qrwa miałbym wyrzuty sumienia wracając do domu i ciągle myśląc jak bardzo dałem dupy i nie zrobiłem tych pieprzonych 20 powtórek!!! 10 minut!!! po tej serii nie jest w stanie jej już powtórzyć. Może udałoby mu się zrobić 14 - przynajmniej tak twierdzi - 10 minut po!!! 10 minut!!! „Jeżeli jesteś w stanie to powtórzyć to jesteś pieprzonym robotem."

90% osób na siłowniach wykonują pewną formę treningu objętościowego ale poza genetyczną elitą oraz cięzkim nadużywaniem sterydów czemu wszyscy stoją w miejscu??? ??? Rok za rokiem!!! Podczas treningu objętościowego zauważa się mnóstwo przetrenowania kontuzji ścięgien oraz ludzi, którzy palą wszystką energię, którą magazynują. Oczywiście trening objętościowy działa na freaków genetycznych takich jak Wheeler czy Dillet - dwóch półdupków trenujących w granicach 60% - nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale z textu mnie więcej o to chodziło!!! Ci dwaj panowie mają niesamowita genetykę ale w przeciwieństwie do Yatesa czy Colemana nie mają hardcorowych umysłów aby tak trenować i mieć taką siłę woli i oddania. Oczywiście stwierdzenie autora - do mnie pretensji proszę nie mieć - najwidoczniej Yates i Coleman są hardcorowcami a Wheeler czy Dillet - a szczególnie Dillet są genetycznymi mutantami, którym masa jest zapisana w DNA

Dogg lubi najszybszą i najkrótszą drogę aby osiągnąć zamierzony cel - ja zresztą też!!! Chodzi o metodę treningu. Ktoś kto wykonuje 6 serii z 90% intensywnością osiągnie więcej niż Joe Blow robiący 20 serii z 40% intensywnością. Zwróćcie też na Yatesa - przecież on wykonywał tylko jedną serię - no dobra przeważnie jedną nie liczą rozgrzewki. Cały widz polega na tym, że Dorian ma doskonałą kontrolę mózgu nad mięsniami oraz wszelkimi bodźcami - to się zdobywa po wielu latach albo nigdy ale to tylko IMO. Dorian potrafi napinać „wszystkie włókna" - najprościej obrazując łączył się z mięśniami poprzez umysł i tylko jedną serię. A wracając do tematu...

Istotą jest również to, iż jeśli jesteście silniejszy niż rok temu, niż 6 miesięcy temu, niż 3 miesiące temu, ba nawet tydzień temu to oznacza, że stajesz się większym - tylko ta uwaga mogłaby się nie pokrywać w kwestii trójboistów. Małe klateczki a cisną po 200kg.

1. Jeżeli ktoś trenuje klatę codziennie na bank się przetrenuje i nie jego klata nie będzie większa.
2. Jeżeli ktoś trenuje klatę raz na miesiąc nie przetrenuje się ale będzie rósł 12 razy w ciągu roku nie licząc atrofii podczas treningu.
3. Jeżeli ktoś trenuje 30 serii na klatę zajmię mu to dużo czasu aby się zregenerować - oraz możliwośc występienia katabolizmu mięśni.
4. Jeżeli ktoś trenuje klatkę jedną serią z 8 łatwymi powtórkami, osoba ta może trenować częściej ale nie uszkodziłaby mikrowłókien aby być większym

Pozostaje pytanie - co do h.u.j.a zatem robić?

Odpowiedź jest bardzo prosta i na tym polega całe to psie g****!!!

ROBIĆ NAJMNIEJSZĄ ILOŚĆ BAAARDZO INTENSYWNEGO TRENINGU, KTÓRY SPRAWI OGROMNY, DRASTYCZNY WZROST SIŁY I MASY ORAZ POZWOLI ZREGENEROWAĆ SIĘ I CO RÓWNIEŻ NAJWAŻNIEJSZE TRENOWAĆ NAJCZĘŚCIEJ JAK SIĘ DA!!!


Jeżeli można trenować/regenerować/ROSNĄĆ, trenować/regenerować/ROSNĄĆ, trenować/regenerować/ROSNĄĆ najczęściej jak tylko się da w przeciągu roku zdobywanie masy mięśniowej oraz siły nastąpi dwukrotnie szybciej niż u pozostałych osób.

Metoda Dogg Crapp sprawia, że przyrost umięśnienia następuje absolutnie najszybciej jak tylko jest to możliwe. Dogg mówi, że jego treningi kłócą się ze wszystkimi dotychczas przyjętymi zasadami, normami ale sprawia, że ludzie rosną normalnie 2 razy szybciej!!!

