SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zlamana szczęka - co dalej???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 896
Obstawiam po prostu na psychikę, zamknięta buzia, niemożność otworzenia, wiem jak to denerwuje...

a nie można po prostu lekarza zapytać? ;) wiem że niektórzy myślą że człowiek jest przewrażliwiony, ale pytać trzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktoś ma jakiś sposób na te pier... druty? Bo już nie mogę. Mam takie poranione wargi od środka. Kuje ciągle, chyba je poskracam. Ale to nie takie łatwe...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 55
JEśli chodzi o te druty to nawet nic z nimi nie rób bo tylko sobie biedy na robisz ! Wiem co to znaczy bo sam w tej chwili z tym czymś chodzę. Pewnego dnia nie wytrzymałem i zdjąłem gumy które trzymają szczęki i chciałem ugryźć kanapkę to tylko było gorzej ! Spuchło mi znowu i w ogóle więcej bólu niż pożytku. Mnie na początku tak to wkur*****, że byłem zły na cały świat, odechciewało mi się wszystkiego ;/ ale teraz już się przyzwyczaiłem :D jeszcze tylko 3 tygodnie i mi to zdejmą:D:D:d przynajmniej mam taką nadzieję. Lepiej przemęczyć się w tych drutach ale mieć szczekę zrośniętą normalnie niż być głupi tak jak ja i próbować przy niej majstrować i później mieć problemy ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja chodzę zadrutowany już 4 dzień. Znam to uczucie, że coś po prostu człowieka trafia i jest zły na wszystkich, ale cierpią na tym najbliżsi. Więc nie warto się tak wkur**ać. Ale weź tu się człowieku nie wkur**** jak zazdrościsz ludziom tego, że jedzą chleb. Co do drutów to niektóre, które najgorzej mnie kuły to poskracałem. ;) Polecam, tylko nie róbcie za krótkich, bo też będą kuły. Trzeba tak skrócić, żeby dały się zagiąć do dołu lub do góry. Nie no ja zdjąłem tylko jedną gumkę tak na chwilę, właściwie nie wiem po co. ;p Ale zaraz założyłem, oczywiście nie otwierałem ust. Też się powoli przyzwyczajam, ale jak zajrzę do lodówki to mnie skręca po prostu. elcoD a jak z jedzeniem? Co szamasz? Ja idę zjeść owsiankę z rodzynkami. xD Tylko musi być mocno zmixowana, bo wszystko zostaje na zębach jak na sitku. xD Jak masz jakieś fajne pomysły to podziel się. Ja polecam mleko + banan + ewentualnie co tam jeszcze chcesz (czekolada, inne owoce - tylko pamiętaj żeby bez skórek). Owsianka z rodzynkami też jest smaczna. Co do mięsa to mixuję wszystko z zupą, rosołem więc nawet nie najgorzej smakuje. Chociaż nie próbujcie z wodą mixować bo jest tragedia. ;D Jak ktoś ma jakieś ciekawe "przepisy" to podzielcie się. Na pewno się przyda mi jak i innym.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 55
No ja to miałem lipe bo w przed świętami w klinice leżałem to wyobraź sobie co mogłem przezywać jak wszyscy jedli zaje***** potrawy a ja jedynie majonez świąteczny z jajka mogłem przez słomkę wciągnąć

Co do potraw to właśnie tez mixuję rosołek, kurczaka . Tak samo jakąś zupkę wszystko elegancko zmixcowane . Ja po kilku dniach otwierałem minimalnie szczękę żeby właśnie przechodziły mi te wszystkie drobinki a nie zostawały na zębach. Spróbuję dzisiaj z tym bananem co mówisz :D.
Możesz pójść kupić sobie takie zupki smakowe dla dzieci, to jest coś jak kaszka manna i jest pożywna a do tego tania :)

CO do tych odstających drutów to miałem to samo, biorę pensetę i po prostu je "doginam" , najgorzej to własnie było jak coś tam próbowałem jeść i ten drut wbił się w policzek :D ale wyjąłem :)

