SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening do oceny!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 154
Witam. To jest mój plan na masę mięśniową. Najpierw kilka informacji które uważam za niezbędne. W treningu NIE MAM ćwiczeń na NOGI ponieważ mam nadkruszoną chrząstkę w kolanie i wszelkiego rodzaju zginanie nóg(nawet przysiad bez obciążenia) powoduje lekki ból i reakcje typu "zaraz przeskoczy mi kolano". Mam dużo aerobów(codziennie od pon - piątku) ponieważ jestem studentem wychowania fizycznego oraz trenuję kick boxing.

Mój plan wygląda następująco:
PONIEDZIAŁEK(KLATA, BICEPS, Brzuch)
Klata:
-Wyciskanie na ławce płaskiej 4 serie 12/10/8/6
-Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głową w górę 4 serie 12/10/8/6
-Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głową w dół 4 serie 12/10/8/6
-Rozpiętki na ławce prostej 3 serie 12/10/8
-"krzyżowanie" linki w "bramie" 3 serie 12/10/8 (używam wyciągu górnego gdyż nie ma bramy na siłowni)

Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangą łamaną stojąc 4 serie 12/10/8/6
-Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc z rotacją nadgarstka 3 serie 12/10/8
-Uginanie ramion ze sztangielkami w uchwycie młotkowym 3 serie 12/10/8
- "podciąganie" sztangi łamanej nachwytem w pozycji lekko zgiętej opierając łokcie na obrzeżach ud 3 serie 12/10/10

Brzuch:
-brzuszki na ławeczce 2x 70
-unoszenie nóg w podporze leżąc 2x 20

WT0REK(Bary, Triceps)
Bary:
-Wyciskanie sztangielek znad głowy 4 serie 12/10/8/6
- Unoszenie sztangielek bokiem stojąc 3 serie 10/8/6
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3 serie 12/10/8
-Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 3 serie 12/10/10

Triceps:
- Wyciskanie Francuskie sztangielki jednorącz 4 serie 12/10/8/6
-Pompki na poręczach lub wyciskanie sztangi wąsko na ławce płaskiej 3 serie 12/10/8
-Ściąganie linki wyciągu w dół przy użyciu liny 3 serie 12/10/8
- Pompki w podporze z obciążeniem 3 serie 12/10/10

ŚRODA, CZWARTEK wolne (treningi kick boxingu)

PIĄTEK(Plecy, Triceps, Biceps)
Plecy:
- Podciąganie na drążku nachwytem 4 serie max liczba powtórzeń
-Podciąganie sztangi w opadzie tułowia podchwytem 3 serie 12/10/8
-Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 3 serie 12/10/8
-Unoszenie tułowia z opadu na ławeczce 3 serie 12/10/10
- Szrugsy 3 serie 12/10/8
ale zastanawiam się czy może ten trening byłby lepszy- Ponadczasowy_Trening_Doriana_Yates_a_na_Grzbiet

Triceps i biceps trening taki jak w poprzednie dni.

SOBOTA(przedramię)- w domu zrobiłem sobie takie cudo tj. na "kija" nawiązałem jeden koniec sznurka a na drugim końcu sznurka doczepiłem obciążenie i ruchami nadgarstków wznoszę/ nawijam(sznurek) i opuszczam/ rozwijam ciężarek,sznurek.

DIETA- staram się wcinać dużo kurczaka, tuńczyka, jajek a na śniadanie płatki owsiane.

SUPLE- mam całą puche NITROBOLONU II ze starych czasów ale nie chce się nabawić kolejnych rozstępów także odpada.

Wiek 20
waga 72,9kg (po redukcji z 81kg)
wzrost 181cm
staż- 2 lata temu w rok +14kg :P aktualnie po przerwie na siłowni od miesiąca.

Proszę o ocenę i ewentualne korekty.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Hot

Zmieniony przez - HotBooy w dniu 2012-02-21 19:57:38

"nie potrzeba mi omy, teścia ani wina na nitrobolonie też klatka się napina"

NO PAIN NO GAIN but PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER !!!

