SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

załamana

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
odchudzam się już od dłuższego czasu ... mam za sobą 30 kg ale dalej nie jestem zadowolona z efektów ... dlatego poszłam za rada jednej z uzytkowniczek i chodze na siłownie cwicze na biezni i orbitreku oraz jestem na diecie ktorą dostałam od dietetyka ... od piatku do dzisiaj miałam malą przerwę poniewaz zrobilismy sobie z partnerem mały wypad nad morze. Dietę zawiesiłam ale nie obżerałam się jak prosię a do tego chodziliśmy całymi dniami żadnego obijania się ...
Wracam dziś do domu i patrze w lustro ... Kobieto przybyło cię ... centymetr w dłoń no i niestety nie myliłam się :(
w łydce 1,5 cm !!!!!!!!!!!!! biodra i talie jakoś przełknę ale te łydki dla których tak sie katuję na tej piep.rzonej siłowni ... rece mi opadły ... zrzucenie 1 cm kosztowalo mnie prawie 3 tyg. porzadnej charówki i diety a tu w 3 dni (i to bez przesadnego folgowania sobie) 1,5 cm !!!!!!!!!!!
Czy jest tutaj ktoś kto będzie mi w stanie wytłumaczyć jak to sie dzieje ?!?!?!
Już nawet nie łudze się że spuchłam przed @ albo że jechałam całą noc w pociągu w ciężkich buciorach i na siedząco i stąd taka "opuchlizna"
Szczerze to w takich chwilach chce mi się tym pieprznac i koniec ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie swiruj, i patrz sie realnie jaka diete masz od dietetyka oni bardzo "lubia " dawac diety niskokaloryczne a po nich to jojo gwaratnowane, ciezko trafic na rozsadnego.

Jezeli jestes na diecie niskokalorycznej albo innej ekstremalnej kazde odejscie od niej szybko powoduje puchniecie a w dalszym okresie szybki przytycie.

Pokaz jak jesz i jak cwiczysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1276 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14359
wez lepiej wklej ta diete od dietetyka, bo co ludzie tutaj diety od lekarzy wklejali to masakra.

"gdzie Ty widzisz żebra? to mięśnie zębate...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 376 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6024
moja mama zapłaciła kupę kasy dietetykowi, schudła szybko parę kg, a za chwilę wspaniałe yoyo.
patrzę, i co widzę? 1100 kcal.
powinna go do sądu podać.

suchar

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
wiec staram sie byc na siłowni 3-4 razy w tygodniu. 15 min. bieganie na bieżni (dłużej nie dam rady bo mam astmę) i orbitrek 30 min + jakieś ćwiczenia na brzuch i uda oraz rozciąganie.

Dieta wyglada tak ...
dziennie zjadam
100 g pieczywa razowego
warzywa w sumie do woli ale w moim wykonaniu to jakieś max 600g
owoce 200g
mięso (drób albo ryby) 100g na obiad
ryż albo makaron 30g
płatki owsiane do śniadania
kefir lub chude mleko jakieś 500g

zazwyczaj moje jedzenie wygląda tak:
śn: 30g płatków owsianych z 200g kefiru
II śn: 100g pieczywa z 10g oliwy z oliwek (zamiast masła) + masa warzyw (rzadko jadam do chleba biały ser lub chuda wedlinę). Dodatkowo wypijam jakieś 150 ml soku owocowego lub 300 ml warzywnego
obiad: 100g mięsa gotowanego lub pieczonego bez tłuszczu + 30g ryzu, kaszy lub makaronu (zazwyczaj ryżu ciemnego)+ ok 200g warzyw gotowanych lub surowych
kol: koktajl mleczno owocowy lub galaretka owocowa z owocami - 200g