Aha i ogólnie powiem Ci tak, za kilka dni jak już się przyzwyczaisz czy tez nie przyzwyczaisz to będziesz miał odruchy aby otworzyć szczękę, na pewno dasz rade ją otworzyć ale lepiej tego nie rób. Ja własnie tak robiłem ale pojechałem na kontrolę i mi powiedzieli, że mogą Ci po prostu wypaść zęby. Bo druty masz między zębami, podchodzą az pod dziąsła, jak otwierasz z gumami buzię to automatycznie wyciągasz sobie zęby z korzeni. Jakos tak mi tłumaczyła i raczej by sobie jaj nie robiła bo jestem dorosłym człowiekiem więc takimi rzeczami raczej by mogła dzieci straszyć więc cos w tym musi być. Mnie np teraz bardzo bolą zęby ;/ nie wiem dla czego ale z rana to jest nie do zniesienia ;/ cały czas biorę przeciwbólowe na recepte ale szczerze to zbytnio nie pomaga. Aha i płucz sobie szałwią jame ustną to szybciej Ci ściągnie opuchlizne i zapalne stany itp. Na prawde pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to współczuję Ci serdecznie z tymi świętami. Chyba bym te druty wszystkie wyrwał i zjadł coś dobrego na Twoim miejscu. ;D

Co do kurczaka to ja nie mogę go zjeść. =\ Już się dwa razy przekonałem. Kurczak ma takie włókniste mięsko i nie da rady tak zmixować żeby przez zęby przeszło. =\ Zdjąłem na chwilę 3 gumki, bo myślałem, że mi przeleci przez zęby wtedy lepiej, nie otwierałem ust wcale oczywiście. Ale nie pomogło... To samo. W takiej sytuacji opłaca się nie mieć zęba. xD Teraz złożyłem zamówienie u matki na klopsiki. Klopsik + taki troszkę rzadszy sosik + trochę zupki takiej jarzynowej żeby trochę rzadsze było i muszę powiedzieć, że bardzo smaczne. Mięso mielone jakoś idzie, kurczak nie. Ja wolę nie otwierać szczęki, nawet troszkę, bo to i boli ale i zwiększa się dyskomfort bo gumki się naciągają. To pewnie prawda z tymi zębami, te gumki są ciasno nałożone i jest ich dużo a druty owinięte przy dziąsłach na zębach. Swoją drogą to zaje***** bolało jak te druty wpychali między zęby, bo ja mam akurat ciasno ułożone jeden przy drugim, więc praktcyznie w dziąsła mi je wpychali. I to na żywca tyle co z lewej strony miałem znieczulenia u dołu bo ósemkę mi rwali. Ale resztę normalnie czułem. =\

Co do banana to polecam serdecznie, bo jest extra. =) To chyba jedyna rzecz, którą będę jadł mixowaną jak mi zdejmą to. ;D Jak z czekoladą robisz to rozpuść w ciepłym mleku najpierw ją, później wystudź, dodaj banana mixer i jazda. :) Można też kombinować i dodawać inne rzeczy ale sam też jest dobry.
Daj znać czy smakowało. ;)

W sumie to nawet się przyzwyczaiłem już do tych drutów. Ale nie mam odruchu otwierania jak na razie i niech tak pozostanie. ;D Pierwszą rzeczą jaką zrobię po zdjęciu tego to idę na pizze. ;D
Ale najgorsze, że się całować nie można. ;( xD

O szałwi zapomniałem, ale zęby myję bardzo często i płuczę tym płynem do płukania ust. Zaraz sobie zaparzę.

elcoD jak masz jeszcze jakieś rady to podziel się, chętnie posłucham. ;p Jak ja dokonam jakiegoś odkrycia to też się podzielę. ;) Właśnie wpadłem na jeden pomysł ale nie wiem czy to by dało radę. Bo te końcówki drutów naprawdę kują w wargi od środka i to bardzo, mam teraz je jak ktoś to na forum napisał "poorane". Pomyślałem sobie czy na te końcówki dało by się nałożyć jakieś gumowe rureczki czy coś takiego, żeby to cienkie było, gumowe i puste w środku? Takie zabezpieczenie. :) Jak myślisz dałoby radę?


PS. Rosół + parówka taka odtłuszczona cienka też nie jest zła. Zawsze to chociaż udaje jakieś mięso.

Jutro mam zamiar kupić sobie gainera. Dobry pomysł? Wiem, że gainerem nie można zastępować posiłku, ale po prostu nie wiem co mogę zjeść w szkole. Myślałem, żeby do szkoły brać gainera + jakiś jogurcik sobie kupić? Nic innego chyba nie da rady. Myślę o mutant massie. Może też białko jakieś... Hmmm. Nie wiem. Ciekawe czy da radę zjeść twaróg z jogurtem naturalnym? Może być problem. Ale spróbuję. Myślałem też o jajku + majonez + musztardy troszkę żey ostrzejsze było trochę (lubię takie kiedy mogę zjeść normalnie, nie mielone ) + jakiś jogurt naturalny żeby rzadsze było, ale nie wiem czy się da i czy dobre będzie.

