SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zwrot podatku

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2642

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3415
witam,syszalem ze jak sie wyjezdza z UK to mozna odzyskac caly podatek,czy mozna puzniej wrucic i dalej pracowac?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
A czyż Irlandia Północna nie jest częścią United Kingdom ?

To nie oznacza, że w UK panuje taki sam system jak w IRL a to napisałeś i o to się dowaliłem OD SAMEGO POCZĄTKU. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wykazałeś się nie kompetencją bo w twojej opinii IRL PŁN = UK, tymczasem UK to Anglia, Szkocja, Walia i Irl północna i system podatkowy i zasiłkowy jaki panuje w UK jest zupełnie inny niż w IRL co ci pokazałem choćby na przykładzie tax creditów które u nas nie mają nic wspólnego z podatkiem.

Od mojego pierwszego posta pisałem cały czas o tym samym, że bredzisz o systemie podatkowym/zasiłkowym w UK. Najpierw próbowałeś się bronić twierdząc, że jestem niewykształcony i popisywałeś wiedzą na temat systemu w IRL o którym ani razu nie wspomniałem. Potem zacząłeś że to niby ja się wypowiadałem o systemie irlandzkim, jak zawołałem o cytat w którym momencie o tym systemie pisałem, przeszedłeś na tłumaczenie, że IRL Płn to część UK. Fakt ten nie zmienia TEGO ŻE TWOJE TWIERDZENIE:"taki sam system obowiązuje w Irlandii i w UK" JEST NIEPRAWDZIWE i POPEŁNIŁEŚ ŻAŁOSNĄ GAFĘ, WZIĄŁBYŚ SIĘ PRZYZNAŁ JAK FACET A NIE KONTYNUOWAŁ KOMPROMITACJĘ

A wasze ceny są wygórowane, w UK się aplikację wypełnia za 5-10 funtów po koleżeńsku. Oczywiście są ponownie firmy które kasują więcej ale nastawienie na "świeżaków" i nieudaczników którzy nie dość, że nie znajdą ang to jeszcze nie mają kolegów nie wróży tym firmom długiej przyszłości :D Chociaż kto wie, ostatnio świeżaków przybywa bo przecież nasza polska zielona wyspa jest takim rajem, że ludzie chcą przyjechać zobaczyć jak wygląda szczyt kryzysu ;)

Że nie wspomnę, że twój biznes jest nieetyczny, utrwalacie naszych rodaków-robaków w nieznajomości języka, bo przecież wszystko da się załatwić a najgorszym wypadku zapłacę temu co już zna język. Wiadomo wśród niektórych naszych rodaków zawsze lepiej wydać na wódkę niż na kurs angielskiego :D

Chociaż mimo lekkiego czepiania się waszej firmy z powodu tej wypowiedzi (podatki w IRL = w UK) i za nie skumanie, że chłopaki se z kolesia jaja robili, to reszta to w sumie se jaja robię z tym nieetyczny i naciąganie tak o żeby Ci dokuczyć za wymądrzanie się, bo generalnie to uważam, że jak frajerzy się dają doić bo angielskiego się im nie chce uczyć a szkołę skończyli an 5-tej klasie podstawówki to trzeba ich doić, więc tak już trochę poważniej, to se ich naciągajcie, sam bym ich skasował :D Powinni podatek płacić od głupoty :D Tym bardziej, że w Britain należy się tłumacz z urzędu za darmo na zasiłki itd. a do tego organizacje charytatywne też z tym pomagają, też za darmo i też mają swoich tłumaczy, więc tu to dopiero trzeba być leszczem, żeby za to płacić :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8549
ja podbijam pod pytanie moze mi ktos powiedziec czy oplaca mi sie zanosic uwaga 5 dni przepracowanych w holandii nie chce mi sie tlumaczyc ale reszte tych papierow nie moge znalesc i jak narazie mam tylko tygodniowke czyli 5 przepracowanych dni zarobilem w ten tydzien cos ponad 180 euro

masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16812
jak odbierasz podadek to potem nie mozna wrocic do uk! Odrazu masz stempel w apszporcie przy wyjezdzie tgzw' special for raiting collection ' i jest dupa


























































































