SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening dla osoby z dyskopatią

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 528
Witam wszystkich
to tak,zacząłem uczęszczać na siłownię,trener personalny rozpisał mi trening z uwzględnieniem dyskopatii ale że na siłownię mam 20km. a u kolegi jest ławka hantle i sztanga chciałbym zastąpić trening na maszynach właśnie wolnymi ciężarami,a że nie znam się na tym za bardzo rad bym był gdyby ktoś zechciał pomóc,gdyby nie dyskopatia,nie byłoby tematu bo w necie gotowców jest sporo ale martwy ciąg i przysiad ze sztangą to strzał w kolano a raczej w kręgosłup:)
a oto i trening:
I
WYCISKANIE NA ŁAWCE PŁASKIEJ 4X12 10 8 6
WYCISKANIE NA SKOSIE 4X 12 12 10 10
ROZPIĘTKI NA ŁAWCE SKOŚNEJ 4X10

UGINANIE RAMION MŁOTEK 3X12
UGINANIE RAMION SUPINACJA 3X12
3X21

II
WIOSŁOWANIE HANTLĄ 4X10
ŚCIAGANIE DRĄŻKA DO KLATKI PIERSIOWEJ NA MASZYNIE 4X12
WYCIĄG DOLNY 4X15

FRANCUZ 3X15
PROSTOWANIE RAMION NA BRAMIE 3X12
WYCISKANIE SZTANGI NA ŁAWCĘ CHWYT WĄSKI 3X10

III
suwnica 4x15
wyprosty nóg na maszynie x12
krzesło
łączona x4

wyciskanie hantli nad głowę 3x12
wznosy bokiem 3x15
wznosy ketla wzdłuz tułowia 3x15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 528
albo jeszcze inaczej,do jakiego lekarza mam się udać by mógł mi na podstawie rezonansu ułożyć plan,bo neurolog to nerwy tylko leczy i tylko tyle mi powiedzieli, a chciałbym zacząć trenować bo znów fat powoli atakuje:)


Zmieniony przez - grb144 w dniu 2016-09-27 21:10:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj

Ja bym proponował zaczac od systemu FBW. A w Twoim planie na pewno wypadałoby wykluczyć chociaby suwnice, która wbrew pozorom bardzo mocno obciąża kręgosłup, ale wiekszośc "trenerów" tego nie wie

Zrób:

1.Wykroki z hantlami
2.Wyciskanie sztangi leżąc
3.Wiosłowanie w oparciu o ławkę
4.Wyciskanie sztangielek siedząc na barki
5. Wyciskanie wąsko
6.Uginanie na biceps

+ plank na stabilizację tułowia.

Za 4-5 tygodni możesz się zgłosić po nowy plan.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 528
Dzięki bardzo za odpowiedź ,teraz tylko ile serii i powtórzeń?? cel to redukcja jak cos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3731
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 528
odświeżam temat,plan wprowadzony od 2 tyg a czy nie trzeba jeszcze innych zamiennych ćwiczeń zeby miesnie lepiej pracowaly tak jak tamten trener mi napisał??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Ale tylko lekarz ewentualnie fizjoterapeuta zna Twój przypadek i to w konsultacji z nimi powinieneś dobrać sobie plan ćwiczeń.

Bo to na tyle są indywidualne przypadki, że w ciemno się nie powinno działać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 92 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1316
rion10
Ale tylko lekarz ewentualnie fizjoterapeuta zna Twój przypadek i to w konsultacji z nimi powinieneś dobrać sobie plan ćwiczeń.

Bo to na tyle są indywidualne przypadki, że w ciemno się nie powinno działać.


Popieram, ustal zakres dozwolonych ćwiczeń z lekarzem - ja mam dyskopatię i mi stanowczą zabronił np. ćwiczeń, gdzie ciężar jest wyciskany nad głowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Bo to wszystko jest bardzo indywidualną kwestią i tylko lekarz może coś więcej powiedzieć. Generalnie dyskopatia nie dyskwalifikuje treningów ale może je w pewnym zakresie ograniczyć.

Bardzo ważna jest technika wykonania ćwiczeń i pilnowanie prawidłowej pozycji kręgosłupa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 528
Witam ponownie,zgłaszam się po nowy plan,akurat 5 tyg mineło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 528
ponawiam temat,byłem na rezonansie w tym tygodniu,wyszła przepuklina dysku,ćwiczyć mogę ale odpada rwanie z podłogi,skręcanie tułowia z ciężarem oraz ręce z ciężarem mam mieć przy sobie,interesuje mnie pozbycie się sadła:)Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
No dobra odpowiedź dostałeś dość lakoniczną dostałeś skierowanie do jakiegoś fizjoterapety, który coś pomoże w ogarnięciu treningu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mit czy falsz

Następny temat

Trening FBW do oceny

WHEY premium