Typowy program na masę - dajmy na to klatkę to trening co 7 dni a czasami nawet co 9 dni. A chodzi o okres regeneracji potrzebny dla rozrostu. Powiedzmy, że podczas każdego treningu uzyskujemy 0,04cm grubości - pod koniec roku uzyskamy coś około 2cm - całkiem nieźle!!!

Do budowanie mięcha używamy ogromnej intensywności i dużych ciężarów ale z odpowiednią regenracją oczywiście. Problemem jest to, że każdy zapie.radala z dużą objętością 3-5 ćwiczeń oraz 10-20 serii na grupę!!! Dogg jest zdania, że nie jest to konieczne aby rosnąć! Tak długo jak dokladamy talerzy do sztangi tak długo będziemy rozwijać umięśnienie! Jeśli ktoś jest w stanie zrobić przysiady 180kg x 20 powtórek to znaczy, że będzie rósł pod warunkiem, iż wykona on te 20 powtórek z maxymalnym i mówię tu naprawdę nadludzkim niemal wysiłkiem, który może spowodować omdlenia! Jeżeli natomiast przychodzi typ, podchodzi pod rack zdejmuje 180kg i siada sobie 20 razy nic sobie z tego nie robiąc - to dodawanie hack przysiadów czy innych ćwiczeń zrobi g**** a jedynie zwiększając czas potrzebny na regenarację!

Teoria Dogg Crapp polega na trenowaniu grupy mięśniowej 3 razy w ciągu 9-14 dni oraz zapewnia maxymalnie krótką regenerację oraz wzrost jak nigdy dotąd! Weźmy klatkę - trenując 3 razy w tygodniu w przeciągu 9-14 dni ćwiczymy mięśnie klatki piersiowej raptem 91-136 razy w roku!!!!!!! W przeciwieństwie do 40-52 treningów! Dogg osobiście wolałby rosnąć 136 razy w roku niż 52. Wracając do hipotetycznych 2 cm przyrostu w ciągu roku przy 40-52 mamy teraz 5,5cm. Z tego wynika, iż przyrost jest 2 krotnie większy! Większość ludzi trenuje klatkę 3 bądź 4 ćwiczeniami i czekając tydzień do 9 dni do następnego treningu. Dogg używa tych samych 3 ćwiczeń podczas 9-14 dni ale robiąc klatkę 3 razy w tym czasie zamiast jednego!!! SUPER CIĘŻKIE OBCIĄŻENIA!!!

Każdy wie, że następuje kontrakcja mięśnia albo też nie - nie da się wyizolować pewnych obszarów mięśnia można tylko ustawić się w pozycji, która reprezentuje lepsze mechaniczne korzyści tym samym kładzie nacisk na pewne głębokie włókna mięśniowe. Np. Wycisk głową w górę kontra ława płaska. Ogromnym błędem młodych osób jest ustanowienie priorytetów takich jak: Muszę robić to ćwiczenie bo inaczej nie urośnie!!!
Teraz do rzeczy tyle się napisałem a jeszcze nikt nie powiedziałem, jak to wdrożyć w życie! Wybierzcie sobie 3 ulubione ćwiczenia na każdą grupę mięśniową albo lepiej ćwiczenia, które pomogą Wam w rozwoju słabszych partii. Np. idąc za Doggiem ćwiczeniami na klatkę będą Smith maszyna w górę Hammer siedzący oraz wycisk na Smithie z rękami bardzo szeroko. Teraz mając te 3 ćwiczenia robicie nimi rotację tzn. używacie tylko jednego podczas jednego treningu. Np. w pierwszym dniu klatki Dogg robi Smith maszynę w górę, następnie 3-4 dni później robi Hammer siedzący na drugim treningu klatki. Następnie 3-4 dni później szeroki uchwyt na Smith. Następnie po 3-4 dniach powtarzamy cyklik. I ot cała filozofia jeśli chodzi co ile trenować i co wybrać.

Dzień I np. poniedziałek mógłby wyglądać w ten sposób: Klatka, Barki, Triceps, Plecy - szerokość, Plecy - grubość

Dzień II np. środa: Bicepsy, Przedramiona, Łydki, Dwugłowe, Czterogłowe

Dzień III np. piątek: to samo co w poniedziałek tylko, że z innymi ćwiczeniami - Klatka, Barki, Triceps, Plecy

Sobota/Niedziela - Wolne

Dzień IV - poniedziałek - to samo co w dzień II tylko z innymi ćwiczeniami - Bic/Tric/Przedramiona/Nogi