.







































































.











































































.












































































.































































.












































pierwszy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3415
chodzi mi o to czy renevue nie bedzie domagalo sie kasy,po za tym mam namysli zwrot calego padatku podobno mozna to zrobic jak sie wyjezdza,a jak nie masz nic mádrego do powiedzenia to sie nie odzywaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16812
napisalem ci jak jest! Po co pytasz jak nie chcesz wiedziec?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5314 Napisanych postów 15323 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387527
jak chcesz zwrot podatku ktory placiles przez iles tam lat(calosc) i jakos odzyskasz te pieniadze to myslisz ze dadza ci tak o wrocic do roboty? napewno sie tak nie da, cos mi sie o uszy obilo ze w irlandii(ty chcesz uk) mozesz wziasc jakas czesc tego podatku ktory placiles(nie calosc) ale nie mozesz wrocic przez bodajze 4 lata, nie wiem ile w tym prawdy i czy te 4 lata to dokladnie 4 ale tak na chlopski rozum, nie wiem ktore panstwo ci odda caly podatek ktory musisz placic i zostawi ci otwarta furtke zebys mogl wrocic kiedy chcesz, azerbejdzan albo jakies afrykanskie plemie jeszcze jeszcze...

Zmieniony przez - lordknaga w dniu 2010-12-25 17:36:03

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3415
no wlasnie dlatego pytam
sam wiesz ze po paru latach jest troche kaski,a o uszy mi sie obilo ze oddaja wiec kwiestia wyglada tak
co bedzie jesli wruce za rok znowu?
jak myslisz gdzie moge sie dowiedziec wiecej?
zadzwonic do revenue? oni mi powiedzá?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5314 Napisanych postów 15323 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387527
od tego sa oni dzwon i sie spytaj, daj info co i jak - jesli bedzie konkret

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
.

Zmieniony przez - leyus w dniu 2011-01-24 15:47:09

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 351
Z tego co wiem (a jestem w IRL od 6 juz lat) po zwroceniu podatku celem stalej emigracji - zabiera się delikwentowi numer PPS (czyli numeru identyfikacji podatnika) oraz prawo powrotu do pracy w RoI przez okres kolejnych lat pięciu. Ponadto juz w chwili obecnej otrzymanie owego numeru ponownie (bez umowy o prace) równa się zeru. Nie mam pojęcia mówiąc szczerze jak ma się owa do UK sytuacja - acz idąc recesyjnym tokiem myślenia... lepiej zapewnić rodakom pracę, niż wyrzutkom z poza kraju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64
Dla osob ktore jeszcze kiedykolwiek przeczytaja ten temat: pierwsze kilka postow to kompletny zbiór bzdur ! Zwrot podatku odbywa sie tylko na zasadzie tak zwanych Tax Creditów czyli na polski ulg podatkowych. innmi slowy jesli jestes np żonaty a revenue ma cie wpisanego jako singla , to placisz wieksza stawke podatku. wystarczy napisac do danego oddzialu z revenue o tak zwane Tax Review (P21) z uwzglednieniem takowych ulg i dostarczenie odpowiednych dokumentów... jest ich naprawde sporo ( za rent, smiec, ubrania robocze, malżeński, itp)i jesli miales nadplate, to dostaniesz zwrot w formie czeku... Nie wiem skąd biora sie bajki o tych zakazach pracy na kolejne ile tam kolwiek lat... to jest jedna wielka plotka... usunięcie PPS'u? ten numer dostaje sie raz do konca zycia i nie ma on zadnego znaczenia przy zwrocie podatku poza identyfikacja... taki sam system obowiazuje w Irlandii i w UK... zajmuje sie tym od pewnego czasu wiec jesli ktos potrzebuje jakichkolwiek informacji , prosze o kontakt mailem...

"I think you enjoy the game more if you don't know the rules. Anyway, you're on the same wavelength as the referees "

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

forum dla emigrantów w uk

Następny temat

ISLANDIA

Wiecej