SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening pod sztuki walki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Witam, na wstępie pare słów o mnie. 3-4 lata temu zacząłem trening kulturystyczny, ze względu na moją wyjątkowo małą masę. Zrobiłem około 8 kilo, przyznam że nie bez trudu (z suplami i dietą), obecnie dobiłem do 55 (tak, zrobiłem 8 kg, i ważę 55...). Przez te pare lat zebrałem sporą wiedzę na temat treningu, diety i supli, a nawet zostałem na jednym forum modem. Jako że rok temu rozpocząłem studia, i nie miałem wielkich szans utrzymać dietę niskim kosztem (bez kupowania wszystkiego na mieście), masa stała praktycznie w miejscu, poszła nieco siła. Zniechęciło mnie to do treningu w tym roku akademickim, postanowiłem zająć się przez ten czas inną formą aktywności fizycznej. Zapisałem się na Muay Thai. I teraz sprawa jest taka, że chciałem to połączyć z ogólnym treningiem pod kątem Mt, ale w tej kwestii brak mi doświadczenia. A zatem chciałem prosić o rady.

treningi mt mam 3 razy w tygodniu: wtorek, czwartek i piątek (co drugi piątek jest trening ogólnorozwojowy, obejmujący ćwiczenia siłowe). No i teraz zastanawiałem się jak to połączyć z treningiem w domu, żeby nadążać z regeneracją. I w końcu wymyśliłem, że trening domowy robiłbym w sotobę co drugi tydzień, wtedy kiedy nie mam tego ogólnorozwojowego. Decyzję taką uzasadniłbym tym, że na każdym treningu jest dość sporo ćwiczeń z własnym ciężarem, więc byłoby ciężko z regeneracją. Trening by się prezentował następująco:

1. nogi dynamicznie: Wyskoki z przysiadu dwie serie max, Wyskoki mario 2xmax (takie że jedno kolano do przodu, druga noga do tyłu), Wyskoki z płytkiego przysiadu ze skrętem nóg w powietrzu (czyli dołączając nieco brzucha)

2. plecy na drążku 3x średnim nadchwytem max, też dynamicznie

3. Wyciskanie na klatkę 3xmax dynamicznie

4. unoszenie sztangi przodem na barki 3xmax dynamicznie, potem sztangielkami na boki 3xmax

5. pompki odwrotne 3xmax dynamicznie

6. zwijanie linki na przedramiona, 2x normalnym tempem

7. brzuszki z lekkim obciążeniem (proste, i ze skrętem) po dwie serie każdego typu

8. 5kg obciążenie na sznurku w zęby, i trening szyi, oczywiście normalnym tempem

Co do ciężaru w ćwiczeniach poza brzuszkami, to celowałbym w okolice 10 powtórzeń, żeby zachować proporcje między dynamiczną siłą, a wytrzymałością.

Czekam na jakieś opinie. Co do sprzętu, to posiadam wolne ciężary, i ławkę, plus drążek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
bez diety nic nie wskórasz, trening zas powinien byc dość okrojony ale jednak cięzki- tzn. zawierać wszytkie najcięższe ćwiczenia- jak przysiad, mc, wiosłowanie itd...

jak znajdę to werzucę Ci link z art. Knife dot. tego tematu, jak nie to może ktoś inny- bo szczerze mówiąc nie chciałbym układać, opisywać niczego od podstaw...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-10-26 20:54:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Z dietą wiadomo jak to jest, staram się trzymać możliwie przybliżoną, ale nie zawsze jest to możliwe. W tym roku na studiach nie mam w ogóle przerw między zajęciami, pomijając 5 minut na zmianę sali, więc niestety niczego nie zjem, poza szybką kanapką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Apokalipsie chyba chodziło o ten temat:

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING NA MASE -- DO POPRAWY

Następny temat

jaki rodzaj treningu po shotgunie ???

WHEY premium