SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zapalenie zatok szczękowych

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 93781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Kiedy zachorowałam na zatoki szczękowe miałam 10 lat. Pojechałam w góry na lagune. Ciśnienie nie dawało mi spokoju ... A po za tym "załatwiłam" się właśnie przez pływanie. Teraz mam prawie 17 lat wciąż mnie to męczy. W Internecie, a konkretnie w wikipedii wyczytałam, że może to mieć coś wspólnego z paciorkowcami z grupy krwi A. Nie wiem jeszcze jaką mam grupę krwi, jednak dodam, że mój tata ma grupe krwi A i również choruje na zatoki, ale na inny rodzaj. Strasznie się boję zabiegów, są drastyczne, a najbardziej się boję tego, że co jakiś czas będzie trzeba je powtarzać. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka metoda jest najlepsza ? Czy zabiegi są bardzo kosztowne ? Najgorsze jest to, że jeśli nic nie będę robić w tym kierunku, będzie miało okropne następstwa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 0
Też cierpiałam na zapalenie zatok, najpierw czołowych, gdy byłam dzieckiem a później szczękowych, które przeziębiłam jeżdżąc zimą na rowerze.
Pomógł mi pan doktor Jakubiczko w Częstochowie, bardzo dobry lekarz laryngolog.
Zapisał mi tabletki Disophrol oraz krople do nosa Budehrin.
Już po pierwszym dniu poczułam dużą ulgę.
Uwaga na disophrol, to świetny lek, ale w pierwszych dniach zażywania wywołuje senność. Nie radzę wsiadać do auta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Chciałam się coś poradzić Od 2 dni boli mnie ostro szczęka z prawej strony Mam chory migdał, więc myślałam, że to przeziębienie i jakieś zęby przeziębiłam, zwłaszcza, że mam w tyle ostro plombowane. Wczoraj jednak wieczorem tak mnie strasznie bolała szczęka, że myślałam, że będę płakać z bólu. Dzisiaj chociaż to sobota, znalazłam dentystę i byłam gotowa na rwanie zęba, chociaż nie mogłam sama zlokalizować, który to może być, bo ból jakby rozchodził się na szczękę z "zawiasu" tej szczęki. Stomatolog opukał podejrzane zęby, ale nie było jakiegoś wyraźnego wskazania, który to może być i powiedział takie zdanie: "nie chcę pani straszyć, ale to może być zapalenie zatoki szczękowej" Zapytałam jak to się leczy, bo ja od wczoraj, a właściwie od przedwczoraj biorę antybiotyk Hiconcil na migdały. Powidział, że ten antybiotyk powinien pomóc, ale on zacznie działać po 2 dobach jak organizm się nim nasyci.
Nie dawało mi spokoju to jego "nie chcę pani straszyć" i wrzuciłam do netu hasło " zapalenie zatoki szczękowej" i wyskoczył mi "rak zatoki" i teraz umieram ze strachu, bo co innego mogłabym mieć :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przytrzaśnięcie palca drzwiami

Następny temat

magnez przed czy po posilku

Wiecej