Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 12041 razy
  • Autor

zweżenie tarcz miedzykregowych jak leczyc?

• kolagen
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 4791

Wysłano 31 stycznia 2007 11:47

zgłoś naruszenie

zwerzenie tarcz miedzykregowych jak leczyc?jest to uciazliwe ciagle mam wrazenie ze mam za malo miejsca w plecach isie [przeciagam jak glab.wisze na drazku plywam ale to nic nie daje a lekarz mowi no teraz to trzeba uwarzac i osiebie dbac .kaze mi zrucic 10kg jak ja od 10 lat mam stala wage kolo 100kg
    kolagen
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 31 stycznia 2007 12:56

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • kradam
    • Trenuje: Właściwie to mi to lata
    • LPA: 21170
    • Status:Specjalista

Wysłano 31 stycznia 2007 12:56

zgłoś naruszenie
    Drogi kolagenie/Zenonie!
    Opisów RTG/MRI się nie leczy, leczy się pacjenta z jego objawami. Już Ci chyba o tym mówiłem .
    I te błędy....
  • kolagen
    • LPA: 4791

Wysłano 01 lutego 2007 11:56

zgłoś naruszenie
    sorry za bledy ale czasem jak pisze to nie mysle o tym,he a jestem nauczycielem z wyksztalcenia.hm a zenon to ziomek z mojej stancjowy,korzystamy z tego samego kompa mowisz pewnie o zenon27,siedzi tu i sie wlasnie smieje z mojej ortografi.tez nauczyciel.pozdrawiam
    kolagen
  • ania070177
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 2

Wysłano 28 sierpnia 2009 15:57

zgłoś naruszenie
    Mam problemy z kręgosłupem,co jakiś czas mam silne bóle i kończy się zastrzykami,zrobiłam prześwietlenie kręgosłupa i mam zwężenie tarczy międzykręgowych,co to oznacza dla mnie,chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej,proszę o pomoc.

• Tachon
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 2770

Wysłano 31 sierpnia 2009 23:30

zgłoś naruszenie
    Można to porównać do czegoś takiego: Między klocki z drewna wkładasz folię bąbelkową. W chwili gdy dojdzie do zbyt dużego nacisku część z bąbelków pęka. Klocki to Twoje kręgi a folia to krążek międzykręgowy. W chwili gdy za dużo powietrza uleci (właściwie to gdy wycieknie płyn ale folia bąbelkowa jest bardziej obrazowa )krążek staje się cieńszy i może się przemieszczać uciskając korzenie nerwów. Z tego najczęściej bierze się ból. Dla Ciebie oznacza to tyle że będziesz miała co jakiś czas nawracające bóle które nie są przyjemne i w pewien sposób ograniczają aktywność. Z czasem może się wszystko pogłębiać. Niestety leczenie farmakologiczne jest tylko objawowe a leczenie przyczynowe obejmuje metody chorurgiczne. Jeśli coś jest niejasne napisz.
    Pozdrawiam
    Ps. Tak jak w przypadku bąbelków nie ma możliwości ponownego napełnienia krążka.
  • kradam

Wysłano 01 września 2009 09:13

zgłoś naruszenie
    Z tym najczęściej, to do końca nie wiadomo. Można się spotkać z twierdzeniami, że dyski to 95% bólów kręgosłupa, a można z takimi, że 5% . Poza tym, dysk, czy też jego jądro, wcale nie musi być w konflikcie z korzeniem, aby dawać ból.
    Na pewno silny ból mogą powodować też podrażnione mięśnie, powięzie, więzadła, zablokowane stawy i coś tam pewnie jeszcze.
  • morenojr
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 15881

Wysłano 01 września 2009 09:57

zgłoś naruszenie
    "Na pewno silny ból mogą powodować też podrażnione mięśnie, powięzie, więzadła, zablokowane stawy i coś tam pewnie jeszcze"

te podrażnienie wywołane jest własnie uciskiem dysku na mięsnie,powięzie , wiązadła?
    czy jest inaczej?

Wysłano 01 września 2009 10:09

zgłoś naruszenie
    Może, ale nie musi. Podobno najczęściej konflikty korzeniowo-dyskowe budują się latami, osłabione są mięśnie, podrażnione więzadła, blokują się stawy, zaczyna się ból dyskogenny, uwieńczeniem może być konflikt korzeniowo-dyskowy aktywny ("wypadnięcie dysku"). To z kolei powoduje dalsze podrażnienie tkanek o których pisałem wcześniej i robi się błędne koło.
    W sumie to nie jest bardzo istotne co było pierwsze. Ważne, aby wpływać na to co możemy jednocześnie nie szkodząc.
  • Tachon
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 2770

Wysłano 01 września 2009 22:07

zgłoś naruszenie
    Najczęściej. Pozostałe to np. uraz , stałe narażenie na wibracje i jeszcze kilka innych.
  • morenojr
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 15881

Wysłano 01 września 2009 22:29

zgłoś naruszenie
    Teoretycznie :
    Jesli nie ma bólu typowo korzeniowego przy dyskopatii ( promieniującego do nogi)
    a są uszkodzone wiązadła, mięsnie i powięzi to czy stosując działania polegające na "naprawie" uszkodzonych tkanek.

Chodzi mi o to czy jesli nastąpiły przy wysunięciu dysku naruszenia tkanek, a powiedzmy dysk sie ustabilizował i nie daje typowych oznak bólowych, to czy jest możliwy powrót tych uszkodzonych tkanek do stanu sprzed?

kurcze licze na to ze zrozumiecie o co mi chodzi :)
  • kradam

Wysłano 02 września 2009 08:54

zgłoś naruszenie
    tachon: "W rzeczywistości, w badaniach klinicznych zostało oszacowane, że mniej niż 30% a być może 5% lub nawet 1%, przypadków bólów kręgosłupa jest związany podrażnieniem korzenia nerwowego poprzez przepuklinę krążka" - http://www.fizjo.pl/fizjonet/modules.php?name=News&file=print&sid=62

Morenojr: jest możliwy, choć oczywiście nie zawsze do 100%.