Zmieniony przez - MusHrooM w dniu 2010-04-25 21:00:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 55
" Pierwszą rzeczą jaką zrobię po zdjęciu tego to idę na pizze. ;D
Ale najgorsze, że się całować nie można. ;( xD"

Haha to samo miałem napisać ale powiem szczerze to nie nastawiaj się, że od razu będziesz mógł gryźć itp. też tak właśnie nastawiałem się, że jak mi tylko zdejmą to od razu będę jadł wszystko co tylko mi w ręce wpadnie :D:D:D ale niestety chłopak z kliniki który był tam drugi raz uświadomił mnie, że jeszcze przez jakiś czas będzie ciężko no ale zawsze to zjesz cos normalniejszego niż płynne rzeczy. Jutro skoczę do warzywniaka czy gdzieś i zapodam te banany :)
A co do tych "rurek" to też właśnie o takim czymś myślałem, na pewno da radę ale musisz załatwić odpowiednio cienkie aby CI nie spadły i będzie dobrze. No to dobrze, że nie otwierasz buzi bo później moga być problemy. Mi np powiedzieli abym sobie od czas du czasu zdjął te gumy i lekko poruszył szczeką w góre i dół aby coś tam się zrobiło a ja wykorzystałem ta okazję i zacząłem jeść np. pulpety :D:D:D niby mnie ta szczęka nie boli tak jak wczesniej ale wiem, że jest nie tak jak być powinno, więc chodzę w gumach :D Ale np. dzisiaj jak wstałem rano to myślałem, że pier***** z bólu, tak mnie bolały zęby, że to szok ;/

A co do samego zakładania drutów, ja też mam właśnie równe zęby i bez "szczelin" i bardzo nie fajne było zakładanie ;/ tak samo zresztą jak ostatnio pojechałem na wizytę i dokręcała mi druty to ja pier**** jak by chcieli mi zęba na siłę wyrwać :D:D:D

Aaaha i jeszcze... nie wiem w sumie czy to na 100% prawda ale zapewne tak. Jeśli palisz papierosy to lepiej zaprzestań, ja jak w klinice wychodziłem i paliłem (jakoś się udawało, nałóg był silniejszy, ciężko ale dawało rade) to pewna lekarka mi powiedziała żebym lepiej nie palił (jeśli masz ranę w środku) bo przy zamkniętej szczęce gorzej się goi itp. no i właśnie to płukanie szałwią.

A jak masz bóle to polecam przeciwbólowy KETONAL, mi odpowiada i fajnie się po nim czuje tyle, że jest na receptę .

A z jedzeniem to właśnie kurcze trudno mi powiedzieć bo ja otwierałem na siłe szczękę na te kilka mm aby mi przelatywały płyny itp.

A co suplementów to pewnie nie ma nic złego w tym, zawsze to coś.

Ty chodzisz do szkoły ? Dziwne bo powinni CI dać zwolnienie. Np chłopakowi który leżał ze mną dali na 6 tygodni. Jeśli masz coś takiego to powinieneś dostać zwolnienie z pracy\ze szkoły bo jednak na prawdę teraz musisz uważać. Myślę, że po 2 miesiącach od złamania powinienem normalnie już jeść kanapki, taka przynajmniej mam nadzieję


Hahahaha jeszcze zobaczyłem Twój profil i jesteśmy z tego samego województwa haha :D
Więc zapewne zakładali Ci to wszystko w Lublinie ? :D:D:D
Pozdr


Zmieniony przez - elcoD w dniu 2010-04-25 23:57:41
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Jeszcze sie okaze, ze sami nawzajem sobie polamaliscie

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja wiem, że ja tej pizzy nie pogryzę. ;D Już czytałem o tym. ;D Ale chociaż połknę małe kawałeczki. xD A dziewczyna to mnie zaliże na śmierć chyba. xD Zawsze będzie można jakieś spaghetti wciągnąć itp.

