SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zakwasy w łydkach - przechodzące w zapalenie?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
po kontuzji wróciłem na treningi:
dzień treningowy: skakanka-ACT-skakanka-worek(3-4x tyg)
dzień NT: skakanka+biegi(nieregularnie:2-3x/tyg)
Diabeł tkwi w skakance a raczej w łydkach i mięśniach piszczelowych: po miesiącu bez treningu taki powrót okazał się zbyt forsowny i teraz mam ciągły ból w tych mięśniach, nawet jak chodzę, czasem w spoczynku nawet. Wyrzuciłem skakankę i bieganie, smaruję przed treningiem łydki i piszczele neo-capsidermem. Ból jest taki, że zaczynam się zastanawiać czy nie przechodzi to w jakieś zapalenie?
PYTANIE:
co radzicie (lekarstwa, witaminy, zaprzestanie treningu - to ostatnie to ostrateczność)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
bylo juz tez, ja jak sobie zakwasiłam łydki to przez 4 dni prawie nie chodzilam a przestaly bolec calkowicie po prawie 2 tygodniach, tez sie zastanawiałam czy cos nie tak.
skakanke czy biegi to na pewno odpusc dopoki bol jakos w miare nie minie, smaruj przeciwbolowymi, przeciwzapalnymi (reparil zel jest bardzo dobry), stosuj naprzemienne prysznice (zimne-cieple), jak mozesz jedź na basen, masuj koniecznie! Wiem ze boli ale masaze jak najbardziej wskazane. Przy duzych zakwasach tez nie jest wskazane lezenie, chodź na spacery, moze rower, ale staraj sie jakos nie obciazac bardzo łydek dopoki nie dojda do siebie
aha, ja tak ci w sumie napisalam ale powiedz ty jeszcze ile czasu minelo od Twojego ciezkiego treningu przez ktory sobie tak "doprawiles" te łydki, bo jak 2 dni to niezbyt dlugo zeby sie zregenerowalo

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2006-06-19 21:17:12

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
w sumie nie wiem, chyba ze 2 tyg temu, ale to nie po 1 treningu siłowym, tylko po skakance+biegi: bolało na początku, ale pomyślałem, ze to z tych co to pobolą i przestaną, rozruszać trzeba. A teraz nie mogę się tego pozbyć, a nie chcę przestać w ogóle ćwiczyć, bo za jakiś czas operacja i znów musze przerwać aktywność fiz na co najmniej miesiąc
a to świństwo pali, jakoś tak dziwnie nie jak zakwas, tylko...hmmm... czułem taki sam ból gdy wystawiłem nogi na długie działenie zimna i potem odtajały (to nie było odmrożenie ale chyba coś w okolicach...). Taki jakiś reumatyczny ten ból?
dziękuję, pozdtrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
hmmmm, no to mi trudno powiedziec, dwa tygodnia jak na zakwasy to powinno byc juz lepiej, moze sobie cos naderwałes..? co za duzo to niezdrowo a w ciagu tych dwóch tygodni od tego jak ci sie to pojawilo to mimo to skakałes na skakance i biegałes? wg mnie trzeba odciazyc troche te lydki, przerzuc sie na pare dni na basen i rower, a odpusc skakanke i biegi

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witaminy - Vitrum Energy

Następny temat

PRYSZCZE NA NOGACH!!! CO MAM ZROBIĆ?????????????????????????

WHEY premium