SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tarczyca - wyniki badan

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1125 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27527
dostałem wlasnie wyniki badan tarczycy ktore sobie zrobilem ;

hTSH_II - 2.658 uIU/mL
Free_T4 - 1.25 ng/dL
FT3 - 3.37 pg/mL

moze mi ktos powiedziec czy te wyniki sa dobre?

aha i przy okazji robilem badania moczu i wyszlo mi ze mam kryształki szczawianu wapnia
od czego to sie mogło zrobic ? - na czym ogolnie polega zagrozenie ze strony tego czegos ;p
1

^^^ Gdyby faceci mogli rodzic dzieci kobiety by dawno wyginely... ^^^

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TSH w normach , cholesterol ponad nimi i choć może być trochę wyższy to jednak oba wspomniane wyniki do dalszej analizy z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 190 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3789
no tsh masz w porzadku reszty nie znam :)

to fight is our honour!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Prawidłowe wyniki badań:
FT3 2,0-4,0 pg/ml
FT4 0,7-2,2 ng/100ml
TSH 04-6,0 IU/ml

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2006-03-30 01:27:12

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42
Witam
Na moim badaniu są następujące wyniki:
TSH - 0,95 ulU/ml [Norma Tyreotropina 0,25-5,0]
FT3 - 4,79 pmol/l [Norma wolna trijodotyronina 4,0-8,3]
FT4 - 12,43 pmol/l [Norma wolna tyroksyna 9-20]

Nie wiem skąd pochodzą te dane powyżej dotyczące norm. A może to wynik zależny od wieku pacjenta. Ja mam aktualnie 30 lat :)

W każdym razie posiadam w tej chwili objawy pełnej nad/niedoczynności tarczycy w postaci: potliwość, skoki nastrojów, nerwica, bezsenność, skoki ciśnienia (górne od 140-180), podwyższony puls (80-90), narastający niepokój, drżenie rąk (jakbym w powietrzu grał na fortepianie), uczucie ciągłego gorąca, czasem fale zimno-gorąco, ogromne zmęczenie i potrzeba snu niemal ciągła.
Podobne objawy występują przy cukrzycy, ale w moim przypadku cukier jest w porządku. Natomiast tarczyca jest powiększona, ale nie na zewnątrz (wole), tylko odczuwam ucisk w gardle, zupełnie jakby mnie ktoś dusił. Odczuwalne podczas przełykania.
Oczywiście w moim przypadku wszelkie diagnozy są ścisłe i brzmią "nic panu nie jest", więc powiem najkrócej jak można "wszystko i tak wykaże sekcja zwłok".

Pozdrawiam
MarcinK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21704 Napisanych postów 71275 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575737
Stąd, że każdy lab ma zazwyczaj nie co różniące się zakresy norm większości badań.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 412 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2588
tsh w granicy 1 jest w porządku-najbardziej pożadane ;)), co nie świadczy o tym, ze tarczyca jest rowniez ok. trzeba zrobic usg, by wykluczyć np. guzki i inne choroby,ew.scyntygrafię,biopsję itp.
piszesz,ze tarczyca jest powiekszona-miales robione usg?jaki był miąższ hypo- czy hiperechogeniczny?tarczyca moze byc powiekszona w pierwszej fazie zapalenia tarczycy (stad objawy nadczynności-trzeba tylko ustalić przyczyne zapalenia-zbadać stan przeciwciał !atpo!, trab).po wykluczenia zapalenia z autoagresji, trzeba szukać innej przyczyny np. podłoża wirusowego-jak było w moim wypadku :)
co do pierwszego postu, to nie podałaś norm laboratorium, a to jest bardzo wazne.
tsh w granicy 2.6, mimo,ze zakres jest zazwyczaj do 4, moze wskazywac na lekka niedoczynność ;)-objawy:sennośc,zmeczenie, niski puls, niskie cisnienie, niski poziom zelaza(niedokrwistość),nieuzasadnione tycie lub trudnosci w zzrzuceniu wagi), wypadanie włosów, kłopoty z koncentracją,marzniecie palców u rak i stóp...i wiele innych.

powiem jedno:POD żADNYM POZOREM NIE DAJCIE SOBIE WMóWIć, żE NIC WAM NIE JEST, BO MACIE PRAWIDłOWE TSH ;)

tarczyca jest zbyt ważna, by ją lekceważyć!!!!!

"Kopernik też była kobietą!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Witam Serdecznie
Moje TSH 9,662ulU/ml norma 0,300-5,000 do tego zrobiłam usg ale z tego co przeczytałam z opisu usg to wszystko jest w normie to ja już nie wiem czy coś jest nie tak czy wszystko jest ok mam jeszcze skierowanie do poradni endokrynologicznej ale muszę czekac na wizyte.Jeśli ktoś wie o co tu chodzi to bardzo proszę o jakąs wiadomośc.
Serdecznie Pozdrawiam Agnieszka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53581
Wynik wskazuje na niedoczynność tarczycy dla potwierdzenia wykonaj Ft3 i Ft4.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
zawsze nalezy podawac norme - moga sie roznic dla labolatoriów

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53581
Boofi ale Agniecha00 napisała normy, choć Twoja rada jest cenna na przyszłość bo większość ludzi nie podaje właśnie norm.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Witam i dziękuuje bardzo za odpowiedz Dzis odebrałam wynik FT3 wynik to 2,08 pg/ml norma to 1,45-3,48 FT4 wynik 0,94 ng/dl norma to 0,71-1,85 Ja nic z tego nie rozumiem jak mogą az tak roznic się badania? chyba że poprostu zle wyszły albo nic mi nie jest? Wszystkiego dowiem się dopiero po Świętach, na szczęscie tarczyca nie jest bardzo grozna ( chyba)i nie ma czym się martwic Jeszcze raz bardzo dziękuje za odpowiedz i Życzę Wszystkim Zdrowych oraz pogodnych Świąt
Pozdrawiam Agnieszka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Maskowanie pryszczy

Następny temat

Wysuszanie ust i dziwny ich kolor

Wiecej