SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vespertin / Nowa codzienność!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 232
Od dziś będzie to miejsce, w którym będę codziennie.
Będę tu opisywać swoje zmagania z samą sobą.
Czego oczekuję? Przede wszystkim motywacji, rad, kopniaków i szczerości

Stan:
-158 cm wzrostu
-55 kg
-wiek 33 lata
-dieta- śmietnik
-od roku regularne wizyty na siłowni, jednak bez ładu i składu
-lekko rozregulowany metabolizm, skaleczony kilkoma mocnymi dietami

Cel:
-do czerwca sylwetka plażowa Usystematyzowanie ćwiczeń siłowych w coś logicznego. Wsparcie redukcji areobami- 2 razy w tygodniu maksymalnie.
-mądra dieta!!!

Zastanawiam się nad lekkim podparciem się eksperymentem pumy "Femme Fatale", już przebrnęłam przez większość tekstu i wydaje się być ciekawy.
Teraz zabieram się za pstrykanie fotek, żeby można było podziwiać efekty

Trzymajcie kciuki!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 232


A więc "nadejszła wiekopomna chwila..."

Fotki są słabej jakości, jak widać pstrykane przyrządem przystosowanym do dzwonienia, jednak tylko takie mogę w tej chwili umieścić.

Jutro o 9.00 trening na siłowni, po powrocie relacja i plan diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 232
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 232
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Fajna laska z Ciebie Dobry podkład pod budowanie super sylwetki. Dopracujesz dietę i trening i na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4159
Zgadzam się z Hubertem Powodzenia!

"Największym twoim wrogiem jesteś ty sam, na treningu walczysz z samym sobą
i jeżeli na każdym treningu dajesz z siebie 110% to wygrałeś"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 232
Hubert, Laurynka dziękuję za motywację, dziś potrzebowałam jej jak nigdy dotąd

Po wczorajszym zaczytaniu w poście Pumy czas na ustalenie priorytetów. Moją słabą stroną są brzuch i ręce. Mocną- od pasa w dół. Cel- budowa masy mięśniowej. Głównie praca nad górą ciała- biceps, triceps, barki i plecy. Praca nad dołem ciała w późniejszym terminie- to będzie cel nr 2
Wczoraj robiłam sobie rachunek sumienia i po wykonaniu listy błędów wygląda to następująco:
-błędy żywieniowe- za niska podaż kcal, zbyt mocny zoom na białku, brak tłuszczu w diecie. Efekt? Szybka redukcja, jednak brak długo wyczekiwanej masy mięśniowej. Co oznacza spadek motywacji i giniemy w błędnym kole....
-Treningi bez planu. Najczęściej tzw. „gotowce” na sali, praca odtwórcza choć bez obijania ,najlepiej jak ktoś pilnował, odliczał i pokazywał co robić (Power gym, shape itp.)
Wnioski:
-początkowo swoich opisach skupię się na budowaniu diety. Dziś zrobię zakupy, zaopatrzę się w produkty potrzebne mi do końca tygodnia. Policzyłam zapotrzebowanie na BTW oraz ogólnie na Kcal. Brzmi to nieprawdopodobnie ale będę jadła następująco:
BMR 1296,5
Plus zapotrzebowanie na aktywność 2074,4
Dodatkowe 15% na budowę masy 2385,56

Obawiam się trochę zalania tłuszczem, do tej pory jadłam 1600 kcal maksymalnie. Spróbuję, najwyżej będę korygować.





Plan treningowy z naniesioną dietą:
Poniedziałek - czterogłowe uda + łydki/pośladki/przywodziciele i odwodziciele- WYSOKI
Wtorek - grzbiet + kaptury -UMIARKOWANY
Środa - wolne - NISKI
Czwartek - dwugłowe uda + łydki/pośladki/przywodziciele i odwodziciele- WYSOKI
Piątek - Klatka + barki UMIARKOWANY
Sobota - wolne NISKI
Niedziela - biceps + triceps + przedramię NISKI

-siłownia tylko i wyłącznie. W poście Pumy, na którym będę się opierać (pozdrowienia dla autora) są ćwiczenia których fizycznie wykonać nie mogę (np. prostowanie na maszynie) powodu braku niezbędnego sprzętu (siłownia domowa-wyciąg, modlitewnik, ławeczka i sztangi : łamana i prosta ). Zastąpię je czymś co wyda mi się właściwe, wtajemniczonych proszę o ewentualne uwagi
Na koniec każdego dnia będzie relacja z treningu + osiągi oraz opis michy
Pozdrowienia!!!
Najlepszego dla wszystkich Kobiet!!!


Zmieniony przez - vespertin w dniu 2010-03-08 09:16:32

Zmieniony przez - vespertin w dniu 2010-03-08 09:20:42

Zmieniony przez - vespertin w dniu 2010-03-08 09:21:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 232
Dziś rozpoczęłam pierwszy dzień czterotygodniowej fazy akumulacji.
Poniedziałek - czterogłowe uda + łydki/pośladki/przywodziciele i odwodziciele
1. Przysiad tylni ze sztanga / 5 s /8 powt /17 kg
2a. Prostowanie nóg w pozycji leżącej / 3 s/ 12 powt *
2b. Boczny przysiad ze sztangą /3 s/ 8 na nogę /17 kg
3. MDS: Wykrok na palcach/krotki wykrok/długi wykrok/2 s/ 8 na nogę
4. Wspiecia na palce ze sztanga / 3 s / 20-20-16 powt./17 kg
5.Pompa- prostowanie nóg leżąc 1 s / 80 powt

*i tu mamy ćwiczenie zastępujące prostowanie na maszynie (której to nie posiadam). Leżenie na ławce prostej, pośladki przy krawędzi siedziska. Nogi ugięte w górze, pomiędzy stopami piłka. Ugięcia nóg w kolanach oraz wyprosty z przytrzymaniem (ładnie pracuje dwugłowy). Niby bez obciążenia ale czuć mocno zarówno nogi jak i dodatkowo brzuch i przywodziciele. Co o tym myślą specjaliści? Można zastąpić?
I jeszcze jedna ważna kwestia. Czy pompa robiona tym ćwiczeniem jest ok? Czy może zmienić na coś innego?
Ogólnie wrażenia z treningu dobre, chyba robię za krótki przerwy bo zamknęłam się w 45 minutach. Jedyny problem miałam ze wspięciami (co widac w wykonaniach)- łydki piekły jak cholera, mam nadzieję że to przejściowe.

Miska:



Zrobiłam podstawowy błąd. Zapomniałam o tłuszczu. Zostawiłam go sobie na wieczór i nijak nie mogłam tego upchnać w dwóch posiłkach. Co więcej trenowałam po 18, więc wszystko mi się poprzestawiało.
Od jutra porządek z tłuszczem.





Zmieniony przez - vespertin w dniu 2010-03-08 21:24:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Mi się podoba powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 392
Witamy na forum. Figurka juz jest niczego sobie!!! Zycze powodzonka i wytrwalosci. Bede zagladac o obserwowac Twoje poczynania
Pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 94381 Napisanych postów 364300 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668720
jest ok,powodzonka

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENIG NA MASE PO FBW DO OCENY

Następny temat

Plan masa proszę pomoc

WHEY premium