TAK DLA BEKI
http://youtu.be/b94Ac4MxKm0 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
26 serii na biceps w tygodniu.
Bijecie chłopki kolejne rekordy.
Dobry trening dający efekty siłowe a wraz z dietą i masowe może nie mieć ani jednej serii na biceps a łapy będą rosły. jak to możliwe? otóż mięśnie nie rosną od tego że się je bardziej katuje na treningu. Jeśli chcesz mieć duże łapy to musisz zwiększyć masę całego ciała, a żeby to zrobić potrzebujesz odpowiedniej diety masowej i ciężkiego treningu złożonego z wielostawowych ćwiczeń- przysiady, mc, podciąganie, wl, wiosło.

tak więc trening masz mocno przeładowany.
poczytaj
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 154
No właśnie zaznaczyłem na początku że przysiady i inne ćwiczenia nóg nie wchodzą w grę :P

A co do dużej łapy poprzez zwiększenie masy całego ciała się nie zgadzam gdyż znam osoby które nie ćwiczyły nigdy nóg, odkąd pamiętam były chude na brzuchu i dalej są a klata jak niegdyś u Arnolda w łapie ponad 40cm i te mięśnie mają bardzo dobrą separację. Więc da się zwiększyć obwody mięśni poprzez nie nabieranie niepotrzebnych kilogramów tj. masy ciała a nie masy mięśniowej.

Wiem że brzmi to jak herezja ale tak niestety jest i każdy kto choć jakiś czas chodził na siłownie zna na pewno kilka takich osób :P



Zmieniony przez - HotBooy w dniu 2012-02-21 20:14:52

"nie potrzeba mi omy, teścia ani wina na nitrobolonie też klatka się napina"

NO PAIN NO GAIN but PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER !!!

TAK DLA BEKI
http://youtu.be/b94Ac4MxKm0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
no bez tego będzie ciężko, ale skoro stan zdrowia to wyklucza to nic nie poradzimy.
mimo to poczytaj mity z linku wyżej.

możesz mieć problemy ponieważ będziesz miał słabe nogi a chcesz zwiększać masę górnej części ciała co w rezultacie bardziej obciąży Ci kolana. nie mówiąc już o dysproporcji w budowie i groźby kontuzji jakie niesie za sobą rozwijanie "góry" bez tykania "dołu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
dobrze :) taki ktoś fajnie wygląda w dzinsach i koszulce. na plaży za to pewnie jak pokraka z chudziutkimi nogami i masywną klatą. kto co lubi ;p

może nie tak, że "w ogóle się nie da" ale jest prościej.
pomijając już fakt ogólnej siły takiej osoby, która pewnie na bicepsa bierze tylko co w przysiadzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 154
Trochę tej lektury o mitach jest :) rzeczywiście raczej powinienem zmniejszyć ilośc serii w tygodniu. Choć w jakimś tam artykule o treningu wyczytałem ze łapki powinny być 2 razy w tygodniu trenowane ale nie mnie to oceniać.
O nogi się nie martwię w łydzie jest te 42cm i można powiedzieć że jestem grubokościsty w nogach bo na górze niestety nie heh

A jak tylko uda mi się wyleczyć te kolano które rzekomo będzie się bardzo długo regenerowało to zacznę ćwiczyć nogi ale bez przesadnego znowuż zaangażowania dołu z zaniedbywaniem góry tzn jeżeli dół ma urosnąć to urośnie :)
hubertiger dzięki za zainteresowanie i rady :)

"nie potrzeba mi omy, teścia ani wina na nitrobolonie też klatka się napina"

NO PAIN NO GAIN but PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER !!!

TAK DLA BEKI
http://youtu.be/b94Ac4MxKm0 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak siły

Następny temat

Pomocy :)

WHEY premium