SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

wakacyjny brak czasu / trening

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 801

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1658
witam. na silowni cwicze 3 lata, w zasadzie bez wiekszych przerw, przez wiekszosc czasu atakowalem mase. w nadchadzacy letni sezon wybieram sie za granice do pracy i bede mial tylko 2 dni w tygodniu wolne by zrobic cos z soba, do dyspozycji bede mial dosc sporo sprzedu w miejscu zamieszkania (mala silownia). Brak czasu przyczyni sie do tego iz nie bede mogl trzymac odpowiedniej diety, napewno mniejszy sie ilosc dostarczanych wartosci odzywczych. moje pytanie brzmi: jaki trening polecalibyscie mi na te 2-3 miesiace, zakladajac ze mam tylko 2 dni w tygodniu na trening na silowni. Dodatkowo zamierzam jeden dzien poswiecic na bieganie. Chodzi mi głównie o to by nie stracić jako takiej sportowej formy, jestem swiadomy ze spadki beda rzecza naturalna.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3226 Napisanych postów 41858 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322637
Fbw.

Tylko martwi mnie fakt słabej diety.Bo w takim wypadku ciężki wysiłek fizyczny bym ograniczył.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-06-08 15:42:08

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1658
postaram się jeść w miare możliwości odpowiednio. trening nie bedzie zbyt intensywny wiec i zapotrzebowanie spadnie, robic jakas ogólnorozwojówke czy co? po prostu chce cos robic, bo zwariuje tak siedzac na tylku 3 miesiace.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 72270 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 303849
Brak czasu na jedzenie...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 676 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5389
A pracowałeś kiedyś za granicą, że się dziwisz, iż efektem tyrania 12h dziennie i krótkich przerw może być brak czasu na jedzenie? Poza tym dochodzi tez brak chęci, bo przy fizycznej pracy w ciężkich warunkach wielu zwyczajnie nie ma ochoty na jedzenie.

Jako, że sam byłem w dokładnie takiej samej sytuacji autorowi doradzę przede wszystkim utrzymanie ciągłości ćwiczeń na siłce i maksymalnie możliwe nie zaniedbywanie diety. Co do treningu na siłce wybrałbym jakąś obwodówkę ze średnią intensywnością, żeby na spokojnie wejść w normalny trening po powrocie do kraju.

Treningi na budowanie masy, rzeźbę itp. pierdoły odpuściłbym już na wstępie, bo i tak na 99% autor tego nie wykona, chyba że będzie pracował w biurze 8h dziennie i stronił od libacji.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 72270 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 303849
Co to ma do rzeczy czy pracuję tu czy za granicą. Jestem w pracy ponad 10 h dziennie i nie siedzę za biurkiem. Mam tylko ten komfort że to ja zatrudniam a nie jestem zatrudniony i nie muszę czekać do 12 czy którejś na posiłek.

Jeżeli nie stoisz przy taśmie z jedną tylko przerwą to zawsze przecież można iść się napić czy coś i wtedy wypić przygotowany w domu koktajl. To plus porządny posiłek na przerwie oraz to co w domu i spokojnie w bilansie można się zmieścić.
Trzeba chcieć.

Co do treningu - dwa zestawy FBW. Same podstawy.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-06-10 23:59:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
No właśnie, tak jak myślałem, nie tyrałeś za granicą i teoretyzujesz.

Porównywanie pracy z możliwością ustalania sobie przerw z narzuconym przez pracodawcę reżimem z krótkimi przerwami, często nieregularnymi i jest trochę nie na miejscu, bo to dwie zupełnie różne sytuacje. :)

Prawda jest taka, że trzymanie diety w obcym kraju, w obcym miejscu zamieszkania, przy fizycznej, długotrwałej oraz przede wszystkim nowej pracy w niesprzyjających warunkach jest zwyczajnie niemożliwe przez jakiś okres czasu i skomplikowane w późniejszych miesiącach. Jeśli taki okres wycieczki trwa 2-3 miesiące, tak jak u autora tematu to niestety trzeba liczyc sie z tym, że zanim stworzy się senswoną dietę (na bazie zachodniego pseudojedzenia), czas posiłków, nabierze pewnego rytmu w ich przygotowywaniu i robieniu zakupów zdąży się wrócić do kraju.

Mówię to oczywiście z doswiadczenia, bo będąc jeszcze młodym szczylem wyjeżdżałem pomiędzy semestrami na studiach za każdym razem zarabiać grubą gotówkę za granicę i problemy w kwestii siłowni, diety itd. zawsze były powtarzalne.

Grunt to systematyczny trening (jakikolwiek, a w kwestii diety - unikanie ujemnego bilansu kalorycznego oraz przestrzeganie ogólnych zasad żwyieniowych. Ukierunkowanego treningu, kolejnych cykli czy detalicznych diet nie ma sensu tworzyć, bo i tak nic z tego nie wyjdzie. Warto też zabrać jakieś suplementy z Polski, np. białko, bo z tym będzie największy problem.

Zmieniony przez - Scorpion17 w dniu 2011-06-11 10:16:06

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Autor nie umieścił ani jednej wzmianki o środowisku, w jakim będzie przebywał więc to nie ja teoretyzuję.

Ciężko będzie co nie znaczy że jakiegoś poziomu nie da się utrzymać przez ten czas. Przy względnym pojęciu o komponowaniu diety można utrzymać bilans posiłków na odpowiednim poziomie. Jakość to już inna kwestia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Nie bede sie juz rozpisywal i opisywal w jakim srodowisku bede pracowal i jak bedzie wygladal moj dzien pracy bo uzyskalem odpowiedz ktora mniej wiecej oczekiwalem.

Zmieniony przez - BandH w dniu 2011-06-11 12:31:20
...
Napisał(a)
Usunięty przez Hubert81 za pkt 4 regulaminu
Znawca

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stres

Następny temat

Mala redukcja