SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sranie ze stresu :D?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 766
siema glupi temat troche, ale na codzien mam małe problemy z jelitami, m.in. zaparcia (ale max 2 dni), jednak kiedy zbliza się trening bądź zajęcia w szkole, to wychodzi ze mnie dużo odchodów ;) czy to normalne ze moje jelita więcej lepiej w stresie a normalnie o wiele gorzej ? tak jak by wiedzialy ze zaraz bedzie trening i musze oproznic brzuch bo w niego moge dostac ;D

Zmieniony przez - sexterminator w dniu 2012-09-09 10:43:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Podjedz jeszcze trochę gotowanego :)


Jeszcze co wcześniej mówiłeś, że ciężko trawisz "owoce" i wolisz "soki". Tutaj jednak byłbym za tym, żebyś jadł owoce. Normalne, prawdziwe owoce.
Pijąc dowolny sok/napój owocowy, zawsze jest w nim więcej cukru (czy to naturalnego, czy dodanego) niż w owocach jedzonych oddzielnie. Obróbka pozbawia też "soków" części witamin.


Przyczyny tej ciężkiej strawności mogą być różne, ale podejmij te kroki:

1. Znajdź złoty punkt pH spożywanych produktów
2. Wypróbuj ocet jabłkowy
3. Wypróbuj proste enzymy trawienne https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_Multi_-_Enzyme-opis27119.html
4. Nic się nie uda, to zapytaj lekarza, ale nie zgadzaj się na farmakologię, bo ta jeszcze nie ma sensu



Tak swoją drogą
nie to tylko leciutko...


Moja mamuśka za czasów jak jeszcze cokolwiek smażyła, to też "leciutko, zawsze tylko troszkę". Jak podpatrzyłem jak leje pół patelni oleju i "gotuje" w tym kot... panierkę z kawałkiem kotleta w środku, to szybko się oduczyła Od tamtej pory piekarnik działa na okrągło, a patelni używamy do jajecznicy


Zmieniony przez - FanC w dniu 2012-09-09 19:22:37

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Podjedz trochę więcej błonnika (osobiście polecam otręby pszenne), może się trochę wyregulujesz :)

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
podczas stresu wystepuja drgania błony jelit i intensywniej pracuja, stad ta sraka

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 766
no wlasnie z blonnikiem mam problem - bo ten powoduje u mnie gazy mimo ze dużo pije
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Jak spożywasz błonnik z otrębów pszennych, a masz słabe trawienie takich produktów, to owszem - masz gazy. Jeszcze można by się przyczepić, że pewnie masz grupę krwi A :)

Łyżeczka octu jabłkowego na szklankę wody przed/w trakcie/po ciężkostrawnym posiłku, do tego błonnika spożywaj jak najwięcej z warzyw i owoców. Od samego błonnika ciężko o gazy, ale od ciężkostrawnych dla Twojego organizmu produktów, łatwo.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 766
ja to chory jestem chyba na coś bo diete mam prościutką w zasadzie sam ryż+mięso (no i warzywa ewentualnie owoce po treningu po ktorych gazuje) chodze do gastrologa itp. dlatego tak mam te gazy :P

ahha wlasnie czytalem o ocecie jabłkowym, ale podstawowe pytanie czy to drogie i gdzie to kupić mogę :?

Zmieniony przez - sexterminator w dniu 2012-09-09 18:24:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
5,99 za 0,5l w Tesco (starczy na 2-3 miesiące).

Jeszcze ważna uwaga: trzeba utrzymać odpowiednie pH ogólnie, przesadzić z kwaśnymi produktami też można :)


Swoją drogą gazy to nic innego jak ciężkie trawienie - musiałbyś dokładnie przetestować po jakich produktach masz gazy i zawsze stosować do nich ocet jabłkowy (on NIE ZAWSZE działa) lub enzymy trawienne zewnętrzne: https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_Multi_-_Enzyme-opis27119.html po takim czymś masz 99% pewności, że żadnych dolegliwości nie będzie.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 766
franc, testowałem i to nie raz, na samym ryżu z mięsem jest troche lepiej ale jednak nie zawsze ;) najgorzej działają na mnie wszystkie cukry proste (czy to słodycze, czy owoce)
łykam też kit pszczeli... ogolnie problemy z trawieniem to juz od dawna mialem, za niedlugo bd. mial badanie jelita (na wszelki wypadek, moze akurat cos wykryja). nawet nie taki drogi ten ocet, spróbuje, dzieki !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
To może zbyt wysokie pH? Nabiałem, produktami pszennymi, mięsem itd też się mocno obżerasz?

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
--pomyłka, do wykasowania--

Zmieniony przez - FanC w dniu 2012-09-09 18:50:38

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 766
teraz akurat nie dużo bo mam ok. 2700kcal/dzień (redukcja)
mięsa jem <500g, 4-7 jajek, majonez(10g), oliwa (20-30ml), białko (40-70g), czasem pieczywo razowe, ryż brązowy 150-200g, serek wiejski na dobranoc(200g) + smietana. taka prosta i wydaje sie skuteczna dieta. fakt troche mało warzyw do tego jem (głównie to mizeria), witaminy staram się z soków owocowych (szukam te bez dorzuconego cukru) bo po owocach zaś gazy... teraz też dorzuce orzechy włoskie 10-20g/dzień
nie znam sie zbytnio na żywieniu, ta dieta przynosi mi nawet spoko efekty (tak mi sie wydaje), czy zakwaszam tak organizm?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ginekomastia?

Następny temat

bieganie - ból kolan

WHEY premium