SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na szybkosc nog,rak sile nog,rak wytrzymalosc,szpagat wysokie kopniecia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174
Witam pisze ten post poniewaz znalazlem duzo artykulow o rzeczach wymienionych w temacie i chcialbym zebys cie podali najlepsze jakie znacie/znalezliscie na :

szybkosc nog,
szybkosc rak
sile nog
sile rak
wytrzymalosc
szpagat i wysokie kopniecia

w marcu zamierzam cwiczyc MT i chce sie troche podtrenowac i wgl. moim postanowieniem noworocznym bylo to ze naucze sie/ bede trenowal te rzeczy

Za jakis czas tez chce zaczac cwiczyc ABS2(nie jestem spasly)[abs zaczne wiczyc jak mi sie kregoslup lekko podprostuje poniewaz bylem u lekarza z wystajaacym zebrem i okkazalo sie ze to od kregoslupa i boje sie okropnych efektow typu wiekszy miesien po lewej mniejszy po prawej)

Prosze podejdziecie do tego najpowazniej jak mozecie to dla mnie b.wazne ma silna wole i dam rade choc nie ktorzy powiedza pewnie ze nie dam ale to nie moj problem

Mam 2x Hantel -3kg jeden
i drazek ale to za 1-2 tygodnie okolo kupie :)

PIsze to 3x ponieaz zle kliknolem.! prosze o szybka i najlepsz aodpowiedz jaka bym mogl uslyszec jesli uwazacie ze przemecze organizm ulozcie to w jakies cykle czy cos
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174
juz mam zrobilem takie jakby wieszaczki i tam wkladam rurke ; DD
ale tak patrze czytam wszystkie poziomy jeszcze raz i ile cwiczyc.? az do effektu ktory mnie satysfakcjonuje.? i tak bez rozgrzewki to robic"na sucho"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
https://www.sfd.pl/Metody_treningu_szybkościowego-t565441.html

Może zacznij czytać to co jest na forum a dopiero później pytaj??

Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2010-01-28 15:59:16

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
ten jaki wygodny sam sobie ułóż plan co to jakaś darmowa poradnia czy jak
jest tyle artykułów że kompletny kretyn potrafi coś sam wymyśleć na ich podstawie w razie czego możesz dać plan do sprawdzenia czy jest wszystko ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
sile nog
sile rak
wytrzymalosc


A wytrzymałość też chcesz nóg i rąk, czy po prostu wszystkiego Na wstępie muszę Cię zmartwić - trening mięśni pod kątem wytrzymałości, oraz pod względem siły to dwie przeciwne drogi. Trenując mięśnie pod kątem siły (rozumiem chodzi o siłę maksymalną?) polega na "uczeniu" mięśni, by dawały z siebie jak najwięcej, żeby jak najwięcej swojego potencjału wykorzystywało w każdym ruchu, co oczywiście wiąże się z tym, że mniej tego potencjału zostanie im na później ----> zmniejszenie wytrzymałości.

Zaś trenując pod kątem wytrzymałości robisz coś wręcz odwrotnego - przygotowujesz je tak, by oszczędzały siły w taki sposób, by mogły jak najdłużej wykonywać daną pracę. Do pewnego stopnia siła i wytrzymałość idą razem, jednak na pewnym poziomie już musisz raczej wybierać, z tego powodu trójboiści nie robią setek pompek, a ci którzy robią setki pompek nie dźwigają stosów ciężaru. Jako że to pod MT, to raczej wytrzymałość bardziej będzie Ci na rękę (jak ją ćwiczyć chyba wiadomo). Jeżeli mowa o sile w tym wypadku, to mowa jest o eksplozywnej. Pompki z klaskaniem, wszelkiego rodzaju podskoki, tego typu ruchy. Bo siła maksymalna mało kiedy będzie Ci potrzebna, a pewnie i przy treningu plyometrycznym także parę kg tu czy tam zyskasz. Najefektywniejszymi ćwiczeniami na siłę ciosu (bo o to zapewne Ci chodzi? Aby mieć *******nięcie?) będą oczywiście treningi na worku - ale dopiero jak załapiesz technikę - czyli na bank nie wcześniej niż przed rozpoczęciem treningów.

