Temat został odczytany 48649 razy

uszkodzona łekotka przyśrodkowa

zgłoś naruszenie
  • Kuśtyczka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
  • Na forum: 9 lat
  • LPA: 17
Heja,
Jakieś 4 tygodnie temu skręciłam kolano. Po kilku punkcjach i chodzeniu od lekarza do lekarza okazało się, ze mam POZIOME USZKODZENIE ROGU PRZEDNIEGO ŁĘKOTKI PRZYSRODKOWEJ.
Lekarz powiedzial, ze mam 50% szans, ze samo mi sie to wyleczy. Hmmm, oznacza to chyba tyle, ze jak sie nie wyleczy to czeka mnie altroskopia:((
Czy ktos mial podobny przypadek?Jak sie zakonczyło i jakie rzeczywiscie sa szanse na wyleczenie bez zabiegu?
dzieki
Kustyczka

1177410115000
zgłoś naruszenie
  • Boofi
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 9533
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 18699
  • Trenuje: teoretycznie od zeszłego wieku
artroskopia to nic złego jakbyco ...
XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
1177415048000
zgłoś naruszenie
  • Kuśtyczka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
No tak, ale potem znowu chodzenie o kulach, rehabilitacja, .....a to trwa a ja nie jestem taka cierpliwa:(
1177428346000
zgłoś naruszenie
  • crash
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1246
  • LPA: 59409
  • Trenuje: 15
Po artroskopowym usunięciu łąkotki nie bedziesz chodzić o kulach, a sama rehabilitacja tez nie jest czasochłonna, jeśli nie masz duzego zaniku mięśni uda. Pamiętam, jak miałem dokładnie taki zabieg i rehabilitant zakazał mi kul, gdy chciałem po nie sięgnąć. A samo się nie zagoi, naderwany kawałek trzeba po prostu usunąć i wtedy się łąkotka się odbuduje.
-1
1177432549000
zgłoś naruszenie
  • Kuśtyczka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
Jak to sie odbuduje? Podobno nic sie nie ma prawa odbudowac w tej czesci przedniej łekotki przysrodkowej, bo tam jest za słabe ukrwienie czy cos podobnego.
Na razie kustykam, ale to caly czas boli i na dodatek jak stane na nierownym to jeszcze bardziej:((
1177507033000
zgłoś naruszenie
  • player10
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 9
  • LPA: 143
ja tez jestem po tym zabiegu i czasami mnie zaboli jak wychyle kolano niespodziewanie. Tak chyba ma byc bez ląkotki. A teraz czekam na rekonstrukcje wiązadel bocznych... :/
1177537684000
zgłoś naruszenie
  • Kuśtyczka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
No i stalo sie.Mialam zrobiony rezonans magnetyczny i wyszlo:łękotka przyśrodkowa uszkodzona, uszkodzenie typu "rączka od wiadra". Nie da rady - trzeba podobno operowac.
Jak na razie zapisalam sie do dr Tramsia w Enel-medzie. Czy ktos mial z nim do czynienia/albo operowal u niego kolano?
Kogo polecacie?Jaka klinikę

Kustyczka
1179054719000
zgłoś naruszenie
  • kradam
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3172
  • LPA: 21170
  • Trenuje: Właściwie to mi to lata
To znane nazwisko, chyba nawet składał rękę pewnej znanej osobistości, po tym jak tenże złamał ją spadając z taboretu probując sięgnąć klamki w swoim pałacu.
[http://www.sfd.pl/FAQ_-_kontuzje_i_nie_tylko-t321489.html]
1179082523000
zgłoś naruszenie
  • kubekacl
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 15
  • LPA: 54
siema. jak uszkodzilas sobie lekotke w miejscu w ktorym byla ukrwiona i samo sie zagoi. Jednak jak w innym to czeka cie leczenie artroskopowe. Wiezadla masz cale ?
brak:)
1179143428000
zgłoś naruszenie
  • Kuśtyczka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
Na rezonansie wyszlo mi, ze mam tez troche luzne ACL. Jeden lekarz powiedzial, zeby go nie ruszac, a drugi, ze moznaby go obkurczyc, tylko, ze wtedy powrot do zdrowia dllllllllllluzszy.

co o tym myslicie?
-1
1179153822000
zgłoś naruszenie
  • kradam
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3172
  • LPA: 21170
  • Trenuje: Właściwie to mi to lata
Jeśli noga Ci nie ucieka to bym zostawił te ACL. W każdym bądź razie noga do przećwiczenia.
[http://www.sfd.pl/FAQ_-_kontuzje_i_nie_tylko-t321489.html]
1179164659000