SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

torbiel na nadgarstku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 382 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13383
mam pewien problem a konkretnie chodzi tu o moją dziewczyne, posiada ona torbiel na nadgarstku (przynajmniej tak powiedzial lekarz).
Otóż jest on bardzo uciążliwy i boli nieustannie a zwlaszcza przy pracy nadgarstka.
Czytalem na necie o torbielach i wiem ze zwykle bywaja nieaktywnejednak w tym przypadku jest inaczej- teraz pytanie co moge zrobic by jej pomoc? jakie leki kupic i sprobowac? czy isc z tym na operacje? jaka jest szansa ze ona sie powiedzie?
bardzo zalezy mi na odpowiedziach zwlaszcza osób które przez takie coś przeszły.
pozdr.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
no to witam w klubie, ja miałam juz tak "doprawioną" tą rękę ze nie moglam nawet kranu odkręcic.
Poszłam do dobrego chirurga, prywatnie, nie usuwał mi bo na razie jest to nieoperacyjne, za małe, ale bolalo jak nie wiem. Z przeciwbolowych.. ech, pomogła mi jedna rzecz ale tego sie nie poleca W każdym razie sam chirurg zapisał mi Coxtral, też silny lek. Chodzilam tez na krioterapie, laser i jonoferezę.
Bardzo ale to bardzo przydał mi sie stabilizator! Gdyby nie on to nawet tego semestru bym pewnie nie zaliczyła. Polecam kupno stabilizatora, nie nosi sie go cały czas, ale jesli mocno boli przy wykonywaniu jakis czynnosci to poki nie bedzie lepiej mozna go zastosować. Ja za swój dopłacałam 45 zł (kosztował 150 zl ale mialam refundacje).

Jestem zadowolona ze nie usuwali mi tego, nie wiem jakie są szanse na wyleczenie tego operacyjnie, z tego co czytałam to sa bardzo duze szanse na powrót tego niestety Minimalizuje go usztywnienie w gipsie po operacji.

Niech Twoja dziewczyna wybierze sie do dobrego chirurga, ja jestem ze swojego bardzo zadowolona bo naprawde mi z tą ręką pomógł
Nawet po tygodniowym sprawnosciowym zjeździe na awf-e mam tą rękę nadal sprawną, ale to zasluga stabilizatora

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-08-16 08:14:10

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
jakie leki kupic i sprobowac? - na własną rękę nic nie kupować. W ogóle takie pytanie nie powinno paść.

co moge zrobic by jej pomoc? - wspierać na duchu, posłać Ją do lekarza na konsultacje i ewentualne leczenie. Oczywiście towarzyszyć dziewczynie.

czy isc z tym na operacje? jaka jest szansa ze ona sie powiedzie? - o tym porozmawiaj z lekarzem prowadzącym, a odnośnie szans - również lekarz powinien poinformować o wszystkich ZA i PRZECIW operacji.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2
co to jest ten stabilizator? gdzie to sie kupuje??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5435
a czy torbiel wystepuje na tej kosci od strony kciuka czy od strony malego palca?
ja mam bol na prawej rece na kosci po zewnetrznej stronie (od strony malego plauszka) i mam poprstu taka szparke lekka (bo polecialem na ta reke )boli mnie to ... leczylem to juz roznie ale jeszcze odczuwam bol

,, Wole w sercu masz
walczysz i wygrywasz... "

JUst DO it !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5435
???

,, Wole w sercu masz
walczysz i wygrywasz... "

JUst DO it !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
torbiel może występować w róznym miejscu.. nie jest powiedziane że przy tej czy przy tej kości.
czym jest stabilizator to mozna znaleźć w googlach zdjęcia.

"lekka szparka".. nik nie stwierdzi ci bez usg czy to jest torbiel czy nie, ale jak torbiel to jest to wypukłość, jesli mówimy o ganglionie

a i taka sytuacja moze byc ze usg nic nie wykaze.. niemniej mozna zrobić, jak coś faktycznie jest nie tak to powinno to na tym usg byc raczej zauwaznone

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-11-22 20:42:08

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niedoczynność tarczycy a wygląd sylwetki

Następny temat

bardzo mocne zakwasy na nogach

WHEY premium