szybkosc nog,
szybkosc rak

Szybkość niestety dosyć trudno doszlifować, nie ma zbyt wielu możliwości. Słyszałem twierdzenie, że szybkość wyrabiasz do któregoś tam roku życia i potem już szybszy nie będziesz (nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ani ile w tym prawdy). Ale do rzeczy - po pierwsze zajrzyj w link podesłany przez Scorpiona. Po drugie, trening na siłowni często koliduje z treningami szybkościowymi. Więcej do dodania nie mam

szpagat
Rozciągaj się. SFD jest pełne tematów o tym, ta podwieszonych jak i zwykłych. Acz uprzedzam, że szpagat to raczej taka "pokazówka". Nie jest konieczny do kopania na głowę. No, chyba ze masz 1,50 cm a walczysz z dwumetrowymi.

wysokie kopniecia
Kop sobie w liście na jak najwyższych gałęziach. No, chyba że chcesz jak najszybciej się nauczyć kopać >poprawnie<, i nie chcesz zrobić sobie krzywdy która wyeliminowałaby Cię na dłuższy czas z treningów - wtedy poczekaj do tego marca, trener pokaże Ci co i jak. A póki co patrz punt wyżej dot. szpagatu.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174
oki poszukam i wstawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174
mam takie pytanie chce zaczac ABS2 https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html
ale po 1 nie ma drazka obowiazkowo musi byc czy mozna zastapic innymi cwiczeniami bo tak to bede musial gdzies w piwnicy go zamontowac
i poziom 1 to znaczy ze mam to robic w 1 tygodniu poziom 2 w drugim i tak dalej czy wszystko na raz,??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
OSTATECZNIE wznosami nóg/kolan na skośnej ławce (głowa w górę, nogi w dół - pozycja) lub to samo ćwiczenie wykonywae na poręczach lub oparciach krzeseł np. Ale drążek ciężko zastąpić będzie.

Co do poziomów to nie - ćwiczysz cały czas danym poziomem i dopiero jak uznasz, że jest już za lekko to przechodzisz na następny. Chociaż szczerze mówiąc mnie dopiero chyba 7 czy 8 zajął więcej niż tydzień czasu

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174
dzieki :) drazek to w wmatuje ale da sie go wkladac i wyjmowac.? bo tak to pol rodziny by chyba mialo glowy porozwalane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Pewnie dobrze im zrobi jak będą musieli czasami się schylić - ruch to zdrowie

A czy da radę go wymontować - to zależy od Ciebie. Możesz po prostu zrobić dziury w futrynach i skołować jakiś taki teleskopowy. Możesz też zwykłą rurkę zamontować, ale to wymagałoby zniszczenia futryn przez wycięcie dziur od miejsca gdzie ma być drążek aż do końca (czyli dziury mają wychodzić albo do jednego pomieszczenia albo do drugiego) futryny tak, że będziesz mógł sobie po prostu rurkę tam włożyć, poćwiczyć i wyjąć Ja radzę sobie kładąc gryf od sztangi na krawędzi otworzonych podwójnych drzwi. Wydaje się w miarę stabilne, jednak jest jeden ziomek (na 5-6) który jakoś ZA KAŻDYM RAZEM zwala ten gryf Więc cuda są możliwe

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2010-02-14 00:06:25

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2465 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13268
Gwjazdo do futryny wystarczy przymocowac dwa uchwyty na ktore bedzie zakladany drazek nic nie trzeba niszczyc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Zależy jeszcze jakie to uchwyty. Ja mam uraz do drążków, a zwłaszcza do możliwości elementów na których są zamocowane
1

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Metody treningu szybkościowego

Następny temat

Walki w TKD WTF

WHEY premium