Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 13074 razy
  • Autor

wrastajace paznokcie

• ślimaczek
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 63

Wysłano 25 sierpnia 2004 10:19

Przeniesiony przez Tyka z działu 'Fitness'.zgłoś naruszenie

co ja mam zrobic moze wy wiecie.od ponad 2 l wrastaja mi sie paznokcie.mialam juz wiele razy ciete i zrywane. nic to nie pomaga. jak chodze to jeszcze nic ale tylko zaczynam trenowac zaraz otwieraja mi sie rany.to boli.dziwne to jest bo przez rok nie obcielam paznokcia z przodu. on sie rozrasta na boki.czy to moze byc cos z hormonami po ciazy???? prosze o pomoc, za kazda odpowiedz dziekuje.
    forever you & me...
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 25 sierpnia 2004 10:37

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • attika
    • LPA: 6937

Wysłano 25 sierpnia 2004 10:37

zgłoś naruszenie
    no tak....
    najlepiej byłoby dać im wyrosnąć w całości ponad skórkę palucha i opiłować na prosto, bez zaokrągleń po bokach, nawet jesli miałabyś nosić ciut długie, to pamiętaj, że tak opiłowane w środkowej części są dość krótkie, więc nie powodują dykomfortu w noszeniu obuwia..(moje prywatne zdanie, to opiłowane na prosto sa teraz trendy, jak widze takie paluchy jak tetley... z obreczą francususką... jak naleśnik..)
    są także do nabycia klamry korygujące takie paznokcie, są też specialne plastry i tworzywa nakładane na paluchy, które korygują paznokieć unosząc jego rogi ku górze i eliminując po części nacisk na wrastająca częśc wału okołopaznokciowego czym zmniejszają ból przy odrastaniu.
    Jesli już jest żle, stworzył sie obrzęk i ropieje, to pomocne jest wkładanie roleczki z waty nasączonej maścią antybiotykową pomiedzy koniec paznokcia a wal okołopaznokciowy, trzeba tylko pamiętać o higienie i często wymieniac roleczkę, działa ona jak klamra antyseptyczna, powoduje odizolowanie płytki paznocia od skóry (rany) a maśc łagodzi stany zapalne.

Niemniej w swoim życiu widziałam już takie paznokcie z wyrośniętą płytką i obrzękiem na wale okołopaznokciowym, po lekkim naciśnieciu z wału saczyła sie treśc ropna, choć niby nie miało co tam wrastać,
    mało logiczne, ale bywałe
    czasem ulgę przynosi moczenie w ciepłej wodzie z mydlinami, wtedy szybciej zbiera sie treśc ropna, co umożliwia jej łatwe wyciśnięcie a to z kolei przynosi ulgę cierpiącemu...
    pozdrawiam
    Dorsien
  • ślimaczek

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:11

zgłoś naruszenie
    no tak zgadzam sie tylko te paznokcie jeszcze nie urosly do konca i nawet nie ma jak tej watki tam wsadzic.sa jakby w dolku i nie moge ich nawet opilowac, ciezko mi sie je nawet poleruje, bo to podobno tez pomaga- boki paznokci rosna do gory. ja mimo iz tak polerowalam ze byly przezroczyste i cieniusienkie jak papier nie uniknelam kolejnego ciecia. mam miesiac na wyleczenie no jak w szkole opuszcze pare treningow krav maga i samoobrny nic sie nie stanie ale JA CHCE CHODZIC !!!!
    forever you & me...
  • attika

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:16

zgłoś naruszenie
    na moje masz przed sobą od 3 do 6 miesięcy męczarni, ale potem powinno być już tylko lepiej

a po co sobie strugałaś takie naleśniki??? żeby to chociaz lansowali w jakimś katalogu...

na te cienkie boki nawet klamry nie założysz, ten pasek korygujący pewnie tak, ale czy będzie się trzymał

a gdyby tak nalać mase akrylową...?
  • ślimaczek

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:26

zgłoś naruszenie

to bylo pomiedziy cieciami,ostatnio mialam w kwietniu zrywane ikiepsko rosna sa garbate i male a mimo to wrastaja sie.poprzednim razem leczylam je rok i nic nie dalote rany otwieraja sie z dnia na dzien i tak sie tez goja.boje sie ze mnie to dopadnie w trakcie szkoly i obleje techniki walki.czego nie chce = powtorka semestru. czy nie lepiej juz dla mnie bedzie zerwac z macierzem? podobno mam sklonnosci. wielu osobom ktore znalam z porodowki i jeszcze z przychodni zaczely sie wrastac paznokcie w ciazy. to dziwne ale jak widac musi cos w tym byc.nie wiem juz co mam myslec o tym wszystkim.
    forever you & me...
  • attika

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:30

zgłoś naruszenie
    zanim wyrwiesz z korzeniami, zastanów się nad ta masę akrlową na całośc, z przedłużeniem do naturalnej wielkości, jak kosmetyczka podłoży dobrze formę to powinno się udać..
    wyrwac zawsze zdążysz,
    a tak na marginesie, pofałdowane powiadasz... a lekarz nie mowił nic, że moga byc chore?
    a sa może żółte?
  • ślimaczek

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:34

zgłoś naruszenie

o klamry pytalam w salonach i to tych renomowanych ale nikt nigdzie takich rzeczy nie robi. w wiekszosci pytali sie co to jest i z czym to sie je. a powinni to wiedziec. zawsze prawidlowo mialam obciete paznokcie i opilowane. rany zaczely mi sie robic na koncy paznokcia przy macierzy i stopniowo szly zawsze do przodu. gdyby to z przodu bylo to spoko bym to sama zrobila. moja sasiadka wojuje z paznokciami od ciiazy (juz 3 l) i boi sie chirurgow ja proponowalam jej lapis ktory czasem pomaga, mnie pomagal gdy mialam juz solidne rany. ona sie znow boi...
    http://uzc.republika.pl/klamra_na_wrastajace_paznokcie.htm
    http://stopyzproblemami.republika.pl/wrastajace.htm 
    forever you & me...
  • attika

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:40

zgłoś naruszenie
    i wcale się nie dziwię...
    nie masz innego wyjścia jak tylko przeczekać i odczekać, macierz bedzie nadal produkowała paznokiec w rozmiarze 22, nawet jeśli lekarz zmniejszu go do 20, więc historia sie powtórzy
  • ślimaczek

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:41

zgłoś naruszenie

nie nie sa chore najczesciej po paznokciach zrywanych lub gdy zeszy naturalne po np przytrzasnieciu nastepne sa zdeformowane i chropowate. sa tez piorunsko bruuuube a do dzis od zabiegu mnie bola i nie moge ich zetrzec polerka. cos jest nie tak ale lekaze twierdza ze jest dobrze.partacze.pracuje w znanym szpitalu i szczerze jak tam wchodze robie sie bardziej chora. chirurdzy ktorzy nie wiedza co to jest macierz a jak juz im powiem to nie chca mnie oszpecac. to co jest dla nich wazniejsze??? zdrowie czy wyglad????? kasa !!!
    forever you & me...
  • attika

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:48

zgłoś naruszenie
    No to Ameryki nie odkryłas...
    nawet przechowywanie w trupa lodówce jest płatne..

idz prywatnie, to zaraz im sie przypomni nie tylko co to macierz ale pochodzenie macierzy, skóry i innych bździdeł
  • ślimaczek

Wysłano 25 sierpnia 2004 11:48

zgłoś naruszenie

sorki troche sie spozniam z odpowiedziami ale sprzatam i zajmuje sie dzieckiem jednoczesnie.
    forever you & me...