SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening HST

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 982

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

18

Waga

72

Wzrost

178

Staż treningowy na siłowni

Ostatnio przerabiany plan

1,5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1631
Witam. Zainteresowal mnie trening HST i zamierzam go rozpocząć, maxy pomierzone, ciężary rozpisane, jutro powinienem zacząć 1 mikrocykl , 15p i tutaj jest moje pytanie, bo zgodnie z założeniami powinienem zrobić 1 serie. Powiedzmy, że zaczynam jutro od przysiadów i ciężar dla mnie to 50kg, rozumiem, że tutaj bez żadnych serii wstępnych, "dochodzenia" do tego ciężaru ? 1 seria robocza i kolejna partia ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Zrób sobie jedną lub dwie serie rozgrzewkowe nie wskakuj od razu na 1 serie z ciężarem roboczym. Ta 1 seria ma być serią roboczą a wcześniej wykonaj na mniejszym ciężarze jakąś serię wchodzącą bo wskakiwanie od razy na ciężar roboczy to prośba o kontuzję.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1631
15 powtórzeń zrobione, przechodzę od jutra do 10 i kolejne moje pytanie: teraz 1 seria rozgrzewkowa + 2 robocze ? bo według zasad tego treningu powinenem robić teraz 2 serie. czy może 1 rozgrzewkowa , następna tak 75% roboczej i dopiero robocza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Ja się rozgrzewam na bieżni. Serie rozgrzewkowe też są OK, ale robisz je niskim ciężarem, więc nie wliczasz ich do serii roboczych. Serie robocze robisz stałym ciężarem, czyli np. rozgrzewka - 50 kg - 50 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1631
wiem, ze nie wliczam, ale rozumiem, że Ty serii rozgrzewkowych nie robisz ? wydaje mi się, że trzeba dać jakiś sygnał mięśniom, że coś będzie się działo, tak jak w tym wypadku, gdzie nie ma żadnej piramidy, są tylko cięzkie serie robocze i w ostatnim treningu danego cyklu gdzie mam swój max, wejść na niego ot tak tylko po bieżni, oj bałbym się o siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Masz robić w "15" jedna serię roboczą, w "10: dwie, w "5" trzy. Serii rozgrzewkowych nie wliczasz. PS. Czasami robię serię rozgrzewkową, najczęściej przed bojami. Przy mikro siłowym rozgrzewam się porządnie. Przy "15" i "10" niekoniecznie, gdyż nie widzę powodu, abym 30 minut przygotowywał się do wykonania jednej serii 15 powtórzeń.


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2016-01-24 18:57:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1631
1. siad
2. mc na prostych
3. lydki
4. podciaganie
5. wioslo
6. klata prosto
7. klata skos
8. powinnny byc zolnierskie ale w 1 treningu "15" cos zabolalo i odpuscilem
9. 10. bic tric jedna superseria na wyciagu11. brzuch.
Mam 2 serie robocze, czy tak musi byc we wszystkich cwiczeniach czy np. moge robic 2x podciaganie i raz wioslo, podobnie z klatka i ew 1 tylko na martwy ? jeśli miałbym robić wszystko x2 to przecież na siłowni będę siedział pewnie z godzinke, a przy 5 to i ok. 1,5 mi wszystko zajmie a strasznie nie lubie długich treningow. planuje robić też po 1 serii na bic/tric z tego względu, że te partie pracują przy innych cwiczeniach i bez sensu je jakos dodatkowo mega katowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jak robisz przerwy po 15 minut, to może wyjść i 3 godziny. Mi taki plan zajmuj 25 minut.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzień treningowy.

Następny temat

Ćwiczenia na klatkę

WHEY premium