SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening a przeciwskazania - prośba o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12
Witam wszystkich,
forum czytam od pewnego czasu, postanowiłem zadać pewne pytanie ponieważ bardzo potrzebuję pomocy.
Na początek trochę informacji o mnie:
20 lat, 176 cm wzrostu, 66 kg, ekto.
Moim celem jest przytycie około 6 kg oraz wyrzeźbienie sylwetki, zwłaszcza klatki i bicepsu - nie zależy mi na dużej masie, po prostu nie chcę wyglądać zbyt chudo.
Normalnie sytuacja byłaby prosta, siłka + dieta, jest jednak pewien problem. Ze względu na problem zdrowotny (związany z okiem) mam przeciwwskazanie bardzo siłowych ćwiczeń (takie, które powodują zbyt duże ciśnienie w gałce ocznej).
W związku z tym siłownia odpada. Co prawda w ramach wfu kiedyś ćwiczyłem na siłowni, starając się nie obciążać zbytnio, i nawet poczułem tego efekty ;) także ewentualnie trening wchodzi w grę, ale wyciskanie i duże obciążenia - nie.
To co mi pozostaje to też pływanie (zaczynam teraz ok. 3 razy w tygodniu po 1h) i jakieś ćwiczenia w domowych warunkach - pompki, a6w.
Bardzo proszę o jakieś porady i co polecalibyście w mojej sytuacji?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12
podbijam, mam nadzieję że ktoś odpowie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w rozpoczęciu treningów.

Następny temat

Plan treningowy Oceny i poprawki

WHEY premium