logo
zamknij zamknij

zapaść- informacje

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 44881

0 5 0
napisał(a)
dzikusia
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Wiek 2016 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
witam, mam dopiero 14 lat i chciałam sie dowiedziec czegos na temat zapaści (miałam w wieku 9 miesięcy)....

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3278 Napisanych postów 53866 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 302126
Zapaść - stan ostrej niewydolności krążenia połączony z nagłym spadkiem ciśnienia krwi, objawiający się silnym osłabieniem i uczuciem zamierania, często z utratą przytomności. Przyczyną zapaści może być: wstrząs, uraz, krwotok, niedotlenienie, odwodnienie, infekcja lub przedawkowanie leków i środków odurzających. Zapaść zagraża życiu dlatego wymaga szybkiej interwencji lekarza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapaść 

doping & zdrowie

napisał(a)
Małtin
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 750 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2685
Zapaść, kolaps, obniżenie napięcia ścian i poszerzenie naczyń krwionośnych, zwłaszcza naczyń tułowia (centralnych), w konsekwencji znaczny spadek ciśnienie krwi. Na skutek upośledzenia dopływu krwi do mózgu może dojść do przymroczenia świadomości, a nawet do całkowitej jej utraty (omdlenia).

http://portalwiedzy.onet.pl/52233,,,,zapasc,haslo.html 

napisał(a)
dzikusia
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Wiek 2016 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
hm..te informacje czytalam...ale mi chodzi o cos więcej

napisał(a)
Małtin
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 750 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2685
Wykonywanie zabiegu u pacjenta silnie wyczerpanego może wywołać trudną do wyprowadzenia zapaść.....

napisał(a)
dzikusia
Początkujący
czy moż to mieć skutek śmiertelny?

1
napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3278 Napisanych postów 53866 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 302126
ale mi chodzi o cos więcej a co tutaj więcej potrzeba?

doping & zdrowie

napisał(a)
mcmd
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Wiek 2016 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2312
skad to nagle zainteresowanie zapascia ktora przebylas w dziewiatym miesiacu zycia? martwisz sie ze tamta moze miec jakies skutki w terazniejszosci? podstawowe pytanie-co spowodowalo tamta zapasc?

napisał(a)
dzikusia
Początkujący
tamta zqapasć była spowodowana goraczką, miałam 38,2 stopni... po prostu chce wiedzieć co mi było, jakie to mogło mieć skutki-wtedy!
dlatego sie tym zainteresowałam bo rodzina duzo mi nie mówi...

1
napisał(a)
mcmd
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Wiek 2016 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2312
musialabys przeczytac swoja karte choroby z tamtego czasu, bo gaoraczka 39 st C sama nie wywoluje zapasci. Nikt na twoje pytania nie odpowie, bo powodow zapasci mioglo byc wiele.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Clexane a alkohol...

Następny temat

Krzywa klatka piersiowa a trening