Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 1620 razy
  • Autor

trening bolacych kolan

• angelone
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 500

Wysłano 20 września 2005 15:22

zgłoś naruszenie

Witam mam taki problem: chcialbym trenowac nogi ale mam uszkodzone stawy kolanowe (przy przysiadach bola mnie kolana) i niemam pojecia jakie cwiczenia moge wykonywac. Z gory dzieki i pozdrawiam.
  • Wysłano 20 września 2005 15:31

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • szczypiorr
    • Trenuje: 10lat
    • LPA: 11471

Wysłano 20 września 2005 15:31

zgłoś naruszenie
    zasadniczo żądnych ewentual;nie z odciążeniem ale jeśli będziesz się upierał to proponowałbym dowiedzieć się jakiego dokładnie rodzaju jest uszkodzenie i z czego ono wynika częstym powodem uszkodzeń i bólów kolan jest nieproporcjonalna siła mięsnia 4głowego do 2głowego, więc proponaowałbym ćwiczyc bardziej ten właśnie mięsień, a 4głowy mniej i wykonowyć wszytkie ćwiczenia ale więcej powtórzeń,mniejszy ciężar, dokładniej i powoli, dapinająć mięśnie podczas każdego powtórzenia a do tego obowiążkowo opaska na kolana najlepiej z podtrzymywaczem rzepki.W sklepie sportowym kilkanaście do kiludziesięciu złotych.
    wytrwałosc drogą do sukcesu
  • MisieXL
    • Trenuje: 8 lat z przerwami
    • LPA: 21030

Wysłano 20 września 2005 16:18

zgłoś naruszenie
    wizyta u lekarza
  • Nick126
    • Trenuje: od 2005, sinusoidalnie trwa
    • LPA: 9028

Wysłano 20 września 2005 16:29

zgłoś naruszenie
    Też mam taki problem. Teraz ból już nie jest taki duży jak rok temu. Wtedy lekarz powiedział mi że mam za mało "mazi" w kolanach i że sie kości ocierają, coś o rzepce też było Miałem zwolnienie z w-f i po roku z pomocą leku [atreum itp.] ból się lekko uspokoił.
    Jeszcze nie umiem zrobić dokładnie przysiadów, ale da się żyć [kiedyś nie umiałem po schodach/stromej górce iść].
    Muszę jeszcze iść po konsulatcje -> czyt. zwolnienie z w-f
  • angelone

Wysłano 20 września 2005 18:30

zgłoś naruszenie
    Dzieki wszystkim za porady. A co do tego powodu to trenowalem przez 2 lata lekkom i to zapewnoz tego powodu, jeszcze raz dzieki.
  • KARSH
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 22385

Wysłano 20 września 2005 18:35

zgłoś naruszenie
    Też mam lipe z kolanami i lekarz powiedział mi że przy przysiadach nie prostować nóg do końca i stopy trzymać do środka, do tego nie robić prostowania nóg na maszynie
  • angelone

Wysłano 21 września 2005 15:37

zgłoś naruszenie
    No wlasnie i co za cwiczenia robic. Bardzo bym chcial trenowac nogi ale niemoge, jedynie co robie to wspiecia:/
  • Nick126
    • Trenuje: od 2005, sinusoidalnie trwa
    • LPA: 9028

Wysłano 21 września 2005 18:08

zgłoś naruszenie
    Rób uginanie nogi z obciążeniem zawieszonym na krążku. Myśle że wiesz jak to robić ?
    Mnie przy tym nie bolą kolana.
    Powodzenia
  • Pakerozzo
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: samej silki 4
    • LPA: 2445

Wysłano 21 września 2005 21:49

zgłoś naruszenie
    mam podobny problem i szczypior powiedzial cos bardzo ciekawego.ja tez trenowalem lekka 3 lata i robilem duzo przysiadow i cwiczen na ciezarachw staniu(zarzut , rwanie itd) a nic w sumie na 2glowe.czy moglby ktos powiedziec cos wiecej o tym bolu spowodowanym dysproporcja pomiedzy 2 i 4glowym.w ktorym miejscu boli w takim wypadku i moze przy jakim zgieciu kolan bo ja to czuje zawsze od konkretnego kata zgiecia nog
  • t0nix
    • Trenuje: 4-5 z przerwami, na luzie
    • LPA: 43419

Wysłano 21 września 2005 22:05

zgłoś naruszenie
    Mi po urazie kolana lekarz stanowczo zabronil jakichkolwiek cwiczen na nogi jedynie fizyko-terapia, ale ze planowalem wyjazd w gory to cwiczylem.Na poczatku lekko w stabilizatorze i tylko na maszynach, potem juz normalnie przysiady i powiem ci ze bol ustal a kolano stalo sie bardziej stabilne dzieki wzmocnieniu miesni.Wazne jest zeby nie wykonywac pelnego zakresu ruchu, nie prostowac nog do konca i unikac duzych obciazen.Jak ktos wyzej powiedzial opaska na kolana to podstawa.Ja bym polecal stabilizator z tym ze duzo kosztuje, mozesz sie starac o refundowanie ale to musi lekarz ci opinie wystawic
    me,myself and steroids

www.mwk-chelm.eu
  • ZGRZYTEG
    • LPA: 1011

Wysłano 21 września 2005 23:39

zgłoś naruszenie
    Wyprostuj mogi, rozluznij miesnie i porusz rzepką. Jesli poczujesz skrobanie i odglos ocierania to pomoc ci moze glukozamina. Tez mialem problemy z kolanami ale po glukozaminie mi przeszlo.
    Stirlitz się zamyślił. Spodobało mu się. Zamyślił sie jeszcze raz.