Temat został odczytany 8533 razy

zrastanie kości

zgłoś naruszenie
  • paker83
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 19
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 5539
Witam, czy jakies suplementy, ewentualnie dieta (jogurciki czy coś) mogą przyspieszyć ten proces? dzięki z góry

1144604751000
zgłoś naruszenie
  • Boofi
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 9533
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 18699
  • Trenuje: teoretycznie od zeszłego wieku
oj nie ... przyspieszyć nie
ale moze być wskazane łykanie np magnezu z b6 , wapnia , - ale bez przesady - małe dawki - bo za duze - to i efekt odwrotny

kości trzeba dac czas na prawidłowe zrosniecie sie
to tak jak byś budował szybko dom z cegieł - za szybko pójdziesz do góry z warstwami to ci się wszystko rozpłynie bo cement nei zwiąże

tak samo w kosci - najpierw tworzy się krwiak , następuje jego organizacja , wjezdzają komórki które produkują chyba coś w rodzaju chrząstki , potem to przerabiają powstaje kosc która nastepnie jest remodelowana itp .... skomplikowany i CUDOWNY proces .... bez niego było by ciężko ...
XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
1144607483000
zgłoś naruszenie
  • paker83
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 19
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 5539
no z tym przyspieszeniem troche przesadziłem, chodziło mi raczej o jakąś pomoc dla organizmu;) coś w stylu dostarczenia mu tych cegiełek żeby miał z czego budować.
pozdrawiam
1144616254000
zgłoś naruszenie
  • Boofi
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 9533
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 18699
  • Trenuje: teoretycznie od zeszłego wieku
no to napisałem - magnez + wapń + bogatobiałkowa dieta z warzywami i owocami i cukrami złożonymi
XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
1144618624000