SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

trening ogólnorozwojowy w dużej mierze z pominięciem klatki piersiowej

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 391

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1
Witam. Mam 18 lat, ważę 102 kg, mam 200 cm wzrostu, BMI 25. Z siłownią mam do czynienia równy rok, przy czym trenowałem głównie ( choć nie tylko ) klatkę piersiową, zaniedbując przy tym inne partie mięśniowe. Jedyną rzeczą którą mogę się pochwalić to że osiągnąłem 100 kg w wyciskaniu na klatkę piersiową z pozycji leżącej. Wcześniej pół roku biegałem do 2 km ( najlepszy czas miałem 6:50 ), oraz 3 lata grałem w tenisa stołowego ( prawie codziennie ponad godzinę ). Chciałbym rozwinąć całe ciało, wykorzystując przy tym przede wszystkim ćwiczenia wielostawowe, ćwicząc dwa razy w tygodniu, z dietą wysokobiałkową ale bez liczenia kalorii. Mając dostęp do długiej i krótkiej sztangi, wszelkiego rodzaju obciążenia, drążka, hantli, i sprzętu do wykonywania szwedzkich pompek na jakie ćwiczenia powinny być dla mnie priorytetem, I W JAKIEJ KOLEJNOŚCI powinienem je wykonywać? Jakie partie najsensowniej łączyć? Dodam, że jestem chory na cukrzycę typu 1, przez co muszę codziennie wstawać i kontrolować glikemię w nocy nawet 5 razy, oraz że chciałbym zastąpić wyciskanie jakimś rozsądniejszym ćwiczeniem, dając mimo wszystko trochę luzu tej mordowanej przeze mnie partii... Jakim? Proszę o rady z góry dziękując.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2255 Napisanych postów 36989 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 271788
Zajrzyj do artykułu podwieszonego "Pierwszy rok treningów".Możesz zacząć od etapu 4, bo skoro trenowałeś tylko klatkę, jesteś początkującym.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW plan do oceny

Następny temat

Trening wyłączający dół pleców

Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Chia właściwości zdrowotne Chia właściwości zdrowotne Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki CLA - suplement warty uwagi? CLA - suplement warty uwagi? Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa? Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa? Mity na temat odchudzania Mity na temat odchudzania Paweł Głuchowski zagra w filmie? Paweł Głuchowski zagra w filmie? Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer