SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

treningi pod sztuki walki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Poszukuje pomysłów / co zmienić w moim dotychczasowym planie push pull, żeby poprawić szybkość, kondycje i wytrzymałość. Tak wiem NIC nie zastąpi normalnych treningów, lecz niestety z braku funduszy musiałem odpuścić około roku treningów co zamieniłem na siłownie. Na mma wracam od następnego miesiąca i chce to zrobić na pełnej :) Póki co między 2mintowymi przerwami w seriach robię
-1min skakanka potem minuta worek
-1,30min bieg bokserski
-rozciąganie
-drążek
-pompki
-walka z cieniem
byłbym wdzięczny za radę co można dodać.


Plan (zaczerpnięty z internetu z lekkimi modyfikacjami pode mnie)

PON push
KLATKA BARKI TRICEPS
- wyciskanie sztangielek dodatnio 5 X 8
- wyciskanie sztangi dodatnio 4 X 10
- wyciskanie żołnierskie 4X10
- wzniosy boczne 4 X max
- Wyciag 4x 10
- odwrotne z ciężarem 5x10


WT pull
PLECY NOGI BICEPS ŁYDKI
- podciąganie na drążku przodem 4 x max
- przysiad sztangą 5 x 10
- martwy ciąg 4 s
- wykroki 4 x 10
- uginanie z sztangą prostą 4 X 12
- wspięcia stojąc 4 X max

CZW push
KLATKA BARKI TRICEPS
- wyciskanie sztangielek dodatnio 6 x 10
- ławeczka ujemna 4x10
- poręcze 4x max
- rozpiętki 5x10
- Francuskie 5 X 10

PT pull
PLECY NOGI BICEPS ŁYDKI
- wiosłowanie sztangą
- przyciąganie sztangi do brody 4 x max
- przysiad 4 X 10
- biceps łamana 5xmax
- wspięcia stojąc 4 X max
- Szrugsy 4x max
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ja na twoim miejscu zamiast push pull wybrałbym obwody. Podstawowe ćwiczenia wielostawowe, jedno ćw. na partię, przedział powtórzeń 12-15, a obwodów tyle ile dasz radę.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 559 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8409
Oczywiście że obwody, np. 6 stacji, minuta pracy, minuta przerwy, po obwodach obowiązkowo rozciąganie. Obwody oczywiście pod SW.



Zmieniony przez - prq91 w dniu 2017-04-02 18:51:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Głupi ten plan jak pod SW. To bardziej kulturystyka jest.






Zmieniony przez - pawel.tarka28 w dniu 2017-04-14 22:37:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
pawel.tarka28
Głupi ten plan jak pod SW. To bardziej kulturystyka jest.


Nie zgodzę się. Plan jest dobry pod budowanie siły ogólnej, a ta jest potrzebna do sw.
Inna sprawą jest to, że autor wspominał o szybkości i wytrzymałości. Wtedy trzeba dodać plan uwzględniajacy te dwie sprawy, bo samym treningiem siłowym się tego nie osiągnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
4x10 to siła? Rozpiętki to siła? Dla mnie siła to np. stronglifts, czy bardziej pod sw plany z podnoszenia ciężarów, z ćwiczeniami takimi jak power clean, czy rwanie.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
Pietrosiek253
4x10 to siła? Rozpiętki to siła? Dla mnie siła to np. stronglifts, czy bardziej pod sw plany z podnoszenia ciężarów, z ćwiczeniami takimi jak power clean, czy rwanie.


Zależy jaka siła konkretnie. Nie powiedziałam, że plan jest idealny. Ale ma przysiad, martwy ciąg, wyciskanie żołnierskie.

Oczywiście, rwanie i podrzut są najlepsze pod sw, ale nie każdy od razu będzie w stanie tak ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Można zapisać się do klubu podnoszenia ciężarów i tam nauczyć się techniki. Ale robienie takiej objętości? Jest to bez sensu. Masa pójdzie, ale siła nieznacznie.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 494 Napisanych postów 868 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1432
Powtarzam jeszcze raz to nie jest dobry plan pod SW. Nie ma tu za bardzo o czym dyskutować. Trening pod SW musi zawierać kilka elementów i kila trzeba pominąć . Poza oczywista indywidualizacja i w zależności od okresu przygotowawczego zasadniczo w brew temu co robią nawet zawodnicy wysokiej klasy raczej nie powinien taki trening zawierać zbyt dużo powt. Dlaczego to już długa dyskusja ale generalnie nie wchodzi on ani w zakres wytrzymałości potrzebnej do św ani nie rozwija siły pod SW. Bledem Heat Te skupianie się na ćwiczenia na małe grupy mięśniowe w zbyt dużym zakresie czy ogólne założenia jak di treningu kulturystycznego tu też dużo by gadać. Ale dużą masa w stosunku do umiarkowanej siły ,rozwój mięśni powodujący ich znaczący wzrost zapotrzebowania na tlen cy ostatecznie kulturysteelyczne przerosty niektórych mięśni np ramiona ,naramiennych ale to tyczy się niemal całego ciała może powodować poza zbyt dużym zapotrzebowaniem na tlen również brak dynamiki czy często błędnie korelowany z siłownia brak dynamiki. Zasadniczo trening pod SW ale patrzeć wyżej. Powinien się opierać na ćwiczeniach złożonych w umiarkowanym zakresie powt. Do tego ew. Ćwiczenia specjalne ale nie myśli tego z treningiem silowym
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4 dni Push & Pull 5x5 na mase - kombinacja do oceny

Następny temat

Ćwiczenie poprawiające siłę strzału.

WHEY premium