SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

z 80 kilo

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 51
Chcę zrobić redukcję, by upuścić do 73 kilo.
Robiłem low carb, nie wypalił ze względu na owoce które uwielbiam i głównie zaniedbanie, trzymam się kaloryczności, ale nie jem zgodnie z planem więc zaniedbałem. Można powiedzieć, że sam ustalam sobie posiłki, lecz nie ważne.

Może parę rzeczy które lubię itd.
Tak jak wcześniej wspomniałem, owoce super sprawa, dodatkowo jem samo(że bez chleba) masło orzechowe, dużo warzyw również lubię, lecz najczęściej są to marchew, fasolka strączkowa, doliczę do tego kiszone ogórki oraz kapustę, tak dość racjonalnie staram się zawsze dobierać te witaminki, na miarę amatorskich możliwości.
Nie mam żadnych pokus do słodyczy, jedynie do owoców, chcę odstawić kompletnie chleb, bułki, jeść tylko ziemniaki i ryż.

Aktywność..
Siłownia, 3 razy w tygodniu, bieganie starać się będę około 2 razy bądź raz w tygodniu, wcześniej biegałem około 3 razy ale to na LC.
Głównie siedzę w domu, przed komputerem spędzam większość czasu więc chciałbym racjonalnie dobrać tą kaloryczność w dniu.
Co prawda nie długo wyjeżdżam i wtedy trzymanie diety będzie cięższe ale więcej ruchu wejdzie w grę.

No i ogółem mezo, ogółem redukcję chcę bo się taki wielki czuję, chciałbym choć trochę nawet powolną redukcją odkryć mięśni.

W jaki sposób do takich danych najodpowiedniej dobrać proporcje:

Waga: 80kg
Wiek: 16
Pas: 83

Mogę mnożyć w ten sposób?
b 2,2g/kg
w 2,5/kg
t 1/kg

mam coś od tego odciąć jeszcze czy to będzie okej?
nie chcę jakiś linków tutaj do tematów, jestem świadom, że tutaj jest pięknie na forum wszystko opisane, ale chcę odczytać opinię jednego bądź kilku z was, taką indywidualną. Dodatkowo wspomnie o tym, że nie chcę wydawać pieniędzy na suplementy typu białko, uważam, że mięso jest lepsze, jeżeli już to ostatecznie mogę kupić jakiś spalacz, ale wątpię by zmieniło to coś prócz jakości treningu.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą sprzyjającą odpowiedź :)


Zmieniony przez - maksy-milian w dniu 2016-07-12 23:59:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
http://potreningu.pl/calculators Zależy na ilu teraz stoisz, w ciemno na start ~200 odejmij. Jaki rozkład teraz masz?
Dobrze że stawiasz na mięso, nie na suple.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 51
Wskaźnik bmr: 1944 kcal
Aby utrzymać wagę: 3353 kcal

odjąć mam od wzkaźnika czy od utrzymania?

Jeśli chodzi o rozkład jedzenia, właśnie dziś przechodzę na węgle z tego low carb powoli. Wdrążam ten ryż, potem troszkę więcej węgli lecz zawsze na węglach jadłem w ten sposób;
i posilek:
- jajecznica + 2-3 kromki chleba
ii posilek
- kurczak z ryzem/kasza/jakies warzywa
iii
- po treningowy posilek zazwyczaj tunczyk i banan
iv
- kurczak z ryzem/kasza jakies warzywa
v
- twaróg jakiś

*dodatkowo tu odejme te kromki chleba, badziewie straszne. Mimo że starałem się jeść te razowe takie ze swoich piekarni to na pewno mieszali te mąki żytnie z pszennymi

co do treningu:

pon klata+biceps, wtr plecy+brzuch, sr wolna, czwrtk barki triceps przedramie, + prawdopodobne że wcisnę np w piątek nogi


Zmieniony przez - maksy-milian w dniu 2016-07-13 09:22:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Odjąć od utrzymania, bmr to jest minimum jakie potrzebuje Twój organizm do utrzymania funkcji życiowych przy leżeniu i nic nierobieniu.

Diete (produkty i gramature) wrzuć najlepiej w dziennik potreningu, wtedy łatwiej Ci będzie pomóc. ;)

I co to znaczy, że nogi prawdopodobnie? Jeżeli chcesz konkretnej pomocy od chłopaków to wypełnij ankiete, bo nie wiadomo jaki staż itd. https://www.sfd.pl/Regulamin_i_ANKIETA_dzialu_Junior_SFD_-t816238.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 51
głównie chciałem pomocy przy tym bmr, to w sumie wszystko.


Zmieniony przez - maksy-milian w dniu 2016-07-13 16:32:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta + Suple

Następny temat

Rzezba Redukcja Endomorfika

WHEY premium