Co do rurek to ja już miałem je przed oczami... Myślałem gdzie ja takie coś widziałem. No i przypomniałem sobie! Gdzieś kilka lat temu była taka głupia moda na plecienie takich plecionej z takich żyłek. Wydaje mi się że były cienkie i puste w środku. Także powinny być ok. Spróbuję i dam znać. Mi narazie nic nie mówili że mogę zdjąć na chilę, bo mam dopiero 5 dzień to coś. Za 9 dni jadę do kontorli to zobaczymy. ;) Na szczęście mam tylko 4 tygodnie to coś nosić. Ale mam nadzieję, że może troszkę krócej, bo pytałem doktora i mówił że tak 4 tygodnie, może troszkę krócej. Widzisz, zęby Cię pewnie bolą od próbowania otwierania szczęki na kilka milimetrów przy jedzeniu. =\ Mnie zęby raczej nie bolą. Czuję tylko taki trochę dziwny dyskomfort no ale to normalne chyba z "tym czymś" u ustach.

A druty miałeś zakładane normalnie na fotelu? Czy miałeś operację i obudziłeś się zadrutowany? ;D Z taką niespodzianką? Ale niektórym robią też tak, że najpierw zabieg a później po kilku dniach na fotelu druty zakładają.

Co do fajek to nie palę, dziewczyna mnie z tej choroby wyleczyła. ;D Ranę mam w środku, bo miałem szyte po wyrwaniu ósemki. Ale jak mnie doktor drutował to pytał czy palę, mimo, że mówiłem że nie to on mi 5 razy powtarzał żebym nie palił. Ale chłopaki chodzili na luzie na papierosa do kibelka albo na dwór. A jeszcze gorzej byli połamani. No ale to już ich sprawa, na dobre to im pewnie nie wyjdzie.

Na KETONAL mam nawet wypisaną receptę, ale nie potrzebuję, jakoś daję radę bez. Wcześniej mnie bolało mocno a teraz to tylko czasami.

No właśnie ja nie otwieram nawet na kilka mm. Wolę nie ryzykować, szczególnie, że mówisz że tak Cię zęby bolą. Może sam nie otwieraj tak? Zębów to sobie raczej od razu tak nie wyrwiesz ale pewnie mogą się osłabić.

Także zakupię dziś lub jutro chyba tego gainera i może białko z ostrowii. Zawsze lepiej mi wypić pół litra płynu niż zjeść równowartość tego np. w postaci ryżu z piersią z kurczaka.

W szkole to jeszcze nie byłem ale już chciałem sam pójść z siebie, bo później będę miał bardzo duże zaległości, a to koniec roku, jak narazie na oceny nie najgorsze więc nie chciałem tego zawalić. Zwolneinia to ja mogę mieć ile chcę. ;) Zaraz idę do doktorki rodzinnej, dała mi zwolnienie na tydzień, ale da mi teraz jeszcze. Poproszę ją chyba na dwa tygodnie, bo został tydzień szkoły a później mam tydzień wolnego, bo chodzę do LO i jest ten weekend majowy i matury, także mam wolnego trochę.

Dokładnie leżałem w klinice w Lublinie. ;D Może się jeszcze kiedyś spotkamy na jakieś kontorli albo zdjęciu tego dziadostwa. ;D I pójdziemy razem na tą pizze. :D hahaha

Razem raczej sobie na wzajem nie połamaliśmy.

Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 55
Aaa no wiem już o jakie Ci te rureczki gumowe chodzi.. no no to może być zaje***** bo cienkie jest :)

Ja tez miałem normalnie na fotelu zakładane te druty bez żadnego znieczulenia i nie było za fajnie.

Na początku miałem miec płytki wstawiane bo mam szczękę w 3 miejscach pękniętą ale w ostateczności zdecydowali się tylko na :druty i ogumienie"

Dali Ci tylko na 4 tygodnie ? To krótko jakoś, ja mam na 6 ;/ o ile wszystko będzie dobrze się zrastać :D
Ja np jeżdżę na kontrole w czwartki, tak mi kazali to tak jeżdżę :D:D:D
Nooo jak zdejmą nam druty to można iść na jakąś szamę normalną :D:D:D byle nie za twardą :P

najbardziej rozwalało mnie to, że tam w tej klinice studenci mają praktyki i akurat trafiłem na nich :D i lekarz dał im mnie na "modela" i stoją nad toba obmacują jak złamana szczęka wygląda, co i jak itp :D:D:D:D:D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sine dłonie

Wiecej