Na takiej diecie schudłam przez rok jakieś 25 kg do zeszłych świat bożego narodzenia. Potem miałam przerwę (żadnego efektu jojo)i teraz w marcu postanowiłam jeszcze troche balastu się pozbyć ...
Przy tamtych 25 kg prawie wogóle nie cwiczyłam bo wkurzało mnie strasznie to że po ćwiczeniach masa ciała wcale nie spadała w dół a przy samej diecie szło 800-1200g / tydzień
teraz postanowiłam pocwiczyc i efekty na mięśniach są ewidentnie widoczne już po niecałym miesiacu i bardzo się z nich cieszę. Moim problemem są bardzo masywne uda (tłuszcz + mięśnie) i łydki (tłuszcz + mięsnie) ... z reszty w mniejszym lub wiekszym stopniu jestem zadowolona ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
cwiczenia silowe prezerwuja tkanka miesniowa,i moga ja rozwianac nawet na diecie niskokalorycznej jesli ich wczesniej kompletnie nie bylo,ale tylko w malutkim stopniu.
Jest calkiem mozliwe ze wlasnie to sie ciebie tyczy.
Nie zmienia to faktu ze najlepszymi dietetykami jestesmy my sami,bo znamy nasze organizmy najlepiej.
Najwiekszym bledem ,i to powinno byc uregulowane prawnie,jest suche przypisane 1200 kcalowej diety dla osobnika poddanego diecie.Nie wazne czy wazy 100 kg czy 60kg , im wiecej tym gorzej dla takiej osoby :) 60 kg x 24h= 1440 kcal na dobe . Tyle nasz organizm potrzebuje zeby funkcjnowac gdy sie lezy i nie rusza przez dobe. A gdzie kazdy ruch miesnia,czynnosci,myslenie mowa ?

Cala filozofia odchudzania,to zanim sie w ogole zacznie cos robic to nalezy znac swoje zapotrzebowanie kalorczyne. Potem dodac diete i aktywnosc i obserwowoac co sie dzieje. Na tej podstawie dokonuje sie korekcji kalorii lub dodaje wiecej aktywnosci.Potem powoli sie tnie ,jak zrzucimy te pare kilo to mala przerwa i znowu.

Dlugie redukcje nie sprzyjaja gubieniu tluszczu,zaczynanie od diety niskokalorczynych do tego nie przemyslanych konczy sie choroba,zlym samopoczuciem i oczywiscie efektem yoyo.

krotko mowiac, krew mnie zalewa jak czytam takie posty.Jak ludzie trzymaja czyjes zdrowie w rekach to powinni miec do tego jakas kompetentna wiedze,tutaj 16 letni chlopaki juz maja wiedzy na temat diet do tego stopnia ze buduja mase bez tluszczu czy redukuja sie przez problemow i uszczerbkow na zdrowiu. A taki lekarz da Ci liste produktow powie nie jedz wiecej niz tyle i tyle i daj 100 zl !! To sie nie ma jakkolwiek do sprawy.

Poczytaj na temat odzywiania i diet,policz co trzeba i jedz od nowa jak masz ochote.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Ta dieta - porażka . Właściwie to jedynie obiad wygląda w miarę normalnie, resztę trudno nazwać posiłkami. Szkoda, że nie wypełniłaś ankiety - czasem to tylko nam się wydaje, że coś jest nie tak.
Ponieważ nie ma ankiety trudno również oszacować potrzebną ilość kalorii. Właściwie to dietę powinnaś ułożyć od nowa wg rzeczywistego zapotrzebowania i dobić powoli do tego zapotrzebowania (zakładam, że w tej chwili jesz ok 60%-70% tego co powinnaś). Co do treningów proponuję więcej siłowego na duże partie (nogi, plecy) a na koniec aeroby (bieżnia, rowerek).

Jednak na początek zmień dietę - na obecnej nic już więcej nie osiągniesz. Wskazówki żywieniowe, jak liczyć kalorie, jak komponować posiłki znajdziesz w "podwieszonych"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
Płeć : kobieta
Wiek : 23
Waga : 64
Wzrost : 163
Obwód klatki : 95,5
Obwód ramienia : 30
Obwód talii : 73
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :???
Aktywność w ciągu dnia : studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3-4x siłownia
Odżywianie : dieta która sie okazało jest beznadziejna
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : astma oskrzelowa
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, basen
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Linea
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : ???
Stosowane wcześniej diety : j.w
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
troche na pewno ale az tyle ???

Zawzięłam się i w wolnych chwilach czytam forum :)
Jak uda mi się przebić przez ten ogrom wiedzy i spłodzić jakąś dietkę i plan ćwiczeń to sie pochwalę :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na spalenie tłuszczu - powrot po kontuzji

Następny temat

Czym zabijać apetyt?

WHEY premium