SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening nóg w 10 dni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
witam.. potrzebuje plan treningowy na nogi..
11 marca będę miał operacje- przeszczep sciegien w miejsce zerwanych więzadeł krzyżowych przednich. Wiem że czasu jest niewiele ale lekarz zalecił ćwiczenie mi 2 razy dziennie po pół godziny. Chodzi o to by jak najbardziej wzmocnić mięśnie, które nastepnie będą pobrane i wklejone w kolano.. ale mniejsza o to;P

mięsień czworogłowy uda jest już mniejszy w prawej nodze (tej do opieracji) niż w lewej. Jest to powodem ze nie stawałem na nodze przez 2 tygodnie na poczatku stycznia po wycięciu fragmentu łękotki z kolana..

ale przejdźmy do sedna.. nie bardzo wiem jakie ćwiczenia wykonywać.. ćwiczyłem ostatnio przysiady, pozyczylem rowerek i jężdze prawie po godzinie dziennie. Chodze teraz jak robot bo mam zakwasy ale co tam... ;]
przepraszam za chaotyczną wypowiedz i prosze o jakieś wskazowki dotyczące optymalnych ćwiczeń :)



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 64

Wzrost: 185

Cel treningowy: wzmocnić nogi

Staż treningowy na słowni: kilka miesięcy

Uprawiane inne sporty: ogólnie wszystko

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): rowerek, hantle, sztanga, ławka

Dieta: jem wszystko i calkiem sporoa a i tak mam niedowage

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: gainer, zazywać creatyne mega caps?

Zmieniony przez - chopocek20 w dniu 2009-03-01 17:39:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No skoro lekarz zalecił to powinien tez powiedzieć co masz za ćwiczenia wykonywać.

Wg mnie przed operacja to rób tylko same przysiady, bez obciazenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
hmmm.. coś mówił ze prostowanie, naciaganie, trzymanie prosto w gorze ale tak bez szczegułów..

no spoko a co do suplementów to co myślicie?
jedna kapsułka creatyne mega caps przed i jedna po treningu raczej nie zaszkodzi nie ?:D ..

..a gainerek to jak zalecacie pic?

Zmieniony przez - chopocek20 w dniu 2009-03-01 18:31:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9374
W wakacje miałem taką operację i powiem ci, że te ćwiczenia nic Ci nie dadzą. Po operacji noga Ci masakrycznie spuchnie i będzie bolec jak cholera. Później tez chodzenie raczej w ortezie. Po 6 tygodniach byłem przerażony tym, jak chudą mam nogę - mięśnie zanikły do tego stopnia, że nadal trochę spuchnięte kolano było grubsze od uda. Na szczęście dość szybko mięśnie wróciły, a teraz (7 miesięcy po operacji) już praktycznie nie ma różnicy - noga jest ciut słabsza od drugiej, ale w sumie zawsze tak jest, że 'gorsza' noga czyli u mnie właśnie lewa jest trochę słabsza. Więc jest OK. a tak nawiasem to wiesz które mięśnie będziesz miał pobierane? Ja miałem półścięgniste, ale są też opcje z łydkami i jeszcze innymi mięśniami. co do ćwiczeń to jednak przysiady działają na całe udo więc są OK. Suplementów nie potrzebujesz co najmniej przez następne 9 miesięcy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
ooo masakra;/ ja to wogóle taki chuderlak troche jestem.. i to już całkiem widze bedzie ciezko z tą nogą z tego co piszesz.. aczkolwiek sport bardzo lubie i zawsze bylem zwinny. z masą mieśniowa troszke cieżko. czsem cwicze na mini silce ktora sam zrobilem i pije gainerka przed cwiczeniem.. ale to takie amatorkie raczej:P

a które miesnie to nie wiem.. ale lekarz chciał zobaczyć dwugłowe uda więc może te..
a gdzie miałeś operacje tzn w jakim mieście ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Na 10 dni przed operacją to daruj sobie suple. Wg mnie głupi pomysł, bardzo głupi. Po prostu ruszaj girki jakies przysaidy bez obciazenia do tego uginanie i prostowanie i styknie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
ok:) dzieki za rady:> to tak będę cwiczył a prawdziwe 'pakowanie' zaczne za kilka miesiecy jak dojde do siebie po oprecji i już bede mógł.. pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolejny split do oceny MASA!!

Następny temat

Trening na siłe 2 razy w tygodniu.

WHEY premium