Uderzamy wtedy grupę dwukrotnie w przeciągu 8 dni. Co do objętości - robimy tyle serii rozgrzewkowych ile się da - tzn. ile nam potrzeba aby być gotowym na tą jedną OUT OF MIND!!! Mogą to być dwie lajtowe serie na małe grupy oraz 5 lajtowych rozgrzewkowych na duże grupy lub ciężkie ćwiczenia takie jak martwy ciąg! Ta jedna seria jest albo prostą serią albo serią z zatrzymaniem (w zależności od zdolności regeneracyjnych). Dla osób, którzy potrzebują dużo czasu na regenerację tylko jedna prosta seria. Bardzo ważne jest to, iż wraz z progresem potrzebna jest dodatkowa regeneracja. Dogg mówi: „Kiedy zacząłem ćwiczyć 13 lat temu ale tak lajtowo moja zdolność do regeneracji była trochę gorsza ale tylko trochę niż obecnie - byłem w stanie wyciskać 60kg i siadąc 70kg w pierwszych miesiącach treningów. Dzisiaj daje radę z ciężarem 3-6 krotnie cięższym niż wtedy. Z moją zdolnością regeneracji wtedy i teraz myślicie, że będę potrzebował więcej czasu na regenerację po przysiadach 70kg po 8 razy czy po przysiadach 225kg po 8 razy? Oczywiście, że teraz!

Dogg przez 13 lat zmieniał swoją filozofię wiele razy - w końcu zaszedł tam gdzie jest teraz i wreszcie osiągnął to co chciał!!!

Każdy kto miałby ochotę spróbować tego gówna można spróbować systemu 4 treningi w 8 dni - proste pojedyńcze serie.

Dogg jest trenerem osobistym. Jego pierwszym klientem był chłopaczek, który ćwiczył od 3 lat i w przeciągu 7 tygodni zmienił się z 83kg przy 7,5% fetu do 93kg przy 7,7%!!! Pod koniec 10 tygodnia waga około 97-98kg!!! Całkiem nieźle!!!

Koniec części I


Kolejna jutro! O dopingu i Dogg Crapp i nie tylko.

Pozdro

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 5693 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31085
Drugi

.__._.__.__||_
/.__||.'__/|_-_|
..(_.||..|......||_
\_,_||_|.......\_/...:LIGHT!:.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1206 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6623
mmm

Mmmm nawet pies znajdzie kosc na pustyni !! ! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 2173 Napisanych postów 34286 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 250351
A ja jem serek waniliowy after party
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3457
czyli Uriel - mam rozumiec ze np w:
poniedziłek robię na
1.KLATKĘ wyciskanie sztangi na płaskiej (super ciężar oczywiście maxx intensywnośc)
2.BARKI wyciskanie sztangi zza glowy (super intensywnośc)
3.TRICEPS Francuskie wyciskanie leżąc(super...)
4.PLECY szerok. podciąganie na drążku z obciązeniem przy pasie w szerokim chwycie(super intens)
6.PLECY grub - przyciaganie sztangi do brzucha w opadzie (super intensywnośc)

w każdym ćwiczeniu po 4 serie i taki cykl powtarzam w piatek ?

natomiast w środe Bicepsy, Przedramiona, Łydki, Dwugłowe, Czterogłowe
1.Biceps - umnoszenie przedramion ze sztangą do klatki piers (maxx intens)
2.Predramiona - uginanie nagrastków ze sztanga trzymana w dłoniach
3.łydki - wspięcia na palce ze sztanga na karku
4.dwugłowe i czworogłowe - przysiady ze sztanga na karku
i taki cykl powtarzam w Niedzielę?


CZY DOBRZE TO ROZUMIEM I MOGE TAK CWICZYĆ (profil a staż 3,5 roku)

Pozdrawiam!!!SS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3457
czy moze za mało serii na ćwiczenie ?? bo z tego wynika że jak robie jedno ćwiczenie na grupę (np klatkę ) to 4 czy 5 serii jakos mało mi sie wydaje

DLATEGO PROSZE O NAPROWADZENIE

Pozdrawiam!!!SS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47485 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
j/w
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3457
rks1950 możesz jaśniej??Mógłby sie autor postu wypowiedziec

Pozdrawiam!!!SS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3457
Czy raczej jesli zwykle robi sie na duzą grupe mięśniową około 12-15 serii tylko podzielone na różne ćwiczenia to może jako jedno cwiczenie (w tym przypadku wyciskanie na ławce płaskiej ) trzeba włąsnie te 12-15 serii walnąć?? i na barki tak samo, na triceps ze względu na małą grupę 8-10 serii ??


Prosże o odpowiedzi

Pozdrawiam!!!SS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1344 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23364
ja to zrozumialem troche inaczej prosze o udzielenie odpowiedzi koledze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25610
wykonujesz te 3-4 serie danego ćwiczenia aby się ROZGRZAĆ!
jak już się rozgrzejesz to wtedy walisz tą jedyną, superintensywną serię
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna cud

Następny temat

ODBLOCK PO METCE???????????

Fruzelina