SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

start

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33
Witam, na początku chciałem napisać, że jakiś rok temu, miałem już przygody z siłownią, z niezłymi efektami, niestety już nie trenuje, ale mam zamiar od nowego roku zacząć dość konkretnie. Moją prośbą jest, abyście pomogli mi w doborze ćwiczeń, na sam start, jak w ogóle znów zacząć tą ciężką pracę, biorąc pod uwagę, że nic nie trenuje. Przejdźmy do konkretów, moim priorytetem jest nabranie masy mięśniowej i na start wymyśliłem coś typu "FBW".
Wiadomo na samym początku ćwiczeń porządna rozgrzewka ogólnorozwojowa, począwszy od różnych krążeń, wymachów itp, do rozgrzewki konkretnych partii mięśniowych z pustą sztangą, hantelkami itp. Przed rozpoczęciem właściwego treningu rozciąganie całego ciała. Myślę, że intensywna rozgrzewka zajmie mi około 30 min razem z rozciąganiem. No i przechodzimy do ćwiczeń, z góry mówię, że będzie to siłownia domowa, na której na razie dostępna jest ławeczka płaska, ze skosem górnym, sztangi, hantle, wystarczająco obciążenia ( jak dla mnie ), gryfy lekko i mocno łamane, wyciąg, oraz drążek. Z czasem będzie dokupowany sprzęt ( modlitewnik, lepsza ławka itd ) oraz montowane lepsze wyciągi. Tak więc ćwiczenia, które ja proponuję są następujące :
- wyciskanie na ławeczce płaskiej/skośnej sztangi/hantelek (klatka)
- uginanie ramion ze sztangą stojąc ( biceps )
- wyciskanie francuskie ( triceps )
-PLECY - tutaj mam problem z doborem ćwiczenia, czy ma być to podciąganie ? które mi słabo idzie,z racji małej siły czy np jakieś wiosełka hantlami ?
- przysiady ze sztangą oraz wspięcia na palce ( nogi )
Te ćwiczenia mam zamiar wykonywać jedno po drugim w takiej kolejności po 15 powtórzeń każde z trochę mniejszym obciążeniem, ale dokładnie, aby te mięśnie przyzwyczaić do "konkretnego" wysiłku w dalszej mojej pracy, po takim jednym " kółku " następuje przerwa ( 1- 2 min ) na napicie się, rozciągniecie delikatne. Takich "kółek" wykonuje 3, po czym się znowu rozciągam. Po wszystkim, chciałbym robić brzuch, następującymi ćwiczeniami :
-spięcia - spięcia z nogami ugiętymi w kolanach ( kąt prosty ) w górze - spięcia z nogami uniesionymi w górę ( ponad 90* ) wszystkie te ćwiczenia wykonuje po 15 powtórzeń, jedno po drugim, co daje razem 45 powtórzeń ( górna partia brzucha )
- spięcia boczne po 20 powtórzeń na stronę ( boczne mięśnie brzucha )
- na mięśnie dolne proponuję, z racji tego, że będę ćwiczył ze znajomym, to aby on odpychał moje nogi do ziemi, a ja je "hamował", mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi :) oraz nożyce boczne oba ćwiczenia po 15 razy. No i po tym rozciągnięcie tej partii mięśniowej.

Chciałbym, abyście ocenili mój "plan" działania i byli wyrozumiali z racji tego, że jestem jeszcze "laikiem" w takich sprawach. Na koniec chciałbym dodać, ze ww trening, chcę wykonywać przez 2 - 3 tygodnie, 3 lub 4 razy w tygodniu, od czasu do czasu zmieniając ćwiczenia, co bd wszystko opisywane w moim "dzienniku treningowym", który też mam w planach. Następnie chcę przejść do treningów na poszczególne partie mięśniowe. Z góry, dzięki za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Wklej ankietę działu bo bez tego nikt nie jest w stanie Ci pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33
Płeć : mężczyzna

Wiek : 18

Waga : 65kg

Wzrost : 175cm

Cel treningowy : masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni : -

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : hantle, sztangi (proste, lekko i mocno łamane) wyciąg górny, drążek, ławeczka płaska+skos

Dieta : na razie brak

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : na razie brak

Ostatnio przerabiany plan: -

Zmieniony przez - lajlajlaj w dniu 2012-12-17 17:19:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sprzęt będzie najbardziej przydatny

Następny temat

Mój trening - czy zda egzamin ?

WHEY premium