SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztywny i strzelający kręgosłup

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15
Witam, mam problem od 2-3 miesięcy ze sztywnym kręgosłupem. Zaczęło się od zbytniego napięcia mięśniowego, które udało mi się zniwelować, ale pozostały następujące dolegliwości.

Co chwila strzela mi kręgosłup, dosłownie cały dzień, a jak poleżę około godziny lub co rano, gdy chcę się przeciągnąć to boli mnie kręgosłup (głównie na odcinku piersiowym). Gdy siedzę, stoję, poruszam się, odchylę ciało w tył to kręgosłup w tym miejscu właśnie strzela. Do tego towarzyszy ból między łopatką a kręgosłupem. Nie wiem do końca jakiego pochodzenia jest (czy mięśniowego czy kostnego). Ból jest nieznaczny ale pojawia się przy ruszaniu lewą ręką. Lekarz rodzinny pozostaje przy swojej wersji że to problem mięśniowy, nie badając nowego stanu pleców.

Dodam, że po zajęciach jogi, na które się zapisałem w celu rozciągnięcia ciała i rozruszania kręgosłupa, po chwili wróciło strzelanie kręgosłupa.

Nie wiem co może być przyczyną i dlaczego tak się dzieje. Profilaktycznie wziąłem Opokan by sprawdzić, czy objawy przejdą na chwilę chociaż.

Chciałem zapytać jakie powinienem zrobić badania krwi (jakie czynniki zbadać) by wykluczyć zapalenia reumatoidalne i zesztywniające stawów kręgosłupa.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Zalecam wizytę w gabinecie ortopedycznym.
Należy wykonać podstawowe badania i wtedy można stawiać diagnozę.

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bolący kciuk

Następny temat

Izotetroina a hgh

WHEY premium