Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 11045 razy
  • Autor

zapalenie biodra?

• daro_85
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 2573

Wysłano 17 czerwca 2007 21:44

zgłoś naruszenie

Witam,
    dawno mnie nie bylo i jak trwoga to do Boga...
    od jakiegos czasu podczas jezdzenia na desce pobolewało mnie prawe biodro ale ignorowałem bo wystarczylo ze dogrzałem biodra i bylo ok.
    od dzis boli non stop. Z tego co wyczytałem w literaturze i w necie moze to byc zapalenie kaletki maziowej. Zgadzaja sie objawy czyli bol zewnetrznej czesci biodra, nabawiłem sie tego prawdopodobnie od lazenia po górach z ciezkim plecakiem...
    czy moje mysle moze byc trafne ? jesli tak czy mrozenie + jakas masc moze mi skutecznie pomoc ?

pozdrawiam

najważniejsza jest determinacja!
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 17 czerwca 2007 22:08

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • el nino
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 78535

Wysłano 17 czerwca 2007 22:08

zgłoś naruszenie
    Miałem problem z biodrem jak po kontuzji wróciłem do sportu.
    Ogólnie nie chciałem przerywać treningów tylko lekko je ograniczyłem.
    Ale dość długo z tym walczyłem, sporo ponad miesiąc. Ból był taki że czasami musiałem przerwać. Jako maści to Naproxen i Fastum. Przeszło samo po ponad miesiącu.
    Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach
  • kradam
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: Właściwie to mi to lata
    • LPA: 21170
    • Status:Specjalista

Wysłano 17 czerwca 2007 22:29

zgłoś naruszenie
    Taki ból może mieć kilkanaście, a może kilkadziesiąt różnych przyczyn. A czasem rzeczywiście przechodzi sam. Tyle, że niekiedy w ból kręgosłupa.
  • buzibuzi
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 0

Wysłano 20 sierpnia 2008 07:03

zgłoś naruszenie
    MOJ SYN MA ZAPALENIE BIODRA .OBJAWILO SIE TO BOLEM W PACHWINIE MIMO TEGO ZE ODRAZU ZAREAGOWALISMY SYN LEZY JUZ 3 TYDZIEN W SZPITALU NA WYCIAGU.NA DZIEN DZISIEJSZY BOL JUZ USTAPIL WYNIKI SIE POPRAWIłY(CRP z 25 na 11,A OB z 82 na60) MIMO TO DALEJ LEZY UNIERUCHOMIONY NA WYCIAGU I DIAGNOZA JEST TAKA,ZE JESZCZE POLEZY OKOłO 2 TYGODNI.WIEC PROPONUJE NIE ODKLADAC WIZYTY U LEKARZA GDYZ LECZENIE JEST DLUGIE I MOZOLNE....POZDRAWIAM
  • asia91
    • LPA: 8

Wysłano 07 października 2008 17:08

zgłoś naruszenie
    ja rowniez 'cierpie' na zapalenie kaletki maziowej głownie w lewym biodrze... minus tego jest,ze to dosc czesto wraca, wystarcza jakies ostrzejsze cwiczenia i juz czuje ostry ból, ktory w jakimś tam stopniu uniemozliwia mi chodzenie... a co do leków: masc Naproxen i do picia Odnowit
  • ulakom
    • LPA: 11

Wysłano 10 listopada 2008 09:40

zgłoś naruszenie
    czy ktoś mógłby powiedzieć jakie ćwiczenia możńa przy tym wykonywać? Czy orbitrek może być? rower? Męczęs ie z tym od roku, dopiero wizyta u kolejnego specjalisty pokazała zę to zapalenie kaletki maziowej, kazał oszczędzać nogę, ale.... przecież trzeba jakieś ćwiczenia wykonywać! Będe wdzięczna za każdą podpowiedź.
  • kradam

Wysłano 10 listopada 2008 10:40

zgłoś naruszenie
    Przy czym? Bo zapalenie to ma zwykle jakąś przyczynę. Czy ten spec był uprzejmy ją sprecyzować? Może powiedział, że przyczyną jest brak oszczędzania nogi przez pół roku?
    Możesz wykonywać każdy ruch, który nie powoduje dolegliwości.
  • ulakom

Wysłano 10 listopada 2008 12:02

zgłoś naruszenie
    pytasz przy czym - przy zapaleniu kaletki maziowej biodra. Hm...każdy ruch kóry nie powoduje bólu mówisz - dziękuję bardzo za odpowiedź. To w sumie powinnam tylko leżeć ) bo przy chodzeniu też boli, przy podnoszeniu nogi z pozycji leżacej też boli, skurczach nóg też. A tak poważnie to boję się, żę jakimś ćwiczeniem - np orbitrek, ktorego uwielbiałam, nie doprowadzę do jakiegoś innego uszkodzenia.
  • ulakom

Wysłano 10 listopada 2008 13:04

zgłoś naruszenie
    ojejku, przepraszam, ale ten obrazek i słowka to jakoś mi wyszły przez pomyłke - ja tu początkująca jestem
  • kradam

Wysłano 10 listopada 2008 18:45

zgłoś naruszenie
    Spróbuj np na rowerze stacjonarnym. Ruch będzie miał trochę inny charakter niż przy swobodnym unoszeniu kolana. Jeszcze raz przeczytaj, co napisałem o przyczynach zapaleń.
    Nie ma czegoś takiego jak "kaletka biodrowa", jeśli już to biodrowo-łonowa.
    Jeśli masz dolegliwości od roku, a ktoś wiedząc o tym zalecił Ci oszczędzania kolana to rzeczywiście niezły z niego specjalista!

Zmieniony przez - kradam w dniu 2008-11-10 18:46:39
  • ulakom

Wysłano 10 listopada 2008 20:13

zgłoś naruszenie
    Dziękuję CI bardzo. Czekam na wizytę - rechabilitacjia, wiec pewnie mi pokażą jakie ćwiczenia wykonywać (wiem że stretching, ale dokładnie co to się dowiem). Nie pisałam nic o kolanie! Być może to zapalenie kaletki biodrowo łonowej jak piszesz - ja to przetłumaczyłam z angielskiego - więc może popełniłam błąd (trochanteric bursitis).
    Jeszcze raz wielkie dzięki.