SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening jest, a siła nie rośnie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 194
Cześć,

Mam 27 lat. Trenuje pchnięcie kulą. Mój najlepszy wynik to 15,50 m kulą 7,26 kg.

Jeżeli chcę pchać dalej, to muszę zwiększyć siłę, a mam z tym problem.

Ważę 96 kg,mam 188 cm wzrostu.
Przez kilka lat brałem kreatynę monohydrat, 3 cykle rocznie.Zatrzymałem się na 141 kg na klacie i 170 kg w półprzysiadzie i od prawie 2 lat nic to do przodu nie idzie.

Kupiłem Nitrobolona II i jakoś specjalnie mnie nie kopło.

Trening na klatę razy 2 razy w tydniu
rozgrzewka 40 kg i 60kg,a później:
9*85, 7*105, 5*115, 3*120, 2*125 + ewentualnie skos.

Co by tu zmienić i jaką odżywkę polecacie, żeby wreszcie coś się ruszyło. W tym sezonie chciałbym szarpnąć 150kg i pchnąć ok. 16m

Proszę o odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Suplementy to nie jest cudowny środek za każdym razem poprawiający wyniki siłowe. Kluczem jest właściwe dobranie treningu - który w Twoim wypadku powinien być bez dwóch zdań cykliczny i - co wynika ze specyfiki Twojej dyscypliny - łączyć w całość trenig techniki dynamiki oraz siły w jedną uzupełniającą się całość.

Mi się wydaje, że powinieneś siąść z trenerem i konkretnie się zastanowić co można poprawić i jakie zmiany wprowadzić w treningu. Bo taka partyzancka robota na czuja mozna więcej zepsuc jak zyskać. Siła nie koniecznie przeloży sie na lepszy wynik. Istotna jest dynamika i masa także. Wydaje mi się że na forum kulturystycznym raczej nikt Ci sensownie nie doradzi co zrobić zeby wynik poszedł do przodu.

Natomiast jeśli tylko zależy Ci na sile - to stosuj trening siłowy. Masz tu na forum odpowiedni dział z informacjami o trójboju, dwuboju i wyciskaniu leżąc. Osobiście bardzo lubię takie treningi. Poza tym nie pisałeś nic o martwym ciągu - on swietnie stymuluje ogólny rozwój siłowy. Obawiam się tylko że zbyt silne parcie na poprawę wyników siłowych spowoduje, że staniesz się "sztywniejszy", co nie koniecznie sluży poprawie wyników w Twojej konkurencji.

Warto by było pogadać z jakimś trenerem ciężkiej atletyki - ale nie mam pojęcia czy taki udziela się na tym forum.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak długo jedziesz tym planem? Może czas na zmiany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 194
dzięki za odpowiedź. W moim przypadku kilka kilogramów plus na sztandze z pewnością zmieniłoby dość dużo.

Istotnie, siła nie musi od razu przełożyć się na wynik. W zawodach startowałem z MP strongman Rafałem K. i wygrałem z nim trzykrotnie. On na rozgrzewkę brał kulę 3 kg cięższą, ale siła to nie wszystko.
Jego wyniki siłowe są 2 krotnie lepsze od moich , a jednak nie pozwoliło mu to wygrać.

Muszę poprawić osiągi siłowe - to jest klucz.

MARTWY CIĄG - 160 kg

A ten plan robię już bardzo długo, dodając tylko kilogramy od czasu do czasu.

Jeszcze 1 sprawa.Pewien,dobry zawodnik zasugerowałmi, żeby zastosować coś takiego:

w serii 3 powtórzenia, np 105 kg opuszcanie sztangi do klaty,lelkkie dotknięcie i przytrzymanie sztangi 2-3 cm na klatą, a później wyciskanie i tak kilka serii.

Co o tym myślicie? Odżywkę kupie niezależnie. Myślę o NITRO I

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zgadzam się z Nightingalem.

Siła to jest jeden z faktorów który powinieneś rozwijać.
Samo gonienie za wynikiem na "płaskiej" na wiele się nie zda.

A samą siłę buduje się w dosyć prosty sposób-główne boje,wsparcie pod główne boje + wielostawowe ćw. targetowe rozwijające mięśnie biorące udział w danym boju.

Do tego wprowadź periodyzacje-liniowa na początek wystarczy.I trenuj.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zajrzyj do działów bardziej ukierunkowanych na rozwój siły.Tutaj zajmujemy się treningiem KULTURYSTYCZNYM.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
myślę też, że w rozwoju siły -ogolnej, nie tylko klatki- powinieneś raczej używać ćwiczeń w pełnych zakresach, półprzysiady w jakiejkolwiek formie wg. mnie mogą służyć jedynie jako uzupełnienie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 194
Robię różne boje, typowe pod kulę - rwanie, zarzut, pajace, wyskoki ze sztangą na plechach (kiedyś jeden kulturysta jak mnie zobaczył, to podszedł i zapytał mnie czy ćwiczę wyjście z progu, jak małysz :)

Sęk w tym, iż powoli przekonuję się domyśli, że to moja waga mnie hamuje.

Pchnięcie kulą to dyscyplina składająca się z 3 części: Technika, dynamika i siła.

Zdaję sobie dokonale sprawę z tego, co piszecie i cieszę się, że tak postrzegacie tę dyscyplinę.

Bez przyrostu siły nie będzie jednak odpowiednich postępów. Dzięki za sugestię, zajrzę do działu dot. rozwijania siły.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 216 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 923
ja bym posłuchał się nightingal a co do nitro to nie polecam od niego się tylko "puchnie"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość. Proszę o analizę.

Następny temat

Trening do Oceny po raz kolejny :)

WHEY premium