SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

test diety i pare pytan

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 556
witam, oto moja dieta:

I posilek
platki owsiane + mleko 3,2

II posilek
ryz paraboliczny + tunczyk + oliwa z oliwek

III posilek przedtreningowy
ryz paraboliczny + tunczyk + oliwa z oliwek

TRENING

IV posilek potreningowy
30gram ostrowii + 2 banany
pol godziny pozniej...

IV posilek
ryz paraboliczny + tunczyk

V posilek
tunczyk + oliwa

dobra jest? czy moze warto wprowadzic jakies urozmaicenia?
planuje zamiast tunczyka walnac piers z kurczaka (taniej by wyszlo), ale nie wiem czy warto...

1. co jest lepsze tunczyk czy piers z kurczaka?
2. jak najprosciej przyrzadzic piers z kurczaka po kupieniu (dotad zawsze jako zrodlo bialka bralem tunczyka --> nie trzeba przyrzadzac, a nie znam sie na kuchni - jedyne co potrafie zrobic to ryz i jajka twardo). SMAK NIE GRA ROLI --> najlepiej zeby najmniej wartosci odzywczych sie zmarnowalo
3. gdzie moge wsadzic warzywa: pomidory, ogorki w diecie?
4. co lepsze banany czy carbo?
5. czy to prawda, ze litr piwa dziennie nie szkodzi na treningi?

Za wszystkie rady i odpowiedzi dziekuje!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 556
zapomnialem napisac dieta na mase :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 898
hmm jak bys pil litr piwa dziennie to masy brzusznej bys nabrał ;p


hmm a co do piersi i unczyka to zalezy kiedy jest lepsze..


na kolacje tunczyk w wodzie a na obiad cycki gotowane ew. parzone :]

gold medley with strange

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
1. co jest lepsze tunczyk czy piers z kurczaka? (według mnie pierś)
2. jak najprosciej przyrzadzic piers z kurczaka po kupieniu (dotad zawsze jako zrodlo bialka bralem tunczyka --> nie trzeba przyrzadzac, a nie znam sie na kuchni - jedyne co potrafie zrobic to ryz i jajka twardo)(ugotować). SMAK NIE GRA ROLI --> najlepiej zeby najmniej wartosci odzywczych sie zmarnowalo
3. gdzie moge wsadzic warzywa: pomidory, ogorki w diecie?
4. co lepsze banany czy carbo? (banan)
5. czy to prawda, ze litr piwa dziennie nie szkodzi na treningi? (troche jednak zaszkodzi..ja bym ograniczył...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1056 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25143
I posilek
platki owsiane + mleko 3,2 - malo bialka i zdrowych tłuszczy dorzuć oliwe + / omega 3 + twaróg

II posilek
ryz paraboliczny + tunczyk + oliwa z oliwek - cycek zamiast tuny i może być bez oliwy

III posilek przedtreningowy
ryz paraboliczny + tunczyk + oliwa z oliwek

TRENING

IV posilek potreningowy
30gram ostrowii + 2 banany
pol godziny pozniej...

IV posilek
ryz paraboliczny + tunczyk - cycek zamist tuny

V posilek
tunczyk + oliwa /// ser biały + oliwa

2. Ugotować i podsmażyć.
3. Wszędzie
4. Moim zdaniem banany
5. Szkodzi


Zmieniony przez - kuba.s w dniu 2007-10-29 22:51:43

Oko za oko, ząb za ząb,...

A czemu dupa jest za pieniądze

kkoksiarz: "gdybym wrzucił jakieś czyste białko to efekty były by bardZiej zauważalne"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
1. co jest lepsze tunczyk czy piers z kurczaka?

W sumie nie ma dużej różnicy. Ale kurczak lepiej smakuje z ryżem albo kaszami, a tuńczyk lepiej wypada w sałatkach ;). Jeśli chodzi o wartości odrzywcze to są bardzo podobne.


2. jak najprosciej przyrzadzic piers z kurczaka po kupieniu (dotad zawsze jako zrodlo bialka bralem tunczyka --> nie trzeba przyrzadzac, a nie znam sie na kuchni - jedyne co potrafie zrobic to ryz i jajka twardo). SMAK NIE GRA ROLI --> najlepiej zeby najmniej wartosci odzywczych sie zmarnowalo

Po prostu gotujesz go . Na raz mozesz ugotowac kilka porcji. Przez jeden dzien sie nie zepsuja.
Jezeli nie chcesz kupowac kurczaka codziennie to mozesz go powazyc, zapakowac porcje w torebki i zamrozic. Jezeli bedziesz go chcial ugotowac to wrzucasz do garnka bez rozmrazania. Nie wiem tylko czy przy zamrazaniu nie traci sie wartosci odzywczych -musisz poszukac na ten temat sam.

3. gdzie moge wsadzic warzywa: pomidory, ogorki w diecie?


Brokuły, kalafior, brukselka, papryka i wiele innych - dobrze pasuja do ryzu z kurczakiem.
Cebula, papryka, pomidor, czosnek i inne - pokroic i zmieszac z tunczykiem w salatce. Poszukaj przepisow na salatke z tunczykiem.



5. czy to prawda, ze litr piwa dziennie nie szkodzi na treningi?


Piwo pełne 10-15%, wartosci na 100 g.
Białko - 0,5 g
Tłuszcze - 0 g
Węglowodany 3,8 g
Kalorie - 49 (!)
Czyli litr piwa to prawie 500 kcal. wg mnie nie ma wiekszego sensu poswiecac az 500 kalorii z dziennego bilansu na bezsensowne piwo.

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-10-29 23:20:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 556
Dzieki wszystkim za odpowiedzi!
kuba.s:
1. w ostatnim posilku chodzi Ci o twarog? jaki ma byc poltlusty czy bez tluszczu?
2. w pierwszym posilku mam oprocz mleka jeszcze twarog z oliwa dodac? czy moze dolac oliwy do mleka i starczy? (w mleku chyba jest sporo bialka, ew. moge dodac odzywki bialkowej (ostrowii))

wiem, ze mozecie sie smiac.... ale co to znaczy ugotowac?
wsadzic piers do wody i przygrzewac az do zagotowania sie wody?
wtedy piers jest juz gotowa do jedzenia? trzeba ja pokroic przed 'gotowaniem' czy nie?
(czy jak sie smazy to trzeba dodac oleju czy oliwy na patelnie?)

A co do piwa: z czegos trzeba czerpac witaminy ;)
ale sie zastanawiam czy nie kupic sobie witaminek CENTRUM w aptece (drogie sa ,ale co tam), tak samo musze kupic omege3 :)

moze proponujecie dodac jeszcze jakies bajery, witaminki itp, moge na nie wydac do 100zl/mc... ja sie na tym nie znam... ale zeby masa lepiej szla :)

Jak mi udzielicie odpowiedzi na te pytania to umieszcze moja finalna diete :)

Pozdrawiam i dzieki bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Wiem, ze mozecie sie smiac.... ale co to znaczy ugotowac?
wsadzic piers do wody i przygrzewac az do zagotowania sie wody?
wtedy piers jest juz gotowa do jedzenia? trzeba ja pokroic przed 'gotowaniem' czy nie?
(czy jak sie smazy to trzeba dodac oleju czy oliwy na patelnie?)


Ja sie nie smialem bo mialem tenb sam problem Musialem sie uczyc gotowac od takich wlasnie podstaw "jak ugotowac kurczaka".

Moja rada - zapytaj mamuski!. Ja tak zrobilem i dala mi naprawde wiele dobrych rad co do gotowania.
Kurczaka wrzucasz do zimnej wody i gotujesz razem z nią. Gdzies tak 20 - 30 minut po tym jak woda zaczela wrzec kurczak powinien byc gotowy. Kroic nie musisz, chyba ze chcesz - wygodniej sie wcina mniejsze kawalki.
Ja gotuje kuraka razem z warzywami.
Jezeli nie jestes pewny jak dlugo ma sie gotowac to po okolo 20 minutach wyciagnij kawalek kurczaka z garnka i przekroj go zeby zobaczyc czy ugotowal sie juz w srodku. Jak nie to zostawiasz na jeszcze kilka minut.
Po pewnym czasie nauczysz sie gotowac "na oko".

Co do witamin to polecam jakis kompleks witamin. Dobrze byloby tez zaopatrzyc sie w omega 3.


Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-10-30 12:14:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1056 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25143
Białko najlepiej wchłania sie w srodowisku tłuszczowym także jak będziesz bez tłuszu to dodaj oliwe
A co do śniadania
Płatki + mleko+rodzynki i twaróg+pomidor (warzywo)+ oliwa tak ja to bym widział
PZDR

Oko za oko, ząb za ząb,...

A czemu dupa jest za pieniądze

kkoksiarz: "gdybym wrzucił jakieś czyste białko to efekty były by bardZiej zauważalne"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Z rana lepiej białko szybkowchłanialne, ale tak też jest ok i myślę, że większość tak jada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1056 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25143
Może być kilka jajek + twaróg to zależy jak intensywnie żyje
PZDR

Oko za oko, ząb za ząb,...

A czemu dupa jest za pieniądze

kkoksiarz: "gdybym wrzucił jakieś czyste białko to efekty były by bardZiej zauważalne"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na uda i biodra... pomocy!:)

Następny temat

uht

WHEY premium