SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

srodek klatki, redukcja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Witam
Dwa pytania, powiązane. Czy istnieje możliwość wyćwiczenia środka klatki? Czy to mit? Mam niedorobiony środek (no i przy okazji górę klatki, ale to nieważne teraz). Zawsze ćwiczyłem raczej sztangą niż hantlami, nigdy nie próbowałem wyciskania hantli z supinacją. Czy metodą na rozwinięcie środka będzie wyciskanie:
hantli płasko z supinacją (--->zamiast sztangi płasko)
hantli skos dodatni (--->zamiast sztangi skos)
a gdy chodzi o rozpiętki to raczej brama z krzyżowaniem linek (---> zamiast hantli)? Ewentualnie jakieś wąskie wyciskanie?
Czy to nic nie da?
Aha i drugie pytanie: czy na redukcji (mogę mieć dietę albo na zero zrobioną, albo na -200kcal) można zyskiwać masę mięśniową i od czego to zależy? Bo często jak ktoś ćwiczy na początku to traci tłuszcz, ale dostaje mięśni, czy dalej też tak jest (staż u mnie 2 lata)? Wiem, że zamiana tłuszczu w mięśnie jest niemożliwa, to tylko mój skrót myślowy


Zmieniony przez - q34q34 w dniu 2010-11-27 18:00:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347286
Czy istnieje możliwość wyćwiczenia środka klatki?

Tak-pomijając genetykę i układ przyczepów-możesz zwiększyć masę środkowych części

Ćwiczenia na środek:

wyc. wąski hantli młotkowo
wyc. ściskający
krzyżowanie linek na bramie-z mocnym akcentem w końcowej fazie ruchu
krzyżowanie linek jednoręcz-ręka przechodzi poza obrys ciała
wyc. hantli z supinacją

Żadne wyc. w wąskim chwycie

Dobry plan z priorytetem na środek klaty:

1.Pompki na poręczach z obc. 4s
2.Wyc. hantli wąski młotkowy skos dod.
3A Wyc. ściskający poziom 3s
3B Krzyżowanie high-middle-z akcentem 3s




Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2010-11-27 18:08:15

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80905
Na razie skup sie na redukcji i na tym, by utrzymac maksymalnie wiele z tego, ile udalo Ci sie uzyskac "na masie". Na prace nad detalami przyjdzie czas w cyklach masowych, teraz i tak zbyt wiele miesa nie zbudujesz (a juz na pewno nie na ujemnym bilansie).

EDIT: powyzszy plan jest dobry i mozesz go zastosowac po zakonczeniu redukcji.

Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-11-27 18:14:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
A co to "ściskający"?
Czy pompki na poręczach nie działają jednak jak ujemny skos przypadkiem po prostu?
Czy trenując planami z priorytetem na środek nie traci się jednak siły (przez to, że ćwiczenia nie są typowe/podstawowe, właśnie np wyciskanie hantli z supinacją zamiast sztangi)? Aha i jeszcze jedno, co w ogóle sądzisz/dzicie o tym wyciskaniu z supinacją, próbował ktoś kiedyś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347286
Pompki to genialne ćw. na całą klatę-szczególnie dolne partie.
Dalej atakujesz górę-środek.
Na końcu pic dla środka.

Wyc. ściskający





Dokładny opis techniki w art. pod moją wypowiedzią-któraś tam strona

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
No dobra, bardzo dziękuję za info:) ale w takim razie na redukcji nie da się nic dorobić tak? To jakieś demotywujące. Mam robić byle co, byle utrzymać to co do tej pory.. to brzmi kiepsko, jakby było wszystko jedno co się ćwiczy na redukcji. To będę jechał zwykłe wyciskania hantli w takim razie.. :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80905
Mam robić byle co, byle utrzymać to co do tej pory.. to brzmi kiepsko, jakby było wszystko jedno co się ćwiczy na redukcji. To będę jechał zwykłe wyciskania hantli w takim razie.. :(

Wlasnie nie byle co. Przeczytaj podwieszony artykul "Rzezba", po lekturze powinienes wiedziec, ze powinienes wybrac maksymalnie zlozone cwiczenia i wykonywac je w raczej dosc niskich zakresach powtorzen (przynajmniej pierwsze dwa cwiczenia na partie, potem mozna pobawic sie w jakies izolacje na wyzszych zakresach).

Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-11-27 19:55:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Ćwicz siłowo, biegaj, utnij kalorie i nie żryj węgli.

Reszta sama sie zrobi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Przeczytałem podwieszony art, no i do tej pory mam pierwsze 2-3 ćwiczenia podstawowe/wielostawowe 3 serie po 10 powt. dalej izolacja 15. Ale chodzi mi bardziej o to, ze w czasie redukcji nie da sie nic zrobic "nowego", czyli: na redukcji tylko staramy utrzymac sie to co bylo do tej pory, robienie teraz wycisku sciskajacego czy czegos nowego po prostu nic nie da tak? To czy teraz bede zaczynał od skosu czy poziomu tez nie zwiekszy mi gornej czesci klatki czy srodkowej, tylko walczę o utrzymanie tak? Jezeli tak jest to rozumiecie, ze brzmi to demotywująco...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347286
Coś w tym jest.

Masz podtrzymać masę/siłę-nad priorytetami pracuj z dodatnim bilansem

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dzień inny trening?

Następny temat

HST ale bez nerwów :)

Wiecej