SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening i dieta na start

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2
Mam 28 lat. Prowadzę tryb życia jak większość młodych osób, a przynajmniej do tej pory prowadziłem. Żona, dziecko, praca od rana do popołudnia + auto. Wieczorem jakieś piwo. Weekendowo wódeczka. Brak stałego uprawiania sportu.

Nie różnię się niczym innym od milionów ludzi w Polsce. Zaczynałem wiele razy ćwiczyć i przestawałem po kilku miesiącach. Nigdy nie miałem żadnej diety. Starałem się po prostu zdrowo odżywiać i jeść jak najwięcej białka.

Od około miesiąca postanowiłem się wsiąść za siebie. Nie stracić życia na popijaniu piwka z kapciami na nogach w fotelu przed telewizorem.

Naczytałem się wiele informacji na rożnych forach w artykułach o dietach jak bardzo jest ważna. Jednak nigdy nie wiedziałem do których rad się stosować. Używałem wszystkiego po trochu.

Proszę was jako, że macie w tym temacie wiedzę o poradę. Zaznaczę jednak, że jeżeli masz ochotę hejtować lub pisać; "poczytaj forum o diecie pełno jest tego i ułóż plan treningowy wklej to sprawdzimy" to darujmy sobie strata mojego czasu na czytanie i twojego na pisanie. Nie chcesz nie pisz, chcesz pomoc będę wdzięczny

Jestem normalnym facetem mającym znajomych, nie żyjących tutaj na forum i nie przesiadujących godzinami w siłowni ani przed komputerem. Mam małe dziecko, prace i Facebooka. A każdą wolną chwilę poświęcam na odpoczynek bądź na trening czy oglądanie filmów zakupy i spędzanie czasu z rodziną itp.

Myślę, że dużo osób jest w podobnej sytuacji jak ja jednak nie ma jasno sprecyzowanych podstaw jak się do tego zabrać.

Zacznijmy od początku:

Mam 94 kg przy wzroście około 184cm. Lekka nadwaga i spory brzuch(szczególnie od piwa i od świńskiego jedzenia). Nie mam diety. Od około miesiąca staram się jeść wszystko co zdrowsze. (ryby, pierś z kurczaka, ryż, kasze, serki wiejskie, jajka, warzywa, owoce) Wywaliłem wszelkie fast foody i tłuste rzeczy.
Staram się ćwiczyć około 4-5 razy w tygodniu. Bez wyróżnienia na rożne partie mięśni. Ćwiczę wszystko na raz. Trochę Biegam około 4 km dam radę więcej ciężko.(średnio 3 razy w tygodniu)

Od czasów szkolnych nie uprawiałem sportu. Moja kariera z tym związana zakończyła się w klasie maturalnej na lekcji w-fu.

Zależy mi po prostu na wyrazistych mięśniach, braku brzucha. Lepszym samopoczuciu i świadomości, że nie marnuję życia.

I teraz moje pytania które myślę, że posłużyły by mi na jakiś najbliższy rok. Dalej myślę, że trochę liznę tematu:

1. Jaki trening czy lepiej jest rozdzielić na różne partie czy ćwiczyć wszystko na raz?
2. Czy dieta na początku jest aż tak istotna i powinna być restrykcyjna czy na początku wystarczy, że będę się po prostu zdrowiej odrzywial?
3. Czy mieszać bieganie z ćwiczeniami siłowymi?
4. Jaka dla przykładu mogla by być dieta dla takiego trybu życia.
5. Jaki przykładowy plan treningowy
6. Czy mogę ćwiczyć po 5-6 razy w tygodniu, czy lepiej 4 max i ważniejszy jest odpoczynek?
7. O której max ostatni posiłek(ćwiczę wieczorami około 20)
8. Co przed i po treningu jeść?
9. Kreatyna i białko. Od kiedy i kiedy brać? Do kiedy ćwiczyć na sucho?
10. Jak zgubić brzuch, bieganiem czy innymi ćwiczeniami?
11. Czy ćwiczyć póki nie poczuję, że nie mogę już podnieść. Często na drugi dzień nie czuję zakwasów. Czy powinny być w większości po treningu?
12.Przy większych ciężarach wiem, że ćwiczę na masę. Ale po 2-3 seriach już nie mogę podnieść. Ale nie bolą mnie mięśnie. Wiem, że podniósł bym jeszcze jak bym coś zdjął. Ale zależy mi na rozroście

To chyba na tyle. Jeżeli coś jeszcze powinienem wiedzieć będę wdzięczny.


12.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 416 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4472
1) Na początek lepiej zacząć od treningów ogólnorozwojowych np. FBW, oprzeć plan na takich ćwiczeniach jak przysiady, ciągi, wyciskania, zamiast ćwiczeń izolowanych(na hantelkach)
2) Nie powiem niczego odkrywczego, dieta to podstawa i jest ważna od samego początku, najważniejsze jest dobrze obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodać do niego np. 300kcal jeśli chce się budować masę mieśniową, jeśli chce się zrzucić zbędny balast to odjąc przykładowo te 300 i później stopniowo zmniejszać kaloryczność. Do tego ważne jest aby produkty były dobrej jakości, i żeby makorskładniki się zgadzały.
3)Można, jednak lepiej jest biegać po treningu siłowym niż przed.
4)Możesz zacząć od rozkładu makrosładników 30% białka, 50% węglowodanów, 30% tłuszczy(to oczywiście tylko propozycja) kalorie możesz wycliczyć w ten sposób(chociaż są rózne sposoby) 24kcal*masa ciała(kg)*stopień aktywności fizycznej od 1.0-1.5 i od tego odjąć lub dodać 300kcal na początek(w zależności czy chcesz masować czy redukow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 416 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4472
4)Możesz zacząć od rozkładu makrosładników 30% białka, 50% węglowodanów, 30% tłuszczy(to oczywiście tylko propozycja) kalorie możesz wycliczyć w ten sposób(chociaż są rózne sposoby) 24kcal*masa ciała(kg)*stopień aktywności fizycznej od 1.0-1.5 i od tego odjąć lub dodać 300kcal na początek(w zależności czy chcesz masować czy redukować. Ja używam tej metody do wyliczania zapotrzebowania i moim wypadku się sprawdza.
Dobre źródła białka: jajka, ryby, mięsa, ewentualnie nabiał, odżywki białkowe(jeśli nie jesteś w stanie z diety dostarczyć wszystkiego), źródła węgli: brązowy ryż, razowe produkty, kasze, płatki owsiane, źródła tłuszczy: tłuste ryby, oliwa z oliwek, olej lniany, rzepakowy, ryżowy, jajka, awokado itp.
5) patrz odp. nr 1 przykładowy trening
6) za dużo na początek, lepiej zacząć od 3, max 4 razy w tyg.
7) nie ma znaczenia, liczą się zjedzone kalorie w ciągu dnia.
8) szybko przyswajalne białko i proste węglowodany.
9) co rozumiesz na sucho? beż odżywek? jeśli o to ci chodzi to kr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 416 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4472
9) co rozumiesz na sucho? beż odżywek? jeśli o to ci chodzi to kreatyne zacznij brać po jakiś 6 miesiącach(to moja propozycja) a białko jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć makroskladników z diety.
10) brzuch zgubisz trenując siłowo i przestrzegając diety, czyste(czyt. zdrowe) produkty i do tego ujemny bilans kaloryczny.
11) zakwasy nie są wyznacznikiem, jednak jeśli ich w ogóle nie czujesz to warto przeanalizować czy trening jest na pewno wystarczająco dobry,
12) ilość powtórzeń nie jest ściśle określona, są różne zdania na ten temat, staraj sie tak dobierać ciężar żebyś mógł wykonać wszystkie serie i do tego w miare poprawnie technicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybkie pytanie

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium