SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

zmiejszenie weglowodanów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1702

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 409
witam waze ok 96kg robie masówke i spozywam ok 400g wegli na dzien poniewaz zauwazyłem ze masa nie tylko idzie w miecho oczywiscie nie spozywam słodyczy tłuszczy poch. zwierzecego weic z góry mozna wykluczyc ze problem nie tkwi w nie prawidłowym odzywianiu ewentualnie zastanawiało mnie to czy problem moze byc w tym ze gł. po szkole wcinam 3 worki ryzu: w godzinach 15,17;30,ok 20;30 i moje pytanie czy ten brak wegli w diecie wazy na przypraniu masy ? z zapotrzebowaniem na białko jest ok !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7267
mozesz zmniejszyc węgle a dodać tłuszcze - albo odwrotnie w zaleznosci na co Twoj organizm lepiej reaguje . Musisz ustalic sobie zapotrzebowanie kcal tzw NA ZERO i systematycznie dokładać kcal z ww albo z tł obserwując swoj organizm , oczywiscie dodatkowo musisz zadbac o odpowiednią ilosc warzyw i owocow w diecie

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
tylko jak dodac tłuszcze to z czym łaczyc bo wiadomo ze tłuszcz + wegle = gwarantowana oponka.

Czyli krótko mowiac wyznaczyc kalorie i dodac tłuszcze jak brakuje wegli
tak aby było spełnione dzienne zapotrzebowanie na kcal ?

Zmieniony przez - marcin95c w dniu 2012-11-22 17:27:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3775
Wyznaczasz swoje zapotrzebowanie. I do tego dodajesz odpowjiednia wartosc kal w weglach albo tluszczach 100-200 np. Oczywsicie zachowujac 2-2,5g bialka/kg masy ciala. Te 400g wegli to troche sporo wedlog mnie. I obserwujesz. Jak nic nie idzie do jeszcze dodajesz, jak za mocno idzie do odejmij albo zmien proporcje ww, fat.

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
no własnie juz nie wiem bo piszesz ze 400 wegli wg Cb to sporo a powinienem spozywac ok 570 g wegli wg zaleznosci 6-8 kg na 1 kg masy ciałą, i wychodzi mi na stronie ze moje zapotrzebowanie na kalorie to ok 4000 kcal co mi sie w głowie nie miesci sprawdziłęm ile spozywam kcal na dzien to wyszło ze 2700-2800 nie liczac tłuszczy

generalnie na dzien spozywam: poł kilo twarogu,warzywka,3 worki ryzu, 150g owsianki, 1l mleka, poł kilo ryby(lub 250 ryby i 4-5 jajek), 4 łyzki oleju lnianego

Zmieniony przez - marcin95c w dniu 2012-11-22 17:48:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3775
Ten kalkulator na ktorym liczyles jest przynajmniej sredni. Pozatym "co kraj to obyczaj" Musisz sie obserwowac i korygowac dite. Ale jezeli nie bedziesz mial dokladnie zbilansowanej miski to ciezko co kolwiek zrobic bo nie bedziesz w stanie dokladnie kontrolowac tego co jesz. Pozatym wlaczyl bym czasami jakis drob, dobre szynki i wegle ladowal tez z ziemniakow i kasz. Nie tylko ryz na swiecie ;] Musisz urozmaicac to co jesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7267
j.w tylko bez szynek - chyba że naprawde okazjonalnie

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
a takie pytanie jak sie liczy tłuszcze bo zawsze miałem z tym problem przeliczanie ml na gramy -.- jak to jest w praktyce mi doradźcie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4533 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34420
tłuszcz zwierzęcy nie jest szkodliwy,więc się go nie bój-tłuste mięso jak np karkówka śmiało możesz włączyć do diety

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3100
Najłatwiej jeżeli chodzi o kcal to waga tłuszczy(g)*9= ilość kcal. Jeżeli chodzi o przeliczanie ml na g,to ciężko powiedzieć. Najlepiej zważyć tł.np w kieliszku i to będzie Twój wskaźnik. Proponuję zainwestować w wagę g. koszt -około 20zł a ułatwia życie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Bez wagi gramowej ani rusz z dieta. Tluszcz 1g = 9kal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka do sprawdzenia

Następny temat

siłownia posiłek cwiczenie brzucha ?