SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zakaz treningow???nie doktorze!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 138 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5177
jakis czas temu mialem niepokojace objawy zdrowotne,pare krwotokow z nosa,oslabienie.wybralem sie wiec do lekarza.nie jakiegos tam od razu specjalisty-do zwyklego rodzinnego pana doktora.wyjasnilem o co mi chodzi,powiedzialem,ze trenuje i zasugerowalem,ze to moze po prostu objawy przetrenowania.lekko sie zdziwilem kiedy pierwsze pytanie jakie padlo to:"czy bral pan suplementy?"odpowiadam:"tak,ale jakie to ma znaczenie?"i tutaj totalnie mnie zatkalo!lekarz wypalil,ze ta cala chemia to jest bardzo szkodliwa,ze ruinuje organizm itd.,itp.!bylem w takim szoku,ze nie bardzo wiedzialem co mu powiedziec.zaczalem tlumaczyc,ze to nie sterydy bla,bla,bla...ze to dopuszczone do oficjalnego obiegu srodki a nie jakies przemycane ze wschodu spesyfiki weterynaryjne.wybilem tym doktorka troche z rytmu bo zaczal sie dziwic,ze mozna zakupic"te rzeczy"bez recepty nawet w aptece.pokiwal glowa co mialo chyba znaczenie"szkoda gadac,nie przetlumacze nic temu oslowi".po minie wywnioskowalem,ze moje argumenty uznal za bzdurne i ze nic a nic nie zmienily sie jego poglady na ten temat.potem stwierdzil,iz ja kariery w tym sporcie nie zrobie,ze mam za slabe naczynia krwionosne i tak dalej.monolog zakonczyl oznajmiajac mi,ze to koniec mojej przygody z silownia,zebym zajal sie innym sportem(tutaj cytat:"tenis,czy plywanie tez wyrabiaja muskulature").wyszedlem z gabinetu majac wrazenie jakbym wychodzil ze szpitala dla psychicznie chorych!najgorsze,ze ten pseudolekarz nie jest wyjatkiem!mam wujka chirurga,ktory ciagle powtarza mi,ze od kreatyny i bialka za pare lat bede wrakiem czlowieka,a mojego penisa bedzie trzeba szukac z lupa!kolega udal sie ostatnio po porade w sprawie bolu kregoslupa i uslyszal to samo co ja:"koniec z silownia".po konsultacji z lekarzem sportowym zarowno ja,jak i kolega cwiczymy dalej nie narzekajac na zdrowie.zastanawiam sie jak dlugo jeszcze,ludzie ksztalceni w kierunku ochrony i ratowania naszego zdrowia beda cechowac sie tak razacym brakiem kompetencji i podstawowych informacji jakie powinni wyniesc z uczelni medycznych...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
A no tak to bywa... Dla wielu lekarzy suplementacja=koksowanie. Dlatego jesli uprawia sie sport to powinno sie korzystac z pomocy lekarza sportowego. Uniknie sie tego typu sytuacji jak twoja.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Usunięty przez Boofi za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5714
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cóz - jest w tym wiele prawdy
suplementy - jako środki spożywcze nie są tak rygorystycznie traktowane jak leki i już wiele razy się zdarzało że coś okazywało się dosyć szkodliwym
z suplementami nei prowadzi się dokladnych badań i nie wiadomo czy czasami wiele z nich ni eprzyczynia się do groźnych chorób
np taka glutamina - jeśli miał bys raka jelit i brał glutaminę to właśnie ona wpłynie na niego bardzo anabolicznie i neistety bedziesz miał przechlapane ...
tak samo moze być z innymi suplami ...
do tego lekarz ma rację że to sama chemia ...niestety wszystko jest chemicznie przerabiane lub syntetyzowane
odchodząc od tematu taka margaryna - jest to olej roślinny który musiał zostać utwardzony - i to jest też szkodliwe (cis , tranc , nikiel itp)

co do badań nad suplami i lekami
nad tymi drugimi prowadzi sie poważniejsze a i tak od czasu do czasu coś okazuje sie bardzo groźne
kiedyś chyba w latach 60-70 był taki lek który brały kobiety w ciąży - i neistety wiele z nich rodziło dzieci bez rączek i nóżek
potem np taki VIOXX - zawały itp
amfetamina
metamfetamina
kokaina
to też były kiedyś leki ...
przykładów można mnożyć dziesiątki

inna sprawa że wiekszość lekarzy unosi sie dumą i gada o rzeczach o których nie ma pojecia - ale prawda jest taka ze bezpieczniej nie brac supli a tylko sie odżywiac niż je brac .....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
dodam ze człowiek jest zeczą neizbadaną , biochemia , biologia fizjologia ....
i wszystko sie moze zdarzyć

jeszcze inny przyklad
ostatnio testowano lek przeciwbiałaczkowy na 8 osobach
6 dostało lek a 2 placebo
i te 6 skonczyło na intensywnej terapii

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dolegliwości brzuchowe ;]

Następny temat

Pieczenie skóry